Odgryzione ogony gupików

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Rybomaniak
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2018-02-23, 00:31
Pojemność akwarium: 54
Imię: Martyna
Nazwisko: Martyna

Odgryzione ogony gupików

Post autor: Rybomaniak » 2018-02-23, 00:54

Witam serdecznie!
Chciałbym prosić o poradę w sprawie swoich rybek. Mianowicie... mam 54l. akwarium na 8 dorosłych samców gupika pawie oczko. Przez jeden dzień trzymałem je z barwniakami i te jakże terytorialne rybki (a w szczególności jedna z samic) popodgryzały moim 3 samcom ogony. Przez to, że to "pawie oczko" to jeszcze trudniej jest mi się pogodzić ze stratą ich wspaniałych kształtów płetw ogonowych :/ .
W takiej sytuacji moje pytania brzmią następująco: czy nadgryzione ogony są w stanie się zregenerować i wrócić do dawnej postaci? Co muszę zrobić w takiej sytuacji? Czym karmić te rybki, a jak już to jakimi witaminami, w jakich ilościach i czasie? Oraz jak długo zajmie im taka regeneracja przy mojej pomocy?

Z góry dzięki za wszystkie porady :-)
Pozdrawiam Rybomaniak ;)

Garbatoryx
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 2017-09-16, 20:25
Pojemność akwarium: 270
Imię: Jacek
Nazwisko: Ihma

Re: Odgryzione ogony gupików

Post autor: Garbatoryx » 2018-02-23, 13:43

Tak. Odrosną. Troche to potrwa.
Możesz dodawać witaminy do wody dla ryb to przyspieszy regeneracje

Rybomaniak
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2018-02-23, 00:31
Pojemność akwarium: 54
Imię: Martyna
Nazwisko: Martyna

Re: Odgryzione ogony gupików

Post autor: Rybomaniak » 2018-02-23, 22:34

Witam serdecznie! Tu znów Rybomaniak. Dzięki za odzew z sprawie mojego postu. Mam jeszcze jedno pytanie.
Jeden z moich samców z połowicznie odgryzionym ogonem już zdechł a u drugiego z mniej nadgryzionym od kilku dni 1/3 ogona zaczęła tracić kolor... czy to oznacza, że nie ma już dla niego szans? I czy mogę go dalej trzymać z innymi w akwarium ogólnym?

PeHa68
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 2016-06-27, 13:34
Pojemność akwarium: 120
Imię: Adam

Re: Odgryzione ogony gupików

Post autor: PeHa68 » 2018-06-06, 13:05

Co do witamin w wodzie- pełna zgoda, zresztą generalnie warto zadbać o jej jak najlepsze PH, akurat tym zajmujemy się na co dzień i pomożemy, z pewnością przyspieszy to także regenerację ogonków.

ODPOWIEDZ