mniejsze zło

Sprzęt do akwarium słodkowodnego.

Moderator: ModTeam

jacek.zoo
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 2008-10-07, 10:53
Pojemność akwarium: 8
Imię: Jacek
Nazwisko: D±browski
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Kontakt:

mniejsze zło

Post autor: jacek.zoo » 2009-02-23, 13:03

witam, mam baniak ok 60L do rozmnazania gupikow, sa tam na razie 5 gupikow, 5 amanek i z 5 zbrojnikow niebieskich, trzy malenkie jeden na 3cm i jeden na 5cm. w baniaku jest duzy korzen caly obsadzony mchem java zeby mlode gupiki mialy schronienie, i jakies dwie trawki, mam pytanie odnosnie oswietlenia, jak wyjezdzam na weekend to mniejsze zlo nie wlaczac wogole swiatla czy lepiej wlaczyc i niech sie swieci caly weekend. wiem ze powinienem kupic wylacznik czasowy ale nie mam czasu leciec po takowy, przy okazji kupie. i czy bardzo zle jak czasmi swiatlo swieci sie od 9 rano do 22, w s umie 13h... tez nie ma komu wylaczyc. a i czy mech java potrzebuje jakies nawozy czy nic do wody nie lac. swietlowke z fabrycznej w pokrywie wymienilem na aqua glo 15W. a i drugie pytanie, mam filtr aqua szuta, turbo 550, fabryczznie do filtracji jest jakas wloknina, ale raz na 3 dni musze plukac bo kompletnie sie zapycha i jak nawet rozkrece filtr na max to nic nie leci :/ zostawic to wloknine czy lepiej wymikenic na gabke. i co tak zasyfia ta wloknine, rybek duzo nie ma, w tej puszce co jest wloknina nie ma kawalkow mchu, jest za to pelno czarnych ziarenek... wyglada to jak kupki muchy...co to jest?? pozdrawiam
Nigdy nie kłóć sie z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem :)

Tofifi

Re: mniejsze zło

Post autor: Tofifi » 2009-02-23, 13:34

jacek.zoo pisze:witam, mam baniak ok 60L do rozmnazania gupikow, sa tam na razie 5 gupikow, 5 amanek i z 5 zbrojnikow niebieskich,
jacek.zoo pisze:rybek duzo nie ma,
Błędne myślenie tak nie powinno być ani jednego zbrojnika n.
Moim zdaniem lepiej zgasić światło bo inaczej będziesz miał glony, a świetlówkom to też nie wyjdzie na dobre, jak nie masz czasu to włącznik kup na allegro :hyhy: nawet ci do domu zaniosą i powiedzą "proszę" a wszystko to za dopłatą 14zl ;p
czy bardzo zle jak czasami światło świeci sie od 9 rano do 22, w s umie 13h
jeśli masz mało roślin to źle ;/ bo i tak max czas słoneczka to powinien być 10H
no:
więcej prądu
większa szansa na rozwój glonów
ryby będą się męczyć bo spać chcą - żarcik ale tylko w połowie ;]
no i świetlówki będą szybciej się "przepalać"

jacek.zoo
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 2008-10-07, 10:53
Pojemność akwarium: 8
Imię: Jacek
Nazwisko: D±browski
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Kontakt:

Re: mniejsze zło

Post autor: jacek.zoo » 2009-02-23, 14:11

Tofifi pisze:
jacek.zoo pisze: Błędne myślenie tak nie powinno być ani jednego zbrojnika n.
czyli zbrojniki out?? za maly baniak czy beda przeszkadzac malym gupikom??
Nigdy nie kłóć sie z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem :)

Tofifi

Re: mniejsze zło

Post autor: Tofifi » 2009-02-23, 14:31

Zbronkiniki rosną do 30cm długości, to są ryby terytorialne litraż minimum 120L na samie i 100na samca, zamiast nich kup sobie otoski bo penie chcesz jakoś zwalczać glony ;p a otoski jedzą j przez całe życie nie to co z. niebieski który tylko się o******la po kątach :] jak będzie miał 3cm, otosków możesz tam dać z 5 - nie mniej bo to ryba stadna, co do nenonów to też jest ich mało musisz mieć z 10 minumum, a filtr to najlepiej nową gąbke kupić bo włóknina to będzie się szybciej zapychać

