problem z glonem prosze o pomoc

Wszystko co tyczy się glonów w akwariach.

Moderator: ModTeam

ToMmeKk
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-23, 19:24
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek

problem z glonem prosze o pomoc

Post autor: ToMmeKk » 2016-03-23, 20:48

Witam wszystkich posiadam akwarium od 4 miesiecy i od 2 tygodni mam problem z glonem
nie wiem co to jest za glon wiec prosze was o pomoc moze wy wiecie co to za cholerstwoo wdalo mi sie do zbiornika
Akwarium 240l
oswietlenie 124watt
co2 butla wysokocisnieniowa dyfuzor umieszczony kolo filtra
nawozenie makro raz w tygodniu po podmianie wody ok 30% srodkiem jbl npk macroelemnts
Podłoże jbl manado pod nim rozsypany jbl volcano powder i kulki gliniano torfowe
filtracja fluval 4 1000l/h i tu moze byc problem moze byc za slaby sami ocenicie


rybki otoski
7 skalarow sredniej wielkosci
30 sztuk neonka

roslinki moczarki
Kabomba
Anubiasy
Jakas roslinka trawniczkowa
Ludwiga
Zabienica
Mech java
Teraz troche o glonie posiada brązowy kolor najbardziej obrasta fno akwarium tworzac takie jakby plechy jak likwiduje go mechanicznie to tak jak bym ciagna pajeczyne.Rowniez osiada na mchach
i roslinkach tych przypominajacych trawniczek bede bardzo wfzieczny jezeli pomozecie mi rozwiklac ten problem dziekuje pozdrawiam Tomek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z glonem prosze o pomoc

Post autor: maol » 2016-03-24, 09:00

Sinice. Pełne zaciemnienie akwarium na 3 dni oraz erytromycyna pomoże.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ToMmeKk
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-23, 19:24
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek

Re: problem z glonem prosze o pomoc

Post autor: ToMmeKk » 2016-03-24, 16:12

Dziekuje Tobie za odpowiedz a czy co2 dalej dawkowac na czas calkowitego zaciemnienia akwarium?? I czy zaciemnic akwariun po podmianie wody czy to bez znaczenia??
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z glonem prosze o pomoc

Post autor: maol » 2016-03-25, 08:59

Nie. CO2 zdecydowanie na ten czas wyłączyć. Podmiana przed/po nie ma znaczenia.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ToMmeKk
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-23, 19:24
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek

Re: problem z glonem prosze o pomoc

Post autor: ToMmeKk » 2016-03-30, 11:09

Witam po 3 dniach zacienienia akwarium sinice znikly calkowicie z podloza jestem bardo zadowolony dzisiaj usune resztki sinic i podmienie wode lecz troszke sa widoczne na mchach i teraz moje pytanie
Czy ten mech moge wymoczyc osobno w wodzie z antybiotykiem na bakterie i przemyc je pozniej w wodzie akwariowej czy przynioslo by to jakies skutki ?? Roslinki troszke zbladly ale mam nadzieje ze po podaniu co2 i dodaniu nawozow wszytko bedzie dobrze dziekuje jeszcze raz za pomoc Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z glonem prosze o pomoc

Post autor: maol » 2016-03-30, 15:44

Rośliny wrócą do normy - światło i CO2 błyskawicznie im pomogą. Mech spokojnie możesz zanurzyć w kąpieli z erytromycyną na dzień czy dwa, tylko pamiętaj wypłukać go bardzo dokładnie przed ponownym wprowadzeniem do akwarium.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