Co to jest za szkodnik?

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Kominek
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-06, 14:44
Pojemność akwarium: 20
Imię: Karol

Co to jest za szkodnik?

Post autor: Kominek » 2017-09-06, 15:09

W dwóch sklepach akwarystycznych podejrzewają, że są to ślimaki, ale nie mają pewności. Mój złoty Welon ma to coś na boku głowy (skrzelach), takie białe kropki. Doradzono mi żeby kupić ślimaki z muszlą, które zjedzą to "coś".
Pomóżcie, jak ktoś się na tym zna.
Dodam, że to sie szybko rozmnaża. temp. mam 26 stopni, krewetke i dwa glonojady, w tym jeden złoty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Co to jest za szkodnik?

Post autor: Akwarybka » 2017-09-06, 23:33

Jest to jakiś rodzaj wodnego skorupiaka. Pamiętam, że miałam go kiedyś w akwarium i bynajmniej nie pasożytował na rybach. Koniecznie wstaw zdjęcie karasia, bo brzmi mi to bardziej na ospę rybią. Ślimak o którym zapewne mówili Ci w sklepie to Anentome helena. I nie sądzę by w tym przypadku wiele pomógł, że względu na budowę nieproszonego gościa.

Nieco bardziej martwi mnie obsada i litraż Twojego akwarium (wygląda jakby sporo wody wyparowało? Czy możesz nieco lepiej opisać akwarium? 26 stopni to za dużo dla karasia, to nie jest rybą tropikalna i wymaga nieogrzewanego akwarium w przeciwieństwie do zbrojników. Większość problemów u ryb wiąże się z nieodpowiednich warunków, a najlepszym lekiem jest zapobieganie :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Co to jest za szkodnik?

Post autor: Monique » 2017-09-23, 10:38

To są ślimaki, a dokładnie przytuliki. Trochę upierdliwe ale zupełnie nieszkodliwe dla ryb. Kupienie helenek nic nie da bo ich nie zjedzą, u mnie z powodzeniem mnożyły się w akwarium z kilkunastoma helenkami. Twoja ryba musi mieć jakieś pasożyty lub tak napisała @Akwarybka, ospę.

Obsada akwarium zdecydowanie do zmiany. Karasiowi jest na pewno za ciepło w 26 stopniach.

ODPOWIEDZ