gupiki

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
chudy321
Akwarysta
Posty: 461
Rejestracja: 2008-01-30, 17:16
Pojemność akwarium: 240
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: gupiki

Post autor: chudy321 » 2008-03-13, 21:25

wspominiałem o tym apropo sam jestem chodowcą i zbyt duzego zysku niema z tych gupikuków... a naturalna selekcja jest dobra jesli (tak jak powiedziałaś niechcemy miec 20 gupików) więc jeśli chcesz je sprzedawać po 50gr to musisz kupic akwa 20l i grzałke.... karmić możesz pokarmem suchym dla normalnych ryb akwariowych tylko ze mocno rozdrobnionym... pozdrawiam

Nicole
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 2008-03-02, 00:53
Imię: cykmykpyk

Re: gupiki

Post autor: Nicole » 2008-03-13, 21:28

Oj, broń Boże więcej gupików :) Teraz robię krzyżówkę mieczyków weloniastych i zwykłych (zobaczymy co będzie, mogę się wyłożyć..) i rozmnażam bojowniki (hehe), mam dość gupików. U mnie przeżywało 2-5 sztuk, sposobem 'naturalnej selekcji'.

adam21
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 2008-02-20, 18:00
Pojemność akwarium: 0
Imię: adam
Lokalizacja: poznań

Re: gupiki

Post autor: adam21 » 2008-03-13, 22:54

siemka,ja mam pytanie mam 3 gupiki w 15l akwa kotnik chce przełożyć do 45l akwa i umieścić tam kotnik jak podrosna to je tam wpuszcze ,jak podrosa to do ogulnego ??

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: gupiki

Post autor: kbtor » 2008-03-13, 22:58

Żeby gupiki szybko rosły potrzebują większego akwarium niż 15 litrów. W tak małym zbiorniku będą rosły bardzo powoli. Pamiętaj że młode rybki muszą mieć lepsze warunki niż ryby dorosłe. Czystą wodę, dobry filtr, odpowiednie pożywienie. Bez tych podstawowych czynników taka hodowla jest bezsensowna.
Obrazek

Awatar użytkownika
chudy321
Akwarysta
Posty: 461
Rejestracja: 2008-01-30, 17:16
Pojemność akwarium: 240
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: gupiki

Post autor: chudy321 » 2008-03-14, 08:02

zajmowałem się hodowlą bojowników i powiem ci że z zadziwiającymi efektami doczekałem się pięknego potomstwa... ale rodzice ;/ nie miałem dość dużo miejsca na zbiorniki potrzebne do wychuwku młodych.... a Co do karmienia narybku gupików to polecam mrożony cyklop... narybek karmiony cyklopem świetnie rośnie polecam...

adam21
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 2008-02-20, 18:00
Pojemność akwarium: 0
Imię: adam
Lokalizacja: poznań

Re: gupiki

Post autor: adam21 » 2008-03-14, 22:34

mam problem miałem 3 samiczki w ciazy wczoraj zdechła mi jedna była pogryziona chyba po jak wyjołem i patrzyłem to ciakła jej krew ,dziś zdechła mi 1 co mam robić pomocy szybko może uratuje chociaz 1 plissssssss

[ Dodano: 2008-03-14, 21:36 ]
aha miałem jeszcze 2 samce ale jeden zdechł , może przez to że te 2 były zapłodnione przez tego drugiego(nieżywego) ????????///

Awatar użytkownika
chudy321
Akwarysta
Posty: 461
Rejestracja: 2008-01-30, 17:16
Pojemność akwarium: 240
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: gupiki

Post autor: chudy321 » 2008-03-14, 22:39

z jakimi rybami je trzymasz odłuw je do innego akwarium...

Nicole
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 2008-03-02, 00:53
Imię: cykmykpyk

Re: gupiki

Post autor: Nicole » 2008-03-14, 22:39

A czy samce i samice były spokrewnione?
Czyżby samiczki nie dały rady urodzić?
Albo to, albo to, że zostały zamęczone przez zbyt dużą ilość samców. Jak dla mnie to drugie+miot wsobny.

adam21
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 2008-02-20, 18:00
Pojemność akwarium: 0
Imię: adam
Lokalizacja: poznań

Re: gupiki

Post autor: adam21 » 2008-03-15, 12:50

trzymam tylko gupiki a tak dokładnie to byly 3 samice na samca została tylko jedna samica i samiec,spokrewnione chyba nie bo kupiłem ze sklepu . odłowiłem juz samca :-?

Awatar użytkownika
chudy321
Akwarysta
Posty: 461
Rejestracja: 2008-01-30, 17:16
Pojemność akwarium: 240
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: gupiki

Post autor: chudy321 » 2008-03-16, 18:40

niemam pojęcia co ci wykańcza te rybki..... może samiec jest zabardzo natarczywy ;/

Nicole
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 2008-03-02, 00:53
Imię: cykmykpyk

Re: gupiki

Post autor: Nicole » 2008-03-20, 23:07

adam21 pisze:trzymam tylko gupiki a tak dokładnie to byly 3 samice na samca została tylko jedna samica i samiec,spokrewnione chyba nie bo kupiłem ze sklepu . odłowiłem juz samca :-?
Skoro trzymasz tylko gupiki, to stawiam albo na jakąś chorobę albo na zbyt natarczywego samca. Czasem samce dosłownie zamęczają samice. Widziałeś trupki samiczek? Czy przed śmiercią dziwnie się zachowywały, przechylały na bok? A może miały obdarte płetwy? Jakie dajesz im porcje jedzenia, ile razy dziennie? Przepraszam, że zasypuję Cię pytaniami, ale bardziej wygląda mi to na uszkodzony pęcherz pławny niż na 'zamęczenie' trzech samic przez samca..
Pozdrawiam.

