POMOCY!! CHORA welonka!!

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

zuczeka47
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2008-05-06, 15:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: An
Lokalizacja: skądinad

POMOCY!! CHORA welonka!!

Post autor: zuczeka47 » 2008-07-15, 11:10

BARDZO wAS PROSZE, POMOZCIE MI JESLI MOZECIE. MAM 2 WELONKI W AKWARIUM 70L. JEDNA Z NICH PRAWIE OD POCZATKU PLYWALA OD CZASU DO CZASU POD POWIERZCHNIA WODY, JEDNAK CZESTO TAKZE WPLYWALA WGLAB AKWARIUM I ZAWSZE MIALA SPORY APETYT. RYBKI BYLY KARMIONE Z REGULY SUCHYM POKARMEM, OD CZASU DO CZASU PODAWALISMY IM ROBACZKI W GALARECIE- SPECJALNE DLA RYBEK. 2 DNI TEMU RYBKA ZACZELA SIE DZIWNIE ZACHOWYWAC- LEZALA BOKIEM NA POWIERZCHNI WODY, ZANURZAJAC SIE JEDYNIE WGLAB MOZE 1 NA GODZINE. KIEDYS SPOTKALO JA COS PODOBNEGO, WTEDY WYSTARCZYLA GLODOWKA I WSZYSTKO WROCILO DO NORMY. TERAZ TAK NIE JEST. JESLI CHODZI O WYMIANE, PARAMETRY WODY ITD WSZYSTKO JEST W PORZADKU. CHORA RYBKE PRZELOZYLAM DO INNEGO AKWARIUM I NADAL DRYFUJE NA POWIERZCHNI BRZUCHEM DO GORY, LAPIAC TYLKO POWIETRZE. MA LEKKO NASTROSZONE ŁUSKI, PRZESTRASZONE OCZY I MOZE MI SIE JUZ WYDAJE, BO CIAGLE JA OBSERWUJE, ALE MA JAKBY LEKKO ZACZERWIENIONE SKRZELA. CO TO MOZE BYC?? I JAK RATOWAC TA RYBKE. JEST MI JEJ STRASZNIE SZKODA, NIE CHCE, ZEBY CIERPIALA. PROSZE, POMOZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z GORY WAM DZIEKUJE. :zalamany:

[ Dodano: 2008-07-15, 11:13 ]
ZAPOMNIALAM DODAC, ZE WCZORAJ RYBKA DOSTALA UGOTOWANY GROSZEK, KTOREGO JEDNAK NIE CHCE ZJESC. CHCIALAM, ABY SIE WYPRÓŻNILA DZIEKI NIEMU. BARDZO CZESTO JEJ SIE "ODBIJA"- ROBI TZW. KARPIA.
MASOWALISMY JEJ BRZUSZEK, ALE TO TAKZE NIE POMOGLO. CO JEJ POMOZE??

skillya
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 2008-04-29, 00:27
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kaja
Lokalizacja: Katowice

Re: POMOCY!! CHORA welonka!!

Post autor: skillya » 2008-07-15, 11:19

O, komuś się CapsLock zepsuł.. Wiem, że sytuacja jest dla Ciebie pewnie dość dramatyczna, ale to nie powód do krzyku (ten tekst bije tak po oczach, że się nie da go czytać..).

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: POMOCY!! CHORA welonka!!

Post autor: dzidek1983 » 2008-07-15, 11:25

nic koleżanka nie napisała o swoim akwarium

ile litrów?
jak temperatura?
jakie inne ryby?
czym normalnie karmi?

Awatar użytkownika
Dziubek
Stały bywalec
Posty: 247
Rejestracja: 2008-01-06, 18:24
Pojemność akwarium: 160
Imię: Beata
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: POMOCY!! CHORA welonka!!

Post autor: Dziubek » 2008-07-15, 11:26

polecam omnipur sery. Njaprawdopodobniej sa to pasożyty na skrzelach. U mnie w podobnej sytuacji użyłam omnipuru i dało sie uratowac rybki

[ Dodano: 2008-07-15, 11:27 ]
zuczeka47 pisze:MAM 2 WELONKI W AKWARIUM 70L.

Awatar użytkownika
marcin88
Akwarysta
Posty: 450
Rejestracja: 2008-06-25, 22:11
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ostrów wlkp
Kontakt:

Re: POMOCY!! CHORA welonka!!

Post autor: marcin88 » 2008-07-15, 15:35

Morter pisze:Zbiornik:
pojemność w litrach
ustawienie zbiornika *opcjonalne, przydatne przy problemach z glonami

Woda:
temperatura w stopniach Celsjusza

Parametry chemiczne (ph, gH, kH, NO2, NO3) *jeśli nie znasz, bądź w ogóle nie wiesz co to, to powiedz


wyposażenie:
oświetlenie - rodzaj oświetlenia, jego moc, a także czas naświetlania akwarium

filtr - rodzaj filtra, jego model, rodzaje wkładu w filtrze (nie piszę "czas pracy" - filtr powinien chodzić 24/7, jeśli jest inaczej pewnie dlatego trafiliście do "lecznicy")

Grzałka - moc grzałki

Obsada zbiornika:
Rybki(i inne stworzenia) - gatunki i ich ilość

Rośliny - gatunki

problemy:
Dopiero teraz przechodzisz do opisania swoich problemów. Staraj się napisać wszelkie objawy, zarówno zmiany w wyglądzie jak i zachowaniu...

Mile widziane zdjęcia
tu jest trzeba czytać
"Attero Dominatus Denique Interimo"

zuczeka47
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2008-05-06, 15:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: An
Lokalizacja: skądinad

Re: POMOCY!! CHORA welonka!!

Post autor: zuczeka47 » 2008-07-15, 16:19

wielkie dzieki za pomoc.... ale juz nie mam kogo ratowac :( pol godziny temu moja rybka sie udusila na moich oczach, a ja nie bylam w stanie nic zrobic ;(ale ze mnie dobra wlascicielka :( w kazdym badz razie dzieki, ze poswieciliscie czas na pomoc... ale moze nie tylko ja mialam taki problem i Wasze rady uratuja inne rybki... dbajcie o swoje lepiej niz ja ;( i nie dopuscie , zeby cierpialy....

Awatar użytkownika
Dziubek
Stały bywalec
Posty: 247
Rejestracja: 2008-01-06, 18:24
Pojemność akwarium: 160
Imię: Beata
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: POMOCY!! CHORA welonka!!

Post autor: Dziubek » 2008-07-15, 18:55

kup omnipur i im podaj tej co zostala bo moze miec pasozyta

ODPOWIEDZ