Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Moderator: ModTeam

Kredzioslawa
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2007-01-10, 17:34
Pojemność akwarium: 112
Lokalizacja: Lniano k. Bydgoszczy
Kontakt:

Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: Kredzioslawa » 2007-02-27, 23:29

Witam mam filtr Aquael 500UV akwarium ma 112litrow filtr jest z napowietrzaczem lecz troszke glosno ten napowietrzacz chodzi bo ogolnie filt jest cichy dlatego chcialam zainwestowac w jakis brzecztk ale nie wiem czy nie jest to wydanie pieniedzy w bloto.

Podobno cichy jest napowietrzacz tetry z tego co wiem wydaje on 28decybeli tak gdzies wyczytalam nie wiem czy jest to duzo czy malo, moj napowietrzacz dokucza mi szczegolnie w nocy stad moj problem, czy oplaca sie kupowanie napowietrzacza czy i tak bedzie on glosny?? W swoim zawsze troszke zmieszam na noc napowietrzanie co pozwala mi zasnac lecz wolala bym nie miec w ogole takiego problemu, czy jest cos dostepnego na rynku na prawde cichego i dobrego???

Awatar użytkownika
darek
Stały bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 2007-02-09, 14:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bremerhaven/Niemcy
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: darek » 2007-02-28, 09:16

jesli chodzi o wyrzucanie pieniedzy w bloto to w pewnym sensie juz to zrobilas dajac namowic sie na filtr z diodami uv.
Swiatlo UV ma za zadanie sterylizowac wode , ale jest to mozliwe tylko wtedy gdy woda bedzie naswietlana odpowiednio silnie przez min. 2.sekundy. Do tego sluza sterylizatory z wbudowanymi Lampami UV o min 5 Watach mocy. Lampy te sa w osobnych komorach ta zeby woda mogla przeplywac wokol nich przez min 2 sek.
Woda przeplywa przez komore silnika w twoim filtrze w ulamku sekundy, a do tego same diody sa za slabe zeby naswietlic wode.

Jezeli chodzi o zbyt glosny napowietrzacz, to nic tu nie zmieniaj. U Ciebie slychac powietrze wyplywajace razem z woda z filtra. Mozesz jedynie zmiejszyc doplyw powietrza od minimum i wowczas bedzie ciszej( mniej babelkow ). Dla 112litrow strumien powietrza nie musi byc bardzo silny, juz sam ruch wody spowodowany praca filtra dostatecznie napowietrza wode w zbiorniku. dodatkowy napowietrzacz bedzie dodatkowym zrodlem dzwieku, a powietrze i tak bedzie swoje robilo.
Mozesz tez na noc calkowicie zamykac doplyw powietrza ... nic sie nie stanie.
Jeszcze jedno : filtr powinien pracowac bez przerwy.
otwarty na porady innych, chetnie podziele sie wlasnym doswiadczeniem

Kredzioslawa
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2007-01-10, 17:34
Pojemność akwarium: 112
Lokalizacja: Lniano k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: Kredzioslawa » 2007-02-28, 16:51

Rozumiem dziekuje ci bardzo wiesz ja na poczatku kupilam filtr tetry ale chyba cos z nim bylo nie tak bo nie chcial w ogole napowietrzac wody, myslisz ze rybka na prawde nic sie nie stanie jesli wylacze napoietrzenie na noc??
Moja obsada to:
12 neonow inessa
2 mieczyki czarne (jakas taka inna odmiana)
2 pretniki karlowate
3 platysy
3molinezje
3mieczyki pomaranczowe z czarnymi ogonkami i apropo ich zauwarzylam ze platysy gonia tylko je po calym akwarium i w wyniku czego te mieczyki sa caly czas pochowane po katach bo sie po prostu boja wyjsc juz nie wiem co mam z tym zrobic skoro platysy to niby spokojne ryby :(

[ Dodano: 2007-02-28, 15:58 ]
aha a jezeli chodzi o kamien napowietrzajacy to mogla bym go jakos podlaczyc do filtra i by mi napoietrzalo z dolu akwarium, czy i tak bym musiala kupic pompe??