Edit:
Kupiłeś te rybki w DOBRYM sklepie zoologicznym?
W przypadku gupików nawet i w takim dobrym sklepie najczęściej biorą rodzeństwo. Poprostu gupiki to takie rybki. One się mnożą już w zoologicznym, gdzie superświetnych warunków nie mają, więc do końca nie możesz powiedzieć, że nie są z miotu wsobnego. Moim zdaniem są, bo tak jak już mówiłam, nikt w zoologicznym nie patrzy czy łowi rybki z miotu wsobnego, czy z normalnego..

adam21
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 2008-02-20, 18:00
Pojemność akwarium: 0
Imię: adam
Lokalizacja: poznań

Re: gupiki

Post autor: adam21 » 2008-03-21, 22:04

choroba chyba nie ponieważ zachowywały się normalnie cały czas ,karmie 1 na dzień w sam raz ,wiem że wszystkie miały podgryzione (chyba) albo diure pod skrzelami

[ Dodano: 2008-03-22, 12:41 ]
a więc tak dziś dostałem 2 samiczki . tamtą 1 trzymam w słoiku ,samca też jak mam teraz zrobić 3 samiczki w akwa a samczyk do czasu urodzenia w słoiku ponieważ ta 1 jest bardzo gruba i jest w ciąży , czy może 2 samiczki te nowe i samiec a 1 w ciąży w słoiku ,ponieważ niemam kotnika a niewiem czy w ten weekend może czasami urodzić :-? a możę jakieś inne kombinacje .Albo może zrobnie własny kotnik tylko niewiem jak .może wiecie


Prosił bym o szybką odpowiedz :roll:

Nicole
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 2008-03-02, 00:53
Imię: cykmykpyk

Re: gupiki

Post autor: Nicole » 2008-03-22, 19:22

adam21 pisze:choroba chyba nie ponieważ zachowywały się normalnie cały czas ,karmie 1 na dzień w sam raz ,wiem że wszystkie miały podgryzione (chyba) albo diure pod skrzelami

[ Dodano: 2008-03-22, 12:41 ]
a więc tak dziś dostałem 2 samiczki . tamtą 1 trzymam w słoiku ,samca też jak mam teraz zrobić 3 samiczki w akwa a samczyk do czasu urodzenia w słoiku ponieważ ta 1 jest bardzo gruba i jest w ciąży , czy może 2 samiczki te nowe i samiec a 1 w ciąży w słoiku ,ponieważ niemam kotnika a niewiem czy w ten weekend może czasami urodzić :-? a możę jakieś inne kombinacje .Albo może zrobnie własny kotnik tylko niewiem jak .może wiecie


Prosił bym o szybką odpowiedz :roll:
Po 1: Miały tą 'dziurę' już wcześniej? Czy wygląda to tak jakby miały obłamane skrzela?

Po2: Zostaw w spokoju ten słoik. On w żaden spobób nie nadaje sie do trzymania jakiegokolwiek narybku. Chcesz mieć w tym słoiku 50 małych gupików? Radzę Ci - wstaw sobie jakieś kryjówki, ewentualnie kup roślinki i zostaw cieżarną samicę w ogólnym. Nie bój się, za jakiś czas gupiczka znów będzie w ciąży.. Małym ze sporą ilością kryjówek w akwa, nic się nie stanie. Co zrobisz z tyloma małymi rybkami? Zadaj sobie to pytanie zanim odłowisz samiczkę, do kupionego (mozesz kupić, jak chcesz tak bardzo hodować) akwa np. 25 litrowego - bo takie już się nadaje do hodowli narybku. Jednak ja radzę Ci wstawić te kryjówki do ogólnego i zostawić samicę w spokoju, tymbardziej, że mi te skrzela (jeśli tak jest od początku jak ją wziąłeś) wyglądają na wadę genetyczną. Takich osobników nie można dopuszczać do rozmnażania. Słoik nie nadaje sie do trzymania samicy w ciąży/narybku. Po pierwsze - samica zje młode, jest to pewne, w ogólnym z wieloma kryjówkami wiele młodych przeżyje. Po drugie - słoik nie ma żadnego oświetlenia, napowietrzania, nie utrzymasz w nim odpowiedniej temperatury. Więc wyeliminuj ten słoik ze swoich myśli i zostaw tą samiczkę w spokoju, dokładając do ogólnego RÓŻNE KRYJÓWKI (wiem, powtarzam się)..

adam21
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 2008-02-20, 18:00
Pojemność akwarium: 0
Imię: adam
Lokalizacja: poznań

Re: gupiki

Post autor: adam21 » 2008-03-22, 19:29

aha a samca co ponieważ niemaiały wad genetycznych on je chyba zamęczył co mam zrobić z nim aha w akawa ogulnym mam 3 samiczki przeżyje narybek ??????co zrobić z samcem ponieważ jak włoże może się powturzyć ta sprawa

Nicole
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 2008-03-02, 00:53
Imię: cykmykpyk

Re: gupiki

Post autor: Nicole » 2008-03-22, 20:04

Oddaj go komuś... Skoro jest taki agresywny. Teraz niech zostaną w ogólnym 3 samiczki. Potem, jak urodzi się narybek (narybek przeżyje w ogólnym tylko, jeśli dasz naprawdę sporo kryjówek), dokup samca. Ale dokup go w zoologicznym, nie bierz od kolegi itp. bo taka ryba może mieć wady genetyczne. Co do tych skrzeli to bardzo możliwe że samiec tak bardzo pogryzł.

ODPOWIEDZ