Problem z platkami

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Ol_ka
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2017-08-29, 18:57
Pojemność akwarium: 45
Imię: Ola

Problem z platkami

Post autor: Ol_ka » 2017-08-29, 19:11

Witam!
Jestem nowa na forum, mam rowniez od niedawna akwarium.
Akwarium 45 litrow, woda o temperaturze 24-25 stopni, osietlane z zywimi roślinami. Obsada: zbrojnik, 3 platki czerwone i 3 kiryski.
Wczoraj zostal wpuszczony kirysek albinos, wczesniej byl jeden kirysek albinos i kirysek pasiasty. Niestety dzis 2 platki zaczely atakowac pozostale ryby, zwlaszcza nowego, ale tez oberwalo sie "pierwszemu" albinosowi. Podgryzaja im pletwy, a kiryski albonosy nie wiedza gdzie sie schowac :/. Dodam, ze platki to samiczki.
Nie wiem co robic, ktos moze cos poradzi?
Bylabym wdzieczna.

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Problem z platkami

Post autor: Akwarybka » 2017-08-29, 21:27

Być może warto by sprawić dla kirysków jakieś kryjówki? :) Np. 'jaskinie' z umytych łupin kokosów (wyglądają naturalnie i doskonale spełniają swoją rolę), spreparowane drewno ze sklepów zoologicznych, obojętne dla wody skały i kamienie? Nadadzą się również nieco mniej naturalnie wyglądające rurki z PCV ;)

P.S. zbrojniki wymagają zbiornika min. 100l, a kiryski to ryby żyjące w naturze w ławicach, będą się czuły bezpieczniej gdy jest ich więcej; 5 - 6 osobników. Może wymienić zbrojnika na więcej kirysków?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Ol_ka
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2017-08-29, 18:57
Pojemność akwarium: 45
Imię: Ola

Re: Problem z platkami

Post autor: Ol_ka » 2017-08-29, 21:44

Mam polowke kokosa i korzen. Ze zbrojnikiem nie ma problemu, poza tym ten ma urosnac max 10 cm. Ale az sie patrzec nie chce jak platki poluja na kiryski. Obsade wybieralismy tak, zeby byly lagodne rybki, a tu taki zonk ;/.

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Problem z platkami

Post autor: Akwarybka » 2017-08-29, 22:21

Zbrojniki masz rację rosną do 10cm i 45l akwarium jest nadal dla nich za małe.

Tak się niestety zdarza. :/ Niektóre ryby są bardziej podatne na różnice charakteru (bojowniki), inne mniej. Jedyne wyjście to zwiększenie ilości kryjówek lub wymiana agresywnych osobników na inne.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

ODPOWIEDZ