Awatar użytkownika
darek
Stały bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 2007-02-09, 14:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bremerhaven/Niemcy
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: darek » 2007-02-28, 19:50

jesli chcesz pompke i napowietrzacz przy dnie to ok, ale jest to raczej zbedne. Zasada jest prosta: woda natlenia sie przy polaczeniu z powietrzem. Babelki z napowietrzacza jej to umozliwiaja. Ale jezeli filtr powoduje ruch na powierzchni wody to ta sie automatycznie wzbogaca w tlen poniewaz ciagle nowa czesc wody ma kontakt z powietrzem . Proponuje wylaczyc na noc napowietrzanie ( ale nie filtr ) , a rano zaobserwuj ryby. Jezeli woda bedzie zbyt uboga w tlen to beda one szybko i ciezko oddychaly. Od lat nie stosuje osobnego napowietrzania, a mam tez neonku, brzanki, skalary ...
co do twoich rybek: moze masz zbyt wiele samcow i dlatego maja taki stres. Zdazalo mi sie tez nieraz, ze jeden mieczyk ganial inne rybki. Napisz prosze ile jest w poszczegolnych gatunkach samcow. Jezeli masz po trzy rybki to powinien byc jeden samiec i dwie samiczki, a nie na odwrot
otwarty na porady innych, chetnie podziele sie wlasnym doswiadczeniem

Kredzioslawa
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2007-01-10, 17:34
Pojemność akwarium: 112
Lokalizacja: Lniano k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: Kredzioslawa » 2007-02-28, 20:06

mam filtr wewnetrzny i nie powoduje on ruchu na powierzchni wody tylko jest zanurzony w calosci i tylko napowietrzacz tworzy babelki :-)
Ale dlaczego to platys goni mieczyki a nie rybki swego gatunku badz innego z akwarium a on upodobal sobie te 3 nieszczesne rybki jedna to samica 2 samce a jezeli chodzi a platysy to nie wiem a jak to u niech sie rozpoznaje??

Tak apropo skalary nie zjedza ci neonow bo wiem ze nie mozna ich razem trzymac
mi na poczatku bo w sumie to w styczniu zalozylam akwarium i sprzedali mi brzanki sumatrzanskie i gdy je wpuscilam do akwarium to byla istna paranoja gonily pretniki mieczyki i wszystkie moje rybki w koncu musialam je wylowic i oddac do sklepu chodz bylo mi ich przykro, aha mam jeszcze 2 welony wiem ze nie powinny byc bo duzo brudza lecz tego na poczatku tez nie wiedzialam a sprzedawczyni byla niekompetentna :-?

Jezeli chodzi o ceny to jest cos co mozna taniej kupic niz w polsce bo mam wujka w niemczech i sie zastanawiam czy niektore produkty oplaca sie kupowac taniej niz w Polsce??

Awatar użytkownika
Seraf
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 2007-06-12, 23:54
Pojemność akwarium: 52
Imię: Kamil
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: Seraf » 2007-08-17, 13:52

Witam.

Dokupiłem dzisiaj do mojego filtra FAN-2 deszczownię.
Zamontowałem ją najpierw około 1.5 - 2 cm nad poziomem wody i było o wiele głośniej niż sam filtr z napowietrzaczem.
Obniżyłem więc deszczownię tak by był znaczny ruch na tafli wody, ale by woda nie spadała, tylko z wylotu prawie, że bezpośrednio wracała do akwa.
Tak jak na zdjęciu.
W tej sytuacji nie słychać filtra i deszczowni wogóle! Nic a nic. Cisza jak makiem zasiał.

Zaobserwowałem jednak jedną rzecz. Światło straciło na mocy. Już nie jest tak jasno w akwa jak było przed tą deszczownią. To jest ogromny minus dlatego też rozważam powrót do tradycyjnego napowietrzacza w filtrze FAN-2 bądź domontowanie rurki napowietrzającej przy jednoczesnym zostawieniu deszczownicy, ale zsunięciu jej w głąb akwa. Będzie napowietrzana woda z mam nadzieję, świetnym efektem ściany pęcherzyków powietrza na tylnej szybie.

Co Wy na to?

[ Dodano: 2007-08-17, 13:57 ]
P.S.

Swoją drogą jak ma się dobrze woda napowietrzać przez ruch w deszczowni skoro akwa jest z pokrywą? Musi chyba być pobór powietrza przez wężyk z zewnątrz?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: dzidek1983 » 2007-08-17, 14:09

Po pierwsze widze w odbiciu na wdzie jedna świetlówke na 52 litry wody? jaka ma ona moc?

