2 filtry w akwarium ??

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: 2 filtry w akwarium ??

Post autor: maol » 2007-09-25, 13:39

Gąbki płuczę delikatnie raz na pół roku. Wymieniam tylko watę, na niej zatrzymują sie zanieczyszczenia mechaniczne i nie nadaje się do dalszego użytkowania. Za warstwą waty jest już tylko życie biologiczne, nie ma sensu za często tam zaglądać i ingerować w cos co dobrze działa. Dlatego w/w gąbkę i ceramikę płuczę tak rzadko - dopiero jak filtr zaczyna mieć widoczne problemy z wydajnością od zarośnięcia pożytecznymi mikroorganizmami.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
JTRob
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2007-09-23, 21:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Robert
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: 2 filtry w akwarium ??

Post autor: JTRob » 2007-09-25, 13:42

ok dzieki wielkie :)

[ Dodano: 2007-09-25, 13:42 ]
a po czym sie poznaje ze taki filtr zle pracuje? Pogarsza sie jakosc wody czy jak ?? :)

A tak na marginesie to co ile powinno sie zmienaic cala wode w akwarium ? przy takim filtrze

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: 2 filtry w akwarium ??

Post autor: maol » 2007-09-25, 13:56

Poznaję po tym, że zmniejsza się przepływ wody - filtr po prostu zarasta i mechanicznie przestaje móc odpowiednią ilość wody przepchać. Wtedy czas na opłukanie wkładów - i może sobie zarastać od nowa.

Całej wody w akwarium nie zmienia się nigdy. Niezależnie od filtra i innego wyposażenia. Robisz tylko regularne podmiany - to wystarczy.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
JTRob
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2007-09-23, 21:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Robert
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: 2 filtry w akwarium ??

Post autor: JTRob » 2007-09-25, 14:06

podmiany sie robi max co 1-2 tyg tak ? a co od pracy filtra ktory trzeba przeplukac to wtedy slychac ze nie daje rady z pompowaniem czy jak :) ?

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: 2 filtry w akwarium ??

Post autor: maol » 2007-09-25, 14:11

Podmiany robi sie standardowo co tydzień. Co do filtra - po prostu widzisz, że pompuje mniej wody w stosunku do zwykłej pracy.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: 2 filtry w akwarium ??

Post autor: Kazio » 2007-09-25, 16:42

JTRob, Mogles powiedziec ze to zemna gadales przez gg. Ja niekryje sie ze swojimi pogladami. Doradzilem ci filtr zewnetrzny jako biologiczny JBLa 120 lub 250 I tak ja mowilem wczesniej radze go napelnic ceramika ewentualnie mozna wsadzic troche gabki lub waty. Ceramiki sie raczej niewymienia chyba ze po 5 latach ;] . Gabke jesli jest w zlym stanie, postrzepiona to mozna isc i kupic do zoologika kosztuje zaledwie 10 zl max A co do filtra wewnetrznego zabardzo ci niedoradzalem marki bo na filtrach wewnetrznych nieznam sie zabardzo doradzilem tylko by mial przeplyw 300-400l/h. Jesli ktos na tym forum sie niezgadza prosze bardzo pisac to podyskutujemy nad swojimi przekonaniami.
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
JTRob
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2007-09-23, 21:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Robert
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: 2 filtry w akwarium ??

Post autor: JTRob » 2007-09-25, 17:17

Kazio, nie chcialem udostepniac Twojego nick'u opniewaz roznie reaguja osoby. Ja nie krytykuje tego ze mowiles o tym ze 2 filtry sa wskazane :) wrecz przeciwnie biore sobie do serca kazy komentarz i potem wyciagam wnioski :) bo jak wiadomo trzeba miec rozeznanie :)

Ktos powiedzial ze 2 filtry to zdecydowanie za duzo. Ty mowisz ze nie :) i po to sa wlasnie fora jak sama nazwa wskazuje! DYSKUSYJNE :) zeby wymieniac sie pogladami i dyskutowac na dane tematy :)

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 filtry w akwarium ??

Post autor: croc » 2007-09-27, 16:22

JTRob. Jeśli masz odpowiedni filt zewnętrzny (jakieś 50% większy niz by wymagał tego zbiornik), to odpuść sobie filrt wewnętrzny. W twoim akwariujm (chyba 112l??) zabierze on niepotrzebnie miejsce, a filtr zewnętrzny o dobrej wydajności i tak załatwi sprawę.

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 2 filtry w akwarium ??

Post autor: dzidek1983 » 2007-09-28, 22:03

ja tez mam pytanie odnosnie drugiego flitru

chcialbym zamontowac malutka kaskade u siebie w 54 litrówce

miałaby ona zadania czysto bilogiczne, chcialbym bowiem umiescic w niej torf i zakwaszac nim wode... twardosci mam znosne w granicach 7-8 obie wiec moze sie to udac i ph spadnie...

i teraz moje pytanie co oprocz torfu do takiej kaskady... wydaje mi sie ze wystarczy troszke waty przed torf by sbierala wieksze smieci... natomiast zastanawiam sie czy jest sens dawac tam ceramike??

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

Re: 2 filtry w akwarium ??

Post autor: Potamotrygon » 2007-09-28, 23:26

jeśłi jest wolne miejsce to zawsze mozna coś tam dodać ale taczej jeśli masz już ceramikę to w kaskadzie bedzie zbędna. Ale coś przed torf ptrzeba by dać. Wata albo cieńka gąbka co by owe syfy powstrzymać by sie w torfie nie zbierały.
Pterophyllum scalare, Platydoras costatus, Ancistrus dolichopterus, Glyptoperichthys gibbiceps

ODPOWIEDZ