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: mniejsze zło

Post autor: Thierry Henry » 2009-02-23, 15:07

Tofifi pisze:Zbronkiniki rosną do 30cm długości,

:zdziwko: Mutanty czy wikipedia?
jacek.zoo pisze:fabryczznie do filtracji jest jakas wloknina, ale raz na 3 dni musze plukac bo kompletnie sie zapycha i jak nawet rozkrece filtr na max to nic nie leci :/ zostawic to wloknine czy lepiej wymikenic na gabke.
Jak przepływ jest taki, że ledwo co leci to wymień.
I Still Haven't Found What I'm Looking For

jacek.zoo
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 2008-10-07, 10:53
Pojemność akwarium: 8
Imię: Jacek
Nazwisko: D±browski
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Kontakt:

Re: mniejsze zło

Post autor: jacek.zoo » 2009-02-23, 15:14

Thierry Henry pisze:
Tofifi pisze:Zbronkiniki rosną do 30cm długości,

:zdziwko: Mutanty czy wikipedia?
jacek.zoo pisze:fabryczznie do filtracji jest jakas wloknina, ale raz na 3 dni musze plukac bo kompletnie sie zapycha i jak nawet rozkrece filtr na max to nic nie leci :/ zostawic to wloknine czy lepiej wymikenic na gabke.
Jak przepływ jest taki, że ledwo co leci to wymień.
tzn przed weekendem wyplukalem, wrocilem wczoraj w nocy i nic nie lecialo, filtr buczal czyli cchodzil, w srodku nocy zabawa w spuszczenie troche akwariowej wody i wypłukanie tej wlokniny, pomoglo i normalnie leci, ale srednio mam frajde co dwa dni plukac wklad do filtra :/ myslisz ze wyeksmitowac te zbrojniki czy zostawic?? i czy lac nawozy dla mchu java czy nie trza??
Nigdy nie kłóć sie z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem :)

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: mniejsze zło

Post autor: Thierry Henry » 2009-02-23, 15:19

jacek.zoo pisze:myslisz ze wyeksmitowac te zbrojniki czy zostawic??
Wyjazd z nimi. ;) W nocy sobie super zabawę urządzają i wzburzają wszystkie syfy z akwarium.
jacek.zoo pisze:i czy lac nawozy dla mchu java czy nie trza??
Jak rośnie normalnie to nie lej. U mnie w 60l coś mu nie pasowało i w ogóle prawie nie rósł, a 160 rósł jak głupi.
I Still Haven't Found What I'm Looking For

jacek.zoo
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 2008-10-07, 10:53
Pojemność akwarium: 8
Imię: Jacek
Nazwisko: D±browski
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Kontakt:

Re: mniejsze zło

Post autor: jacek.zoo » 2009-02-23, 16:13

Thierry Henry pisze:
jacek.zoo pisze:myslisz ze wyeksmitowac te zbrojniki czy zostawic??
Wyjazd z nimi. ;) W nocy sobie super zabawę urządzają i wzburzają wszystkie syfy z akwarium.
jacek.zoo pisze:i czy lac nawozy dla mchu java czy nie trza??
Jak rośnie normalnie to nie lej. U mnie w 60l coś mu nie pasowało i w ogóle prawie nie rósł, a 160 rósł jak głupi.
tzn ten mech dostalem od kumpla, u niego rosl na korzeniu i dlatego od spodu byl, troche brazowy, jak przywiazelm do swojego korzenia to przez dwa dni bylo ok a pozniej w niektorych miejscach zrobil sie brazowy, nie wiem czy to wylazlo to spod spodu czy zaczal gnic.. ale specjalnie nie widze przyrostu w zadna strone
Nigdy nie kłóć sie z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem :)

ODPOWIEDZ