Nastepnie... sam posiadam aktualnie 54 litry i deszczownice i przy oswietleniu łącznym 30W to swiatlo az bije od akwa...

deszczownica rusza powierzchnia wody co jest super... i nie radzilbym wracac do kostki w akwa

Awatar użytkownika
Seraf
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 2007-06-12, 23:54
Pojemność akwarium: 52
Imię: Kamil
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: Seraf » 2007-08-17, 14:55

Obrazek

Mam dwie świetlówki: fabryczna 15W od nowości obudowy plus domontowana przeze mnie 8W. Mam w planach jeszcze dorzucić 8W jednak muszę poszukać odpowiedniego typu, bo ten typ który założyłem z tyłu pokrywy będzie za wysoki na przodzie i może dotykać lustra wody.

Ale koniec już o osiwietleniu, bo to nie ten dział.
Co do napowietrzenia jestem bardzo zadowolony z deszczowni pod względem hałasu, a w zasadzie jego braku. Jednak obawiam się, że ruch taflą wody nie wystarczy do zagwarantowania moim rybkom odpowiedniej ilości powietrza.

Dla jasności:
14 neon
5 gupik
2 zbrojniki niebieskie - młode
2 kiryski - młode
1 żabka

Wiem, że zaraz każdy powie: "przerybione"
ale zdecydowałem się na taką obsadę, gdyż zamierzam trzymać tylko stosunkowo małe rybki. To znaczy gdy zbrojniki będą za duże na to akwa to je oddam komuś, kto ma większe akwa lub oddam je do zoologa, bo mam takie fajne układy ze sprzedawcą.
To samo z kiryskami. Mam teraz bardzo małe, a jak będą już zbyt duże to wymienię na młode.

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: dzidek1983 » 2007-08-17, 15:05

nie wiem czy jest przerybione

ja mam w swoim 54l 16 rybek i jest ok

co do napowietrzania to deszczownica jest chyba najlepsza metoda napowietrzania tej wielkosci akwariow, o wiele wydajniejsza niz babelki z kamyka, ja mam tylko nią i moim rybkom nic nie dolega... ale to moze byc tez kwestia ilosci roslin w akwarium

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: D4ni3l » 2007-08-17, 16:29

Najcichszy napowietrzacz jaki w zyciu widzialem, a raczej slyszalem to napowietrzacz bezfirmowy, chyba z 1990roku. Kolor ma rdzawy, a napis "wyprodukowano w polsce".
Jak kiedys kupowalem akwarium to koles dal mi ten napowietrzacz. Jestem z niego bardzo dumny :P Kiedys robili 100 razy lepsze i tansze rzeczy niz w dzisiejszych czasach.

Pozdrawiam.
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Awatar użytkownika
SuperCool
Akwarysta
Posty: 404
Rejestracja: 2007-06-29, 19:24
Pojemność akwarium: 54
Imię: Gabriel
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: SuperCool » 2008-02-08, 15:46

tetratec APS 50 - http://www.akwazoo.com.pl/product_info. ... s_id=15367
POLECAM bo kompletnie nic nie słychać! kupiłem mam i wiem ;) jedyne co brzęczy w moim akwa to filtr!!!!! nienawidzę :evil: go xD




wiem że temat odgrzebany xD

Kredzioslawa
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2007-01-10, 17:34
Pojemność akwarium: 112
Lokalizacja: Lniano k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: Kredzioslawa » 2008-02-08, 22:10

A jaki masz filtr ze tak na niego narzekasz?? Ja mam aquael UV po tym jak go umyje to buczy przez dwa dni a potem sie stopniowo uspokaja.

Awatar użytkownika
SuperCool
Akwarysta
Posty: 404
Rejestracja: 2007-06-29, 19:24
Pojemność akwarium: 54
Imię: Gabriel
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: SuperCool » 2008-02-15, 20:25

ja mam... aquael... tubro shut 350 ;P w styku z szybą wytwarza się dzwięk ;)

Awatar użytkownika
Jarek9027
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 2010-08-16, 19:25
Pojemność akwarium: 450
Imię: Jaros³aw
Nazwisko: Andruchewicz
Lokalizacja: Tłuszcz
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: Jarek9027 » 2010-08-16, 20:04

Mam pytanko jaki byście polecili mi napowietszacz EHEIM AIR PUMP 400 czy TETRA APS 400 który jest cichszy i lepszy waszym zdaniem pomocy

Awatar użytkownika
Lermi
Akwarysta
Posty: 642
Rejestracja: 2010-06-15, 07:47
Pojemność akwarium: 450
Imię: Kinga
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki napowietrzacz jest najcichszy??

Post autor: Lermi » 2010-08-16, 20:30

Eheim air pump mam i jest rewelacja
Nie tylko chłopaki lubią robaki

ODPOWIEDZ