Teraz jest 2018-11-20, 17:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-09-08, 13:54 
Forumowicz

Stare czasy, piękne czasy. Do tej pory miałbym filtr na brzęczyk, gdyby glonojad nie zjadał gąbki ... Do tej pory mam wszystkie sprzęty :)

Chce zrobić filtr trochę podobny do przedstawionego przez Zbyszek17, ale z wykorzystaniem filtra, który mam (aquel mini o przepływie 250l/h (o ile mnie pamięć nie myli)).

do kubła z kermazytem chce wsadzić odwróconą buletlę jako osadnik. W niej zrobię dziurę, dzięki czemu woda będzie się wylewać do kubła, a dalej przez kermazyt do filtra z gąbką i rurkami / wężami z powrotem do akwarium. Może jeszcze za filtrem jakiś filtr "fluduazyjny", czy coś opartego na piasku.
Tylko że potrzebuje min. 2 węże z akwa do osadnika, żeby grawitacja wystarczyła + jakieś zabezpieczenie przy zatkaniu.

Węże (te u mnie) mają tą wadę, że się bardzo zwijają i niewiele można poradzić, dlatego muszę użyć jakiś rurek.

Założenie: wyciszyć filtr, ułatwić odmulanie, zrobić mocną filtrację biologiczną
Chociaż nie wiem, czy za bardzo nie kombinuje

Niedługo założę nowy wątek, i w nim się bardziej rozpisze, a w tej chwili chodzi mi po głowie drugi pomysł.

PostNapisane: 2016-01-11, 04:32 
Nowicjusz

witam czy masz moze schemat tego filtra mam ochote troche pomajstrowac wiec czemu nie na tym filtrze .kiedys ojciec mial akwarium z tym rodzajem filtra i sie swietnie spawowal
rysunkow tych a forum nie moge otworzyc jesli mozesz przeslac je na moja poczte marcin.m340@interia.pl :D dzieki

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]