Bydgoszcz Wita

Jesteś nowy ? Napisz nam coś o sobie ;)

Moderator: ModTeam

bartolomeo7508
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2017-07-03, 23:00
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartłomiej
Nazwisko: Ziółkowski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Bydgoszcz Wita

Post autor: bartolomeo7508 » 2017-07-03, 23:42

Witajcie akwaryści jestem nowicjuszem ruszyłem z 112l koniec czerwca jak to bywa było fajnie przez trzy dni teraz podejrzewam że mam pierwotniaki pełno białego diabelstwa

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Bydgoszcz Wita

Post autor: Akwarybka » 2017-07-04, 18:45

Witaj!

To normalka, nie przejmuj się tym :) Czy w akwarium są już ryby?

bartolomeo7508
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2017-07-03, 23:00
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartłomiej
Nazwisko: Ziółkowski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz Wita

Post autor: bartolomeo7508 » 2017-07-04, 21:35

Tak było 10 neonków inessa zostało 6 teraz wiem co to prefiltr 4 neonki zgineły w multikani 800 4 zbrojniki 4 kiriski i 2 skalary małe wiem że neonki i skalary razem ale zanim dorosną mam nadzieję wystartować większym baniakiem dziś przyszły roślinki nie będę narazie sypał łaciną bo nie znam się na roślinkach poprawię się z czasem dotego carbo i bimbrownia a w garażu już butla nabita co2 jeszcze dyfuzor licznik bąbelków i co2 startuję dzięki za przyjęcie i do boju

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Bydgoszcz Wita

Post autor: Akwarybka » 2017-07-05, 09:01

Wpuściłeś ryby za wcześnie i za dużo. Skalary absolutnie nie mogą być w akwarium 112l. Dla nich minimum to 200l. Kupowanie ryb na potem to moim zdaniem b. zły pomysł. Kup ryby gdy już będziesz miał duży baniak ;)

Zbiornik nie był dojrzały, więc teraz ryby giną i dzieją się cuda. Zwłaszcza jeżeli nie miałeś roślin.

Proponuję poczytać ten artykuł: http://www.e-akwarystyka.pl/topic4037.html

W tej sytuacji radzę oddać skalary robić podmiany co 3 dni i lać dużo bakterii nitryfikacyjnych. Posadź jak najwięcej łatwych w uprawie roślin, możesz je znaleźć tu: http://www.e-akwarystyka.pl/topic12665.html

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

bartolomeo7508
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2017-07-03, 23:00
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartłomiej
Nazwisko: Ziółkowski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz Wita

Post autor: bartolomeo7508 » 2017-07-06, 21:07

ale z rybkami jest ok neonki wciągnął mi filtr bo miałem tylko taką zwykłą końcówkę i przez nie przeleciały neonki teraz jest gąbka a co do roślinek to ja już miałem posadzone tylko stwierdziłem że jeszcze dokupię postaram się bardziej sprecyzować posty ale rady jak najbardziej przyjmuję i dziękuję pozdrawiam

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Bydgoszcz Wita

Post autor: Akwarybka » 2017-07-06, 23:31

bartolomeo7508 pisze:ale z rybkami jest ok neonki wciągnął mi filtr bo miałem tylko taką zwykłą końcówkę i przez nie przeleciały neonki teraz jest gąbka a co do roślinek to ja już miałem posadzone tylko stwierdziłem że jeszcze dokupię postaram się bardziej sprecyzować posty ale rady jak najbardziej przyjmuję i dziękuję pozdrawiam
W takim razie przepraszam :)

Nie mniej skalary i tak radzę oddać lub wymienić na coś innego. Może pokaż zbiornik w Galerii? :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

bartolomeo7508
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2017-07-03, 23:00
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartłomiej
Nazwisko: Ziółkowski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz Wita

Post autor: bartolomeo7508 » 2017-07-07, 19:16

pokażę ale jeszcze nie teraz kurcze coś jest nie tak z tym moim zbiornikiem zalałem 23 czerwca fakt mogłem jeszcze poczekać po 2 dniach woda zrobiła się mętna ale nie mleczna pływały te białe duperele (pierwotniaki) tak wyczytałem ale dziś to jeszcze jest widać białą kaszkę czy to spowodowane jest tym że podmieniam tą wodę i akwarium cały czas nie może dojrzeć czy też jest coś co mi to robi jaki test by wypadało kupić i od czego zacząć wczoraj jak podmieniałem wodę odmulaczem czuć było nieprzyjemny zapach i zacznę od no2 jest jeszcze coś rurki wlotowe jak i wylotowe od filtra pokryły się takim siwym nalotem po ściśnięciu wylotu do akwarium wylatują takie skrzepy tej kaszki co lata w zbiorniku

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Bydgoszcz Wita

Post autor: Akwarybka » 2017-07-07, 22:12

Warto byłoby zainwestować w test na NO2 i NO3. Nie odmulaj na razie podłoża, daj bakteriom spokój ;) Jedynie ściągaj odchody itp z jego powierzchni. Możnaby też zainwastować w preparat z bakteriami nitryfikacyjnymi. Zależnie od tego ile masz NO2 i NO3 zobaczymy jak często trzeba podminiać wodę. Nie wymieniaj więcej jak 1/3.

