Młode akwarium nowicjusza, dziwny wynik testów.

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

maliniaku
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2017-06-01, 18:59
Pojemność akwarium: 170
Imię: Karol

Młode akwarium nowicjusza, dziwny wynik testów.

Post autor: maliniaku » 2017-06-01, 19:42

Witam, jestem nowym laikiem na forum, więc proszę o wyrozumiałość:-) Moje akwarium ma ok 7 tygodni, 168l. Przy zakładaniu użyłem jakieś 30 litrów wody z dojrzałego baniaka szwagra oraz części jego wkładu do filtra. Na dnie mam żwir bazaltowy, trochę kamieni, dwa duże korzenie. Z roślin Rotala Rotundifolia (nie chce rosnąć), Wgłębka pływająca. Ryby to stado Neonków Innesa, kilka Molinezji, Zbrojniki pospolite. Filtr kaskadowy, oświetlenie led.
I teraz chciałbym wpuścić Pielęgniczki kakadu, więc zrobiłem testy wody. Oto wyniki:
gh 7
kh 19 ?!
pH 8.
Chciałbym obniżyć pH. Nie chcę stosować chemii, RO, ani wody destylowanej. Znowu naturalne metody podobno są mało skuteczne. Sorki, że tak się rozpisałem, może trochę zawile. Więc jak zbić pH do poziomu np 6.8, najlepiej naturalnymi metodami?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rybaszek
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2017-08-15, 03:27
Pojemność akwarium: 10000
Imię: Staszek
Nazwisko: Rybaszek
Lokalizacja: Włochy

Re: Młode akwarium nowicjusza, dziwny wynik testów.

Post autor: Rybaszek » 2017-08-15, 13:16

maliniaku pisze:Ryby to stado Neonków Innesa
Stada tworzą np konie albo gazele. Ryby łączą się w ławice, lub żyją w grupach. ;)
Ph zbij kwasem, ale to będzie trudne bo masz dość twardą wodę. Nie bardzo rozumiem po co taki dokładny opis obsady, skoro podałeś tylko ph kh i gh. Coś przeoczyłem? Pielęgniczki nie powinny być trzymane w takiej wodzie, ze względu na swoją gospodarkę solami. Zmierz wodę w kranie, pewnie będzie miała Ph mniejsze niż 8 i sobie rozcieńcz. Albo leć do biedry kup parę baniek najtańszej wody i wio. Pozdrawiam i powodzenia

ODPOWIEDZ