Zła kondycja roślini wybarwienie

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

pietia506
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2016-03-17, 20:43
Pojemność akwarium: 45
Imię: Piotr

Zła kondycja roślini wybarwienie

Post autor: pietia506 » 2016-03-19, 09:50

Witam jak w tytule mam problem z moimi roślinami w akwarium chodzi tu przede wszystkim o wybarwienie teraz podam nie co informacji o zbiorniku.
zbiornik 45l 4 tygodnie
oświetlenie led z widmem światła 60%biała zimna 40%czerwononiebieska bardzo mocne
co2 W dzień i w nocy nie posiadam elektrozaworu ma dużą butlę
Parametry
to co zdołałem pomierzyć
NO3- 25
NO2-0
GH-6,7
KH-6
pH-7,5
Jeżeli chodzi o rośliny to mam nikłą wiedze na ich temat (gatunki)
Problem mam taki że wybarwienie tych roślinek daje dużo do życzenie czyli na dolę coś tam zaczerwienione a nowe listki prawie białe tak jak na załączonych zdjęciach.
Mało tego to jakieś mutanty rosną nie dość że wolno to jeszcze sie rozdwajają a nawet cztery pędy pojawiły sie przy górnej części rośliny nie wszystkie.Nawoziłem je K czyli potasem mikro i makro te ostanie przy podmianie wody 25% RO odwrócona osmoza ponieważ moja woda nadaję się tylko do klopa i też nie zawsze .Nie które rośliny wystrzeliły jak z procy to też dziwne chociaż morze sa mało wymagające. I teraz do moderatorów tego forum jeżeli był taki temat chociaż wpisywałem frazę (złe wybarwienie roślin) i wyskoczyły mi krewetki i ryby to proszę o link do danego tematu i sprawa zamknięta. Z góry bardzo dziękuję. Ps przepraszam za słoik w akwarium ale to obciążenie do korzenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Zła kondycja roślini wybarwienie

Post autor: maol » 2016-03-21, 15:32

Jak dla mnie, to problem jest w nawożeniu. Czym dokładnie nawozisz i ile?
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

pietia506
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2016-03-17, 20:43
Pojemność akwarium: 45
Imię: Piotr

Re: Zła kondycja roślini wybarwienie

Post autor: pietia506 » 2016-03-21, 17:09

Witam jeśli chodzi o nawożenie to mam takie cuda jak potas k+plus firmy aqua art Planta Garnier i z tej samej firmy macro red Carbo a na samym początku używałem Planta activ micro i macro.
Dozowanie jak w opisie 40 do 50L jedno naciśnięcie czyli jeden ml codziennie. Dwa dni temu zacząłem z tym macro red i zauważyłem że rośliny z pierwszego planu zaczynają zwijać liście może na razie dać spokój z nawożeniem no chyba że masz coś namyśli czym i ile.I jeszcze jedno pytanie czy duże naświetlanie może być problemem (nie mam glonów).

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Zła kondycja roślini wybarwienie

Post autor: maol » 2016-03-24, 09:03

Niestety nie mam pojęcia jak to wygląda w wypadku diod LED.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

pietia506
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2016-03-17, 20:43
Pojemność akwarium: 45
Imię: Piotr

Re: Zła kondycja roślini wybarwienie

Post autor: pietia506 » 2016-03-29, 15:25

Jeżeli mowa o oświetleniu led to naprawdę nie ma czego sie tu czepiać bo mam kopie belki jak znajomy i u niego to hula a u mnie kicha i co by tam nie wlał do tego zbiornika to rośnie i kolor łapie a niestety mój baniak jak by się nie chciał zabrać za siebie.A teraz napisze dlaczego robie sobie tyle zachodu z tym małym akwarium.Mam do kupienia nowy zbiornik 475l za nie duże pieniążki i na początek chciałem zobaczyć jak to się będzie zachowywać i widzę że będzie problem a zwłaszcza że impreza dość kosztowna chyba nie muszę opisywać cen za substrat osprzęt itp.... do 475l

ODPOWIEDZ