63l. Nowy

Moderator: ModTeam

czaki91
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-19, 21:53
Pojemność akwarium: 63
Imię: Adrian
Lokalizacja: Akwarium

63l. Nowy

Post autor: czaki91 » 2009-08-19, 22:21

Witam kupiłem sobie akwarium 63l wraz z pokrywą (z oświetleniem 1x15W świetlówka biała),filtr z deszczownią,grzałka z termostatem, mata polimerowa.
I teraz chciałbym się spytać co jeszcze potrzebuję do prawidłowego funkcjonowania.
Jako tło oblepię styropian korą tak jak pokazywał tu któryś użytkownik na forum.
Na dno żwir, ale nie wiem ile potrzeba go na takie akwarium i czy starczy go wysypać na 2-3 cm wysokości.
Gdy będę pierwszy raz zalewał akwarium morze to być woda bezpośrednio z kranu czy również musi być odłożona na dobę?
Do akwarium wiadomo potrzebne są roślinki. Znalazłem na pewnej aukcji komplet 9 roślin ale niewiem czy sadzić je wszystkie, czy nie będą miały jakiś problemów między sobą.Oto one(Nadwódka szerokolistna,nadwódka wąskolistna,rogatek sztywny,flame moss,rotala, nurzaniec, najas qadalupensis, ludwiga rapens, cryptokoryne wendtii)
Czy do roślinek konieczne są jakieś nawozy lub coś w tym stylu?
Sry za tyle pytań naraz ale liczę na pomoc

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: 63l. Nowy

Post autor: Akwarybka » 2009-08-20, 10:37

Wszystko zależy od tego co chcesz mieć w środku. Chciałbyś mieć akwarium towarzyskie, biotopowe albo roślinne? Dla roślin oświetlenie 15W na 63l to naprawdę mało. Dla ich prawidłowego rozwoju będziesz potrzebował co najmniej dwa razy więcej...
czaki91 pisze:Na dno żwir, ale nie wiem ile potrzeba go na takie akwarium i czy starczy go wysypać na 2-3 cm wysokości.
Pod żwirek dobrze jest wsypać Tetra CompleteSubstrate. Rośliny lepiej przy nim rosną. Na to żwirek 2-3mm (kwarcowy), z przodu mniej (np 1-2 cm), a im bardziej na tył tym go więcej (np 8cm)
czaki91 pisze:Oto one(Nadwódka szerokolistna,nadwódka wąskolistna,rogatek sztywny,flame moss,rotala, nurzaniec, najas qadalupensis, ludwiga rapens, cryptokoryne wendtii)
Te rośliny są :ok: Na początek jako nawóz wystarczy CompleteSubstrate pod żwirem.

snoppy88
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2009-05-10, 16:54
Pojemność akwarium: 264
Imię: Ania
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: 63l. Nowy

Post autor: snoppy88 » 2009-08-21, 22:29

Ja z braku kasy zdecydowalam sie na low-tech przy standarodowuch oswietleniach w pokrywach roslinki rosna mi naprawde ladnie;D poczytaj tu na forum o akwach tego typu na pewno ci sie spodobaja efekty jakie osiagniesz;)

ODPOWIEDZ