Szklany dufuzor ze spiekiem ceramicznym a bimbrownia

Sprzęt do akwarium słodkowodnego.

Moderator: ModTeam

manius999
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2008-07-10, 10:19
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Dublin

Szklany dufuzor ze spiekiem ceramicznym a bimbrownia

Post autor: manius999 » 2008-08-29, 16:08

Witam. Posiadam dyfuzor z tej aukcji
http://cgi.ebay.ie/Lot-of-2-CO2-Diffuse ... dZViewItem
i tak się zastanawiam czy po prostu byla to lipa czy może ja robie coś nie tak.
Mam dwie bimbrownie - jedna w 125l a drugą w 60l akwa. Jedna drożdzowa druga na zasadzie kwasku i sody. Kuiłem te dyfuzory bo jakoś robiłem zamówienie ale ich problem polega na tym iz ciśnienie w butlach jest za małe aby co2 przebił się przes spiek ceramiczny.
Zmontowany zestaw powoduje z czasem iz ciśnienie zsuwa wężyk z miejsca gdzie umieszcza sie go na dyfuzorze i tyle z rozpuszczania co2.
Proszę poradzcie mi czy jest to wina słabej jakośi dyfuzora (wiem że co cena to i jakość) czy może niestety nie uda się tego zamontowac do bimbrowni ze względu na spiek.
Na chwwilę obecną urzywam sobie starego filtra i on rozpuszcza mi co2 i sprawdza się nie mniej jednak chciałem jakoś zniejszyć wielkość urządzeń tym bardziej że przy kwasku i sodzie naprawdę udaje się dozowanie co2 i do tego mniej przy niej pracy.
Proszę o wasze opinie i doświadczenia

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Szklany dufuzor ze spiekiem ceramicznym a bimbrownia

Post autor: Piwosz » 2008-08-29, 17:33

manius999 pisze:Proszę poradzcie mi czy jest to wina słabej jakośi dyfuzora (wiem że co cena to i jakość) czy może niestety nie uda się tego zamontowac do bimbrowni ze względu na spiek.
Niestety to wina bimbrowni. Dyfuzor jest raczej OK. Ostatnio testowałem działanie bimbrowni przy spieku ceramicznym i niestety bimbrownia wytwarza tylko przez 3-4 dni takie ciśnienie które wystarczy aby CO2 przeszło przez spiek.

manius999
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 2008-07-10, 10:19
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Dublin

Re: Szklany dufuzor ze spiekiem ceramicznym a bimbrownia

Post autor: manius999 » 2008-08-29, 17:42

Ok rozumiem. Sprawa wyjasniona jednym słowem. Tak też myślałem. Spiek zostanie sobie na lepsze czasy kiedy wróce wo Polski i kupię sobie bytle z prawdziwego zdarzenia a narazie będę się musiał obyć filtrem no i dyfuzorem drabinkowym który też idzie już z HK pocztą. Mam nadzieję że się sprawdzi.
Pozdro i dzieki za podzielenie się obserwacjami.

ODPOWIEDZ