Rzeszów i Jasło

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

Ebi
Akwarysta
Posty: 649
Rejestracja: 2007-02-20, 20:58
Pojemność akwarium: 54
Imię: Kuba
Nazwisko: Dziok
Lokalizacja: Cieszyna
Kontakt:

Rzeszów i Jasło

Post autor: Ebi » 2007-05-19, 15:20

Jakie według was są najlepsze sklepy w Rzeszowie? I który z dwóch w Jaśle jest lepszy? Ja dziś byłem na ulicy T. Rejtana. Bardzo fajny sklep. Ryby morskie i słodkowodne i dużo akcesoriów, roślin, dekoracji, pokarmów itd. Minusem jest to że trzymają bojowniki w plastikowych kubkach.

Marian
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 2006-11-27, 19:31
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bialystok

Re: Rzeszów i Jasło

Post autor: Marian » 2007-05-19, 16:02

Ebi pisze:Minusem jest to że trzymają bojowniki w plastikowych kubkach.
chyba wszędzie tak je trzymają ...
Obrazek

Ebi
Akwarysta
Posty: 649
Rejestracja: 2007-02-20, 20:58
Pojemność akwarium: 54
Imię: Kuba
Nazwisko: Dziok
Lokalizacja: Cieszyna
Kontakt:

Re: Rzeszów i Jasło

Post autor: Ebi » 2007-05-19, 16:05

Marian pisze:
Ebi pisze:Minusem jest to że trzymają bojowniki w plastikowych kubkach.
chyba wszędzie tak je trzymają ...
Powinni pomyśleć nad innym sposobem.

Królik
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2007-07-02, 09:28
Pojemność akwarium: 112
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rzeszów i Jasło

Post autor: Królik » 2007-07-02, 10:30

Są sklepy gdzie trzymają je w akwariach lub w ogóle nie sprowadzają. Ja osobiście nie kupuję w sklepach w których znęcają się nad rybkami.
Z Rzeszowskich sklepów polecam sklep na Grunwaldzkiej na przeciwko Uniwersytetu - spory wybór i możne uzyskać poradę nie polegającą na wciskaniu wszystkiego co jest na stanie w sklepie, a to smutna codzienność.

Awatar użytkownika
Raven
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 2007-05-18, 21:05
Pojemność akwarium: 112
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów i Jasło

Post autor: Raven » 2007-07-05, 08:27

Ja zaopatruje się w centrach handlowych takich jak Europa II czy Reduta i nie narzekam. Ale słyszałem, że jest dobry sklep i hurtownia akwarystyczna na Boya-Żeleńskiego. Jak się wybiorę to zdam relację ;-)

Awatar użytkownika
lukasz.www
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 2007-04-29, 11:18
Pojemność akwarium: 112
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Rzeszów i Jasło

Post autor: lukasz.www » 2007-07-07, 21:48

no w Rzeszowie najlepszy wybór jest na Rejtana, ale też dobrze zaopatrzeni są na przemysłowej koło rcmb.

Królik
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2007-07-02, 09:28
Pojemność akwarium: 112
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rzeszów i Jasło

Post autor: Królik » 2007-07-07, 23:11

Ale na Rejtana pływają martwe bojowniki w kubeczkach, a żeby kupić roślinki musiałem z pół godziny czekać nim ktoś mi je podał. Ale wybór zwłaszcza roślin rzeczywiście duży. W sumie sporo tych sklepów, aż jestem zdziwiony - jak to się utrzymuje:)

Awatar użytkownika
lukasz.www
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 2007-04-29, 11:18
Pojemność akwarium: 112
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Rzeszów i Jasło

Post autor: lukasz.www » 2007-07-08, 10:26

Królik pisze:a żeby kupić roślinki musiałem z pół godziny czekać nim ktoś mi je podał.
Bo to trzeba iść do kasy i powiedzieć czy kogoś można poprosić :mrgreen: a jak nikt nie przyjdzie to jak będziesz wychodził, powiedz przy kasie, dziękuje że nikt nie miał czasu mi pomóc :evil: wtedy to obrazu ci pomogą :mrgreen: bo tacy są pracownicy.

Ebi
Akwarysta
Posty: 649
Rejestracja: 2007-02-20, 20:58
Pojemność akwarium: 54
Imię: Kuba
Nazwisko: Dziok
Lokalizacja: Cieszyna
Kontakt:

Re: Rzeszów i Jasło

Post autor: Ebi » 2007-07-16, 09:48

Dla tych co kupują na podkarpaciu. Nie polecam sklepu w Strzyżowie. Moja ciotka kupiła neonki, zachorowały po kilku dniach i zaraziły innych mieszkańców. Ja także tam kupilem i to samo. W akwarium chore skalary, ramirezy, zbrojniki.

Królik
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2007-07-02, 09:28
Pojemność akwarium: 112
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rzeszów i Jasło

Post autor: Królik » 2007-08-08, 16:59

Mam pytanko: gdzie w Rzeszowie kupię otoski? Muszę troszkę glony przytępić, a nigdzie ich nie widziałem a nie chcę zamawiać jeśli gdzieś są do wzięcia od ręki.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Rzeszów i Jasło

Post autor: maol » 2007-08-08, 20:33

Ebi pisze:Dla tych co kupują na podkarpaciu. Nie polecam sklepu w Strzyżowie. Moja ciotka kupiła neonki, zachorowały po kilku dniach i zaraziły innych mieszkańców. Ja także tam kupilem i to samo. W akwarium chore skalary, ramirezy, zbrojniki.
Trochę OT i odgrzewane kluchy, ale myślę, że warto wspomnieć o dobrej zasadzie kwarantannowania wszystkich nowych mieszkańców naszego akwarium w osobnym zbiorniku, nieważne jak ładna jest ryba i z jak dobrego sklepu. Uchroni to nas przed wypadkami opisanymi powyżej. I niekoniecznie jest to wina sklepu - ryby są zwykle bardzo zestresowane podróżą i częstą zmianą otoczenia, co powoduje znacznie większą podatnośc na choroby, co może skończyc się żle dlaniach - ale po co narażać "stałych" mieszkańców?
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Kacerz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2007-09-28, 12:12
Pojemność akwarium: 0
Imię: £adne
Lokalizacja: z głębin

Re: Rzeszów i Jasło

Post autor: Kacerz » 2007-09-28, 14:48

Ebi pisze:I który z dwóch w Jaśle jest lepszy?
Oo... Widzę, hodowca z moich stron :) Osobiście zaopatruję się w tym koło dworca. Mam większe zaufanie do niego. Czasem trafi się jakiś ciekawy gatunek, ale zwykle można tam spotkać ryby typu danio pręgowany, neonek innesa czy mieczyk.

Jednak pamiętajcie: z daleka od Krosna! Byłem w jednym sklepie to ryby padały jedna za drugą, dosłownie, na moich oczach! W jednym akwarium leżały same martwe ryby! Mam pytanie, czy takie traktowanie zwierząt można zgłosić do jakiejś inspekcji weterynaryjnej...?

ODPOWIEDZ