slimaki

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
macki
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-18, 14:22
Pojemność akwarium: 120
Imię: Maciek
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: slimaki

Post autor: macki » 2008-03-18, 14:29

Moja bocja jakoś się nie załamała, a sama jest już chyba od 3 lat :), no ale nie o tym mowa.
Głównym i najskuteczniejszym mordercą ślimaków w moim akwarium okazał się filtr, który wciągał jajeczka z tym cholerstwem i przy czyszczeniu miałem w nim ich setki.
Bocja zchrupywała je też zawzięcie i łatwo to rozpoznać przy głośnym chrupaniu, które słuchać z daleka (tzn, w całym pokoju gdzie znajduje się akwarium).
Są to pożyteczne ślimaczki, bo przekopują żwirek usuwając beztlenowe strefy, zjadając glony i rózne rybkie brudy, niestety za szybko się mnożą :roll:
Pozdrawiam ;-)

KBum
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-03-30, 22:45
Pojemność akwarium: 28
Imię: Staszek
Lokalizacja: Polska

Re: slimaki

Post autor: KBum » 2008-03-30, 23:53

Ja "zadusiłem" ślimaki - przerzułem część roślin do malutkiego akwarium słabo oświetlonego, bez filtru i grzałki ... po 3 miesiącach (o ile dobrze pamiętam) żaden nie przerzył.. i zmiana roślin połączona z gruntownym czyszczeniem akwarium.. było po problemie.

Próbowałem wcześniej z 2 krewetkami (nie pamiętam jakie to były). Na początku było oki (mordowały je, wyciągały i zjadały), ale potem zakosztowały w rybkach :( i dostały eksmisję do oddzielnego akwarium...

A obednie znowu wróciły... z kranówką albo sałatą... mam obecnie 2 albo 3 gatunki :( jedne standardowe przybłędy, a drugie jakieś takie chyba bez muszli.

Chyba sobie daruje walkę z nimi... może filtr albo marchewka conajwyżej...

Awatar użytkownika
Szorstki
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2008-04-26, 13:44
Pojemność akwarium: 75
Imię: P
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: slimaki

Post autor: Szorstki » 2008-06-20, 22:48

To co to były za krewety, że na rybki polowały? :>

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: slimaki

Post autor: Piwosz » 2008-06-21, 10:04

Szorstki pisze:To co to były za krewety, że na rybki polowały?
Na pewno były to krewetki z rodzaju wielkoramiennych bo te polują na małe rybki.

Awatar użytkownika
Szorstki
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2008-04-26, 13:44
Pojemność akwarium: 75
Imię: P
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: slimaki

Post autor: Szorstki » 2008-06-25, 10:52

Kurde, kupiłem Ampularię, wczoraj ją wrzuciłem do akwa... dziś się budzę a malych ślimaków nie widać prawie wcale. Chyba się schowały czy coś... bo raczej niemożliwe żeby Ampularia je zjadła (wczoraj widziałem jak wlazła na mniejszego ślimaka i nic z nim się nie stało- był nadal gdy większy krewny z niego zlazł :P )?

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: slimaki

Post autor: dzidek1983 » 2008-06-25, 11:05

na mojej ampularii to sobie świderki autobus zrobiły... przyczepiały się jej do skorupy i po całym akwarium jeździły :D

jest tylko parę gatunków drapieżnych ślimaków a ampularie na pewno do nich nie należą

Awatar użytkownika
Szorstki
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2008-04-26, 13:44
Pojemność akwarium: 75
Imię: P
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: slimaki

Post autor: Szorstki » 2008-06-25, 11:07

może to dlatego, że przekręciłem filtr w akwa i jest inna cyrkulacja wody, więcej tlenu... i pozłaziły z góry w jakieś zakamarki? A miałem od dziś je wyławiać, żeby Ampularia zjadała ich jajeczka, co by wykończyć draniów :P

insider69

Re: slimaki

Post autor: insider69 » 2008-06-30, 11:33

no i jestem kolejnym "farciarzem" ktory dostal w gratisie od innego akwarysty w prezencie slimaki...

wczoraj obserwujac akwarium - zliczylem ponad 30 sztuk w widocznych miejscach oraz w kilku widzialem taki bialy skrzep... - szybka rada kolegi... wyczysc akwarium porzadnie, co trzeba to wygotuj... teraz tylko bede patrzyl i patrzyl i mam nadzieje ze nie zobacze juz w swoim akwarium zadnych slimakow...

Awatar użytkownika
Inos
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2007-05-16, 23:30
Pojemność akwarium: 0
Imię: Iwona
Lokalizacja: Warszawa

Re: slimaki

Post autor: Inos » 2008-07-01, 17:16

Jeśli mowa o ślimakach to miałam ich w akwarium bardzo dużo , zawsze było ich pełno na szybach i roślinach.
Na początku starałam się ograniczać ich ilość przez odławianie tych z przedniej szyby, lecz szybko mi się znudziło i dałam sobie spokój..
Ostatnio zauważyłam że ślimaki zniknęły...wcieło je...wyparowały...nie ma ani jednego :zdziwko:
Przy odmuleniu dna zauważyłam białe kuleczki które próbowały się wessać , myślałam że to resztki niezjedzonego granulatu ale okazało się , że to właśnie puste muszle ślimaków. Co się stało ze ślimakami nie wiem :zdziwko: i wcale za nimi nie tęsknię :D
pozdrawiam
Inos

insider69

Re: slimaki

Post autor: insider69 » 2008-07-01, 17:45

no to mialas farta.... cos je "wcielo"... i to na dobre....

moje roslinki na chwile obecna przezywaja kwarantanne w osobnym zbiorniku i tam jakies pojedyncze sztuki sie pojawiaja - pomimo moczenia sie w specjalnym roztworze.... :orany:

Awatar użytkownika
ruby_anger
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-14, 14:33
Pojemność akwarium: 160
Imię: aga
Lokalizacja: uk

Re: slimaki

Post autor: ruby_anger » 2010-08-18, 00:42

Arnoldzik pisze:Czy ja mam może sam nauczyć bocje jak się poluje i zjada ślimaki? Siedzą schowane i w d....pie mają ślimaki ,których przybywa. Jeszcze słyszę codzień od mojej żony że szkoda kasy na te bocje( fakt faktem kupione były w celach czysto komercyjnych -pod hasłem "ślimakom zero szans". Chyba sie pozbędę kogoś tylko nie wiem jeszcze czy żony czy bocji.

wiem ze stary temat ale odpowiedz mnie rozbawila ....proponuje pozbyc sie zony hehehe

ODPOWIEDZ