lumin i zbiornika na zamówienie ;)

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

lumin i zbiornika na zamówienie ;)

Post autor: aidi » 2017-10-24, 23:23

dawno temu już mówiłam że planuje zrobić zbiornik dla bojownika, z właściwą wysokością z właściwym podłożem i rzecz jasna zarośnięciem terenu... jednak w pierwszej fazie (kupno zbiornika) jakoś się skończyło a przynajmniej złapało przerwę... taką w moim stylu czyli roczną... rok po zakupie zbiornika przypadkiem zaszłam do znajomego zoologa w którym nie trzymają bojków w kubkach/ kulach (nadal sadyzmu nie wspieram), była akurat dostawa, jeszcze był w ,,transporterze' czyt kubeczku bo w nich hurtownie bojki im sprzedają kobieta nie zdążyła dobrze wyładaować jak ja go sobie wypatrzyłam, w dniu zakupu był biały z lekką niebieską poświatą... dziś jest niebieski ale nadal boski chociaż płetwy mógł by mieć w lepszym stanie al po kolei...

-zbiornik: 85cm długi, 20 szeroki, 35 wysoki zaś wysokość słupa wody to 25
-podłoże: z lewej piasek, z prawej bazalt, pod obiema wersjami ziemia w poduszce z firany
-rośliny: nadwódka, rogatek, lotos, żabienica, anubis, kryptokoryna, ludwigia repens
światło; w trakcie zamawiania belki na zamówienie, póki co przeniesione z ,,widma " ledy Aqaela napewno nie dają właściwej mocy
-korzeń

i obsada:
bojownik DT imieniem Lumin
stado gupików na hodowli dla zoologicznego
stado piskorków (8szt)
stado krewetek
3 helenki
ślimaki w ilości bliżej nie określonej

przygody zbiornika:
----------------------------------------------------
miesiąc wcześniej pozbyłam się rzęsy która w sumie wpychała się właściwie wszędzie, to był piątek patrze a tu znów widzę rzęse... skąd się to tatałajstwo wzięło?!...olałam i poszłam do pracy... po pracy
-gosia widziałaś jakie ładne sumiki ci przyniosłem do zbiornika? i jakieś ślimaki co mają inne zjadać kolega mówił że dobre..
/bieg na góre co on u licha wpuścił?!... patrzę a tam pod filtrem wystają wąsy i czarne płetwy owymi małymi sumikami okazały się bagatela 3, 15-sto centymetrowe zbrojniki pospolite... na szczęście znalazły dobry dom
---------------------------------------------------a teraz trochę grafiki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