proszę o pomoc w dobraniu sprzętu do akwarium i do ryb

Sprzęt do akwarium słodkowodnego.

Moderator: ModTeam

januwek
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2007-04-22, 23:03
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: JanówekTi

proszę o pomoc w dobraniu sprzętu do akwarium i do ryb

Post autor: januwek » 2007-04-22, 23:57

Witam, mam akwa 240litrów. 120*40*50 profilowane. Chcę chodować paletki. Ile sztuk mogę tam trzymać żeby im nie było zbyt ciasno? Oczywiście do tego z 5 glonoladów i chciałem jakieś stadko neonów i może ze 2 skalary ale z tych chyba zrezygnuję. Potrzebuję pomocy co do filtracja. Mam kratki od filtra dennego i komin. Chciałem kupić pompę do tego 650l/h czyli do akfarium ok 150litrów (czy większa ok 1100l/h) czyli mało i do tego jakiś kubełkowy też do akwa tak od 150 litrów, czy to dobre rozwiązanie? Czy kubełek podłączyć pod drógi komin do dna? Czy po prostu wsadzić do akwa? I jak kupię pompę to ustawić żeby zasysała wodę dnem czy wypuszczała dnem? Bo do filtra dennego nie zakłada sie żednego materiału? To dno filtruje? a jakie materiały do takich ryb wsadzić do kubełka? I jak często wymieniać? Jeśli taka filtracja jest zła to proszę o jakieś propozycje jak to dobrze zrobić. Z góry bardzo dziękuje...:)

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: proszę o pomoc w dobraniu sprzętu do akwarium i do ryb

Post autor: D4ni3l » 2007-04-23, 12:46

Po 1, jezeli sie zabierasz za paletki to radze ci poczytaj najpierw o nich;)
Po 2, zeby im nie bylo ciasno to 4.
Po 3, odpusc sobie skalary, ktore przenosza nicienie na paletki;]
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

Re: proszę o pomoc w dobraniu sprzętu do akwarium i do ryb

Post autor: Potamotrygon » 2007-05-04, 23:56

4/6 sztuk to max raczej, komin? czyli masz w dnie akwa otwory? czy komin w sęsie rurka od kratki z filtra podzwirowego? bo sie sam zagubilem ;Dja przy 240 i podzwirówce mam turbinke aquaszut 600 l/h, o do tego kubeł 500 l/h sicce - mało znana firma. na filtracje nie nazekam. foltr kubełokowy daj osobno i podzwirowy osobno nie łącz filtrów.
Pterophyllum scalare, Platydoras costatus, Ancistrus dolichopterus, Glyptoperichthys gibbiceps

ODPOWIEDZ