bartolomeo7508
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2017-07-03, 23:00
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartłomiej
Nazwisko: Ziółkowski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz Wita

Post autor: bartolomeo7508 » 2017-07-08, 12:53

a więc tak zainwestowałem w no3 firma zoolek i hmm test wykazał moim zdaniem miedzy 20mg a 50 mg z przewagą 20mg tagże chyba nie jest źle rozumie jak wodę zlewałem w środę to dziś znowu 1/3 czy oprócz bakteri nitryfikacyjnych nalać bactosan tropical ? i jeszcze coś tylko mnie nie oplujcie bo tak przeczytałem gdzieś mianowicie akwarium jest na ziemi ogrodowej i tu przypomniałem sobie czy to dobrze czy źle tą ziemie zakryłem żwirkiem 2,3m i na to FIRANA taka zwykła i 4,5 cm żwirku.
Mój filtr multikani800 aquela może jest to proste ale mnie nurtuje mianowicie na górze są dwie rurki w pierwszej z napisem OUT widać z góry gąbkę wkład filtracyjny w drugiej z napisem IN która idzie na sam dół filtra Pod OUT mam podpięty wylot do akwarium a pod IN woda z akwarium do filtra czy to jest ok bo na moje to woda powinna lecieć z góry na dół Filtra i powrót do akwarium a u mnie leci na dół Filtra i przefiltrowywana jest ku górze niby proste a jak dla nowicjusza no właśnie i jeszcze jedno z niektórych roślinek po środku wyrastają jakby korzenie które są skierowane w dół jak wyczytałem coś brakuje nawożę makro red i carbo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Bydgoszcz Wita

Post autor: Akwarybka » 2017-07-08, 17:23

bartolomeo7508 pisze:a więc tak zainwestowałem w no3 firma zoolek i hmm test wykazał moim zdaniem miedzy 20mg a 50 mg z przewagą 20mg tagże chyba nie jest źle rozumie jak wodę zlewałem w środę to dziś znowu 1/3 czy oprócz bakteri nitryfikacyjnych nalać bactosan tropical ? i jeszcze coś tylko mnie nie oplujcie bo tak przeczytałem gdzieś mianowicie akwarium jest na ziemi ogrodowej i tu przypomniałem sobie czy to dobrze czy źle tą ziemie zakryłem żwirkiem 2,3m i na to FIRANA taka zwykła i 4,5 cm żwirku.
Mój filtr multikani800 aquela może jest to proste ale mnie nurtuje mianowicie na górze są dwie rurki w pierwszej z napisem OUT widać z góry gąbkę wkład filtracyjny w drugiej z napisem IN która idzie na sam dół filtra Pod OUT mam podpięty wylot do akwarium a pod IN woda z akwarium do filtra czy to jest ok bo na moje to woda powinna lecieć z góry na dół Filtra i powrót do akwarium a u mnie leci na dół Filtra i przefiltrowywana jest ku górze niby proste a jak dla nowicjusza no właśnie i jeszcze jedno z niektórych roślinek po środku wyrastają jakby korzenie które są skierowane w dół jak wyczytałem coś brakuje nawożę makro red i carbo
NO3 wygląda w takim razie okej, pomieniaj wodę normalnie, co tydzień ;)

Co do Bactosanu, nie trzeba ;)

Co do ziemi to jest okej, też mam w moim akwarium :) Nie grzeb tylko w żwirku, żeby się ta ziemia nie dostała do toni wodnej. Jaką masz warstwę żwirku?

Filtr jest ok ;)

Ta roślinka to Bacopa monnieri, Moim zdaniem nie masz się o co matwić. Łodygowce lubią wypuszczać tak korzenie. Jeżeli rośnie to jest szczęśliwa :)

bartolomeo7508
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2017-07-03, 23:00
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartłomiej
Nazwisko: Ziółkowski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz Wita

Post autor: bartolomeo7508 » 2017-07-10, 21:58

Zwirku jak pisałem 4- 5cm może jestem niecierpliwy ale coś nie gra tak jak wyżej na zdjęciu rosną mi te korzenie na łodydze teraz mocny nazwijmy to zakwit korzenia u Limnophila sessiliflora - Limnophila bezszypułkowa i wszystkie te korzenie idą w dół tak jakby czegoś brakowało może dać w podłoże jakieś tabletki ale wydaje mi się że to brakuje czegoś w wodzie i nadal pływają białawe paproki :( zamówiłem jeszcze jeden segment multikani mam zeolit i ceramikę co dać do trzeciego?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krasnal

Re: Bydgoszcz Wita

Post autor: krasnal » 2017-07-10, 22:26

rosną mi te korzenie na łodydze teraz mocny nazwijmy to zakwit korzenia u Limnophila sessiliflora - Limnophila bezszypułkowa i wszystkie te korzenie idą w dół tak jakby czegoś brakowało
Poczytaj o https://www.google.pl/search?q=korzenie ... w+akwarium

ODPOWIEDZ