początki akwarium morskiego 450l.

Dział poświęcony ogólnie akwarystyce morskiej.

Moderator: ModTeam

michał 79
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2008-01-08, 21:33
Pojemność akwarium: 450
Imię: Micha³
Nazwisko: Ptasiñski
Lokalizacja: libiąż

początki akwarium morskiego 450l.

Post autor: michał 79 » 2008-01-08, 22:22

mam 450l. Akwarium mam już niepamiętam od kiedy obecnie mam malawi i chciałbym zająć się morskim akwarium, mam dość duże pojęcie na temat budowy i funkcjonowania filtrów zewnętrznych jestem w trakcie budowy odpieniacza , potrebuje pare rad na temat wkładów do filtra zewnętrznego jakie są konieczne a które można ominąć, oświetlenie czy konieczne dla korali jest HQI czy wystarczą świetluwki specjalistyczne, jak wygląda sprawa z wodą ile się jej powinno wymieniać na miesiąc, jaka jest trudmość w utrzymaniu w dobrym stanie obsady w porównaniu np do paletek , ile mnie to może kosztować i jakie mam szanse na sukces z góry dzięki za odp.

kuper136
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 2007-04-10, 15:54
Pojemność akwarium: 210
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: początki akwarium morskiego 450l.

Post autor: kuper136 » 2008-01-28, 16:29

HQI jest najlepszym rozwiązaniem bo przy T5 nie bendol ci rosnąć niektóre koralowce
takie akwarium jest 5 razy trudniej otrzymać
powodzenia

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: początki akwarium morskiego 450l.

Post autor: maol » 2008-01-28, 16:53

Mam wrażenie, ze w tym temacie było ze 30 postów. Ktoś je wykasował?

Co do poprzedniego postu. Tak jak wcześniej rozmawialiśmy, HQI nie jest niezbędne. Można dać świetlówki, tyle, że jest problem ze zmieszczeniem odpowiedniej ich ilość nad małym zbiornikiem. o i są znacznie droższe w ostatecznym rozrachunku. HQI robi sie dopiero niezbędne, kiedy chcemy hodować korale twarde, ale to wyższa szkoła jazdy.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

wassermann
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-11, 21:42
Pojemność akwarium: 500
Imię: Marek
Lokalizacja: Europa

Re: początki akwarium morskiego 450l.

Post autor: wassermann » 2008-11-11, 23:09

Witam

Obecnie wszyscy przechodza na oswielenie T5 a w stanach na Ledy . Utrzymanie dzisaj koralowcow , nawet twardych nie jest zadnym problemem .
Wystarczy odpowiednia obrobka wody , dozowanie wapna , potasu , magnezu , utrzymywanie odpowidniej wartosci KH (metoda Ballinga najlepiej) i oczywiscie filtracja Zeovit + specjalne bakterie i pokarm dla nich . A mozna tez zastosowac zywy piasek .(nie przy filtracji Zeo)
Jesli chodzi o wode to tyko i wylacznie woda RO/DI , jesli chodzi o podmianki to najlepiej je robicz czesciej a w mniejszych ilosciach.
Dalem sobie wlasnie spokoj z morskim akwarium i powrocilem do moich pyszczakow , zbyt duzo pracy przy morskm akwarium , zbyt duze koszta i wogole po jakims czasie to akwarium przestaje cieszyc , ciagle czegos brakuje w morskim akwarium wiecej wnerwai jak cieszy . Z moimi pyszczakami jestem zadowolony .

ODPOWIEDZ