112l

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Szpanerski
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2017-08-31, 07:08
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawel

112l

Post autor: Szpanerski » 2017-08-31, 23:28

Wkrótce będę tworzył 112litrowe akwarium. Czytałem przykladowe obsady. Większość z nich opiera się na stałym schemacie, który mi odpowiada Ale zastanawiam się nad małą modyfikacją.

Schematy najczęściej mówią o zestawie: kiryski, parka ramirez i spora lawica neonow. Tak się składa ze chcę każda z tych rybek i mi to odpowiada. Jednak zastanawiam się nad 2 rzeczami.

1. Jakaś jeszcze nieco większa rybka do górno-środkowej strefy żeby ożywić akwarium? Nie chciałbym bojownika ani gurami czy też pretnikow. Czy uważacie że do takich zestawów pasują np. Platki, Gupiki itd? Czy lepiej coś w stylu teczanek czy innych większych rybek?
A może kilka np. bystrzykow czerwonych?

2. Co do lawicy Neonow to każdy doradza zawsze duża grupę 20 rybek. A co gdyby wprowadzić mniejszą lawice (10szt.) Neonow Innesa a prócz tego druga lawice np. Rasbory czy też Rodostomusa? Zauważyłem że nikt tego nie proponuje żeby tworzyć dwie mniejsze lawice rybek - 10szt. To wg mnie już spora grupa i powinny się dobrze czuć. Nikt z was tak nie miesza rybek? Patrząc na rozpiski- dlaczego lepiej więcej jednego gatunku ryb?

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: 112l

Post autor: Akwarybka » 2017-09-01, 08:44

Witaj :)

"1. Jakaś jeszcze nieco większa rybka do górno-środkowej strefy żeby ożywić akwarium? Nie chciałbym bojownika ani gurami czy też pretnikow. Czy uważacie że do takich zestawów pasują np. Platki, Gupiki itd? Czy lepiej coś w stylu teczanek czy innmych większych rybek?
A może kilka np. bystrzykow czerwonych?"

Dodatkowy gatunek większej ryby niestety się nie nadaje. Ze względu na ramirezy. Gdy zaczął się trzeć to będą bardzo terytorialne. Na tęczanki akwarium jest natomiast zdecydowanie za małe. Platki lub gupiki możnaby, najlepiej same samce inaczej z kilku szybko zrobi się kilkadziesiąt. Bystrzyki czerwone mogłyby być o ile neonów będzie 10.

"2. Co do lawicy Neonow to każdy doradza zawsze duża grupę 20 rybek. A co gdyby wprowadzić mniejszą lawice (10szt.) Neonow Innesa a prócz tego druga lawice np. Rasbory czy też Rodostomusa? Zauważyłem że nikt tego nie proponuje żeby tworzyć dwie mniejsze lawice rybek - 10szt. To wg mnie już spora grupa i powinny się dobrze czuć. Nikt z was tak nie miesza rybek? Patrząc na rozpiski- dlaczego lepiej więcej jednego gatunku ryb?"

Powód jest bardzo prosty :) Większa ławica wygląda lepiej. Mniejszą oczywiście można. Jak już pisałam na Rhodostomusy akwarium jest za małe, one rosną ciut większe niż neony innesa i są o wiele bardziej aktywne. Może Pstrążenica marmurkowa? Ta trzyma się przy powierzchni wody :)


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

ODPOWIEDZ