Głosny napowietrzacz

Moderator: ModTeam

eljot
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2008-02-04, 18:42
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Rzeszów

Głosny napowietrzacz

Post autor: eljot » 2008-03-15, 20:34

Witam, mam pytanie czy jest metoda na wyciszenie brzeczyka? Posiadam napowietrzacz Aqua el ap 100. Wiem że brzeczyk to brzeczyk i zawsze bedzie go slychać ale moze jest możliwość zeby go troche wyciszyć. Próbowalem już stawiać go na gabce i to nie wiele pomogło. Może powinienem od środka obudowy umieścić kawałek gabki aby plastikowy element, w którym zalany jest magnes nie uderzal o obudowe, chociaż watpie ze tak jest. jeśli ktos miałby jakas sugestie to bardzo prosze.

Awatar użytkownika
RAMZES
Przyjaciel forum
Posty: 844
Rejestracja: 2007-02-25, 00:35
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Głosny napowietrzacz

Post autor: RAMZES » 2008-03-22, 18:14

Ja swój brzęczyk zapakowałem w kartonik i delikatnie obłożyłem gąbką tylko trzeba uważać żeby się nie przegrzewał i żeby miał z skąd pobierać powietrze które pompuje

arczif01
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 2012-03-09, 18:02
Pojemność akwarium: 375
Imię: Artur
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Głosny napowietrzacz

Post autor: arczif01 » 2012-03-10, 16:16

Jest inna prostsza i na prawde nie zawodna metoda, tez miałem ten sam problem az kiedys poszedłem do sklepu i kupiłem napowietrzacz tetra aps 400, panowie, co firma to firma, jakosc materiałów nie porównywalnie wyzsza to samo wykonanie i wyglad, a praca??? tak cicha ze trzeba sie dobrze wsłuchac zeby cos usłyszeć, naprawde, wart swojej ceny na dlugieeee lata,

m@ciek
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 2011-12-20, 21:07
Pojemność akwarium: 54
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radom

Re: Głosny napowietrzacz

Post autor: m@ciek » 2012-03-10, 16:34

Są tacy, którzy wieszają brzęczyk na gumowym uchwycie w celu ograniczenie przenoszonych przezeń drań albo wyciszają hałas umieszczając go w styropianowej formie. Inni zalewają go w pudełku nawet pianką montażową.
Te ostatnie mogą sprawić, że brzęczyk się przegrzeje i spali...
Ważne przy uszczelnianiu to co napisał Ramzes, że trzeba uważać żeby się nie przegrzewał i najważniejsze żeby miał skąd pobierać powietrze, które pompuje... :)
arczif01 pisze:napowietrzacz tetra aps 400, panowie, co firma to firma, jakosc materiałów nie porównywalnie wyzsza to samo wykonanie i wyglad, a praca??? tak cicha ze trzeba sie dobrze wsłuchac zeby cos usłyszeć, naprawde, wart swojej ceny na dlugieeee lata,
Nie wiem jak aps 400, ja mam tetra aps 50 (brak regulacji) i przy małym obciążeniu chodził mi jak traktor... :) No może nie jak traktor, ale usnąć przy nim bez poduszki na głowie się nie dało.

Zmuszony byłem kupić inny i wybór padł na Eheim air pump 100 (regulowany). Leży na szafce 2 metry od mojego ucha podczas kiedy ja smacznie śpię. Polecam.

Kwestia hałasu to nie tylko marka, ale również obciążenie. To dlatego tak ważna jest możliwość regulacji brzęczyka.

don_Vall
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 2011-11-07, 20:02
Pojemność akwarium: 126
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Re: Głosny napowietrzacz

Post autor: don_Vall » 2012-03-10, 21:34

Jak masz filtr to skieruj wylot wody tak by powierzchnia falowała a brzęczyk wyłącz. Jest całkowicie bezużyteczny w normalnym funkcjonowaniu akwarium.
126l: 7 Kryptopterus minor, 6 Corydoras pleatus, 1+1 Mikrogeophagus ramirezi, 5 Caridina sp. "Crystal Red" A, 1+1 Apistogramma Agassizi + zatoczki i helenki
52l: 1+3 Xiphophorus Variatus, 6 Paracheirodon innesi, 11 Corydoras Pigmey, Neocaridina heteropoda var. red

piotrde2806
Stały bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 2012-03-09, 10:44
Pojemność akwarium: 160
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Mazowsze/Płońsk
Kontakt:

Re: Głosny napowietrzacz

Post autor: piotrde2806 » 2012-03-16, 21:35

don_Vall pisze:Jak masz filtr to skieruj wylot wody tak by powierzchnia falowała a brzęczyk wyłącz. Jest całkowicie bezużyteczny w normalnym funkcjonowaniu akwarium.
Moze i bezużyteczny ale jaki urokliwy jest potok bąbelków...

Awatar użytkownika
lol2000k
Akwarysta
Posty: 422
Rejestracja: 2011-01-03, 18:46
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartek
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: Głosny napowietrzacz

Post autor: lol2000k » 2012-03-25, 16:25

Postawienie na gąbce powinno rozwiązać problem, ale pamiętaj żeby przewód zasilający i wężyk powietrza nie dotykały szafki. To zminimalizuje wibracje.

ODPOWIEDZ