Obsada 450 L

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

sliwek
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2017-05-13, 22:49
Pojemność akwarium: 24
Imię: Wojtek

Obsada 450 L

Post autor: sliwek » 2017-05-13, 23:27

Witam wszystkich, mam na imię Wojtek i nie owijając w bawełnę chciałbym was prosić o pomoc w dobraniu obsady i propozycje roślinności do zbiornika 450 L.
Wiem, że temat był wielokrotnie poruszany ale są pewne ALE...
Ja mam swoją propozycje a Żona swoją i nie możemy się dogadać :P
Szkło o wymiarach 150x50x60h oświetlenie t5 4x54w
filtr kubełek jeszcze nie wiem który dokładnie eheim ewentualnie jbl + skimer
narazie było standardowo a teraz coś ciekawego...
Akwarium będzie znajdowało się w ścianie pomiędzy salonem i kuchnią
jeśli chodzi o pomoc to bardzo proszę o propozycje z jakimś argumentami dlaczego tak a nie inaczej.
wymaganiem była by wyższa roślinność aby trochę oddzielić pomieszczenia
(Wersja Wojtek: około 50 neonków innesa ewentualnie czerwone, kilka krewetek, kilka kirysów, jakieś zbrojniki przy podłożu czarny bazalt + jasny piasek na części,
Wersja Żona: pyszczaki w wielu kolorach)
Jeśli czegoś nie dopisałem lub dział pomyliłem to proszę o wyrozumiałość i rade

6500_pl
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-20, 12:03
Imię: Adam

Re: Obsada 450 L

Post autor: 6500_pl » 2017-06-20, 12:08

Hej! Co do filtra to eheim powinien być w porządku, zastanowiłbym się jedynie czy oświetlenie oraz jego moc będzie optymalna. Macie wspólną koncepcję co do podłoża? Bo jeżeli mam być szczery to Twoja obsada wydaje mi się być bardziej realna i użyję słowa "kolorowa".

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Obsada 450 L

Post autor: Akwarybka » 2017-06-27, 22:06

6500_pl pisze:Hej! Co do filtra to eheim powinien być w porządku, zastanowiłbym się jedynie czy oświetlenie oraz jego moc będzie optymalna. Macie wspólną koncepcję co do podłoża? Bo jeżeli mam być szczery to Twoja obsada wydaje mi się być bardziej realna i użyję słowa "kolorowa".
Zależy jaki eheim? Na taki zbiornik postawiłbym raczej na dwa spore filtry kubełkowe. Dobra zasada to aby objętość zbiornika była przepompowywana dziesięciokrotnie w ciągu godziny. Zwłaszcza, jeżeli wybierzesz pyszczaki! Oświetlenie na litraż powinno być okej, proste rośliny na pewno dadzą radę :) jeżeli chciałbyś natomiast akwarium typowo roślinne z nieco bardziej wymagającymi gatunkami, wówczas warto by zainstalować dodatkową parę świetlówek.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

ODPOWIEDZ