Czym ciąć plexi

Piszta co chceta ;)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Lunatic_86
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: 2008-03-12, 17:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Czym ciąć plexi

Post autor: Lunatic_86 » 2008-05-13, 01:10

croc pisze:a tak na prawdę, to zależy jakiej grubości? Brzeszczot do metalu jest dość skuteczny, ale przy większej grubości, może trochę to zająć.
własnie miałem kiedys plexi grubosci około 1cm i brzeszczotem można było machać pół godziny i może ucięło się 30cm, dlatego to nie robota
nero pisze:A talk po za tym nie wiem czemu plexi, skoro lepiej kupić szkło, czy szybę, jest ładniejsza (sprawa gustu), po za tym szkło wydaje mni się takie bardziej laboratoryjne
już Ci odpowiadam, nie chce robić akwarium tylko w pokrywie brakuje mi osłony na filtr ponieważ ona z oryginalnego zestawu PEARL i kupiłem ją niekompletna

a co do szlifierki właśnie się nad nią zastanawiałem i teraz już wiem żeby jej nie używać dlatego myśle ze ta dyskusja ma sens i napewno wielu osobą pomoże, nie napisałem tego posta tylko dlatego żeby napisz statystyki bo TO napewno nie ma sensu NERO

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czym ciąć plexi

Post autor: marthinez » 2008-05-13, 07:40

nero pisze:dlaczego nie kątówką, ja ciąłem dużo rzeczy szlifierką, i jest ok, najlepiej małą, 115 liub 125 i inoxem do nierdzewki, grubość 1,0 lub 1,2
Kątówką jest szybko i równiej
Kątówką utniesz prosto?
Nie całkiem. Poza tym ciete pleksi się topi i wychodzi to źle.
nero pisze:maszynki do glazury nie polecam bo jest to sprzęt do twardych materiałów,
nero pisze: można też uszkodzić kółko do cięcia
Dwie sprzeczności.
Ja machnąłem jeden raz i po sprawie. Wszystko zależy od jakości maszyny.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Czym ciąć plexi

Post autor: maol » 2008-05-13, 08:42

Gwoli formalności - ten temat został założony w Hyde Parku, gdzie można rozmawiać o praktycznie każdym dowolnym temacie. Macie tu wolną rękę, dopuki nikt nikogo nie obraża, nikt nie będzie interweniował ani Was ograniczał. Po to Hyde Park został właśnie stworzony - żeby było gdzie zapytać o tematy luźno związane z akwarystyką. A to, że nie jesteśmy pewnie najlepszym gronem do odpowiedzi na pytanie o cięcie plexi - no cóż, każdy ma prawo wyboru, można zadać pytanie tutaj, można w googlach wpisać "jak przeciąć plexi", można znaleźć forum.ciecieplexi.pl. Metoda dowolna, do wyboru szukajacego. Można nawet przejść się do biblioteki....
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
uploadw
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2008-05-02, 19:24
Pojemność akwarium: 10
Imię: Kamil
Lokalizacja: okolice Wawy

Re: Czym ciąć plexi

Post autor: uploadw » 2008-05-13, 18:57

Ja tak jak mowiłem, kiedys ciałem plexi w ten sposob:
Na dworze było ok 18*C, raz przejechałem nozykiem do tapet( mocno dociskajac i prosto ciac, przyłazyłem katowke i było prosciutko ) nastepnie wygiałem plexi w czego skutku pekła, w ten sam sposob postepujemy z szyba : ) Jezeli wiesz o co chodzi, to poradzisz sobie bez problemu.
05-05-08 - Start Krewetkarium " 10,4 L "
Roslinki juz w baniaczku : )

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Czym ciąć plexi

Post autor: kbtor » 2008-05-13, 19:04

A ja tnę plexi specjalnym nożykiem, piłą do aluminium, wyrzynarką, kątówką, brzeszczotem, ploterem frezującym, ploterem laserowym lub nożycami do blachy.
Plexi można ciąć na masę różnych sposobów, jeśli tylko nie zależy nam na równych krawędziach. A takie krawędzie są potrzebne na przykład do polerowania.
Obrazek

ODPOWIEDZ