Akwarium 72L obsada, zniknięcie kiryska

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

gaybrownie1
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2023-03-25, 16:50
Pojemność akwarium: 54
Imię: Karol
Nazwisko: Min

Akwarium 72L obsada, zniknięcie kiryska

Post autor: gaybrownie1 » 2023-03-25, 17:14

Hej, ok 2 miesiące temu zostałem zmuszony przez nagłą likwidację zbiornika do zabrania pod swoją opiekę kiryska pstrego. Od razu założyłem akwarium ok 72L. Po 1,5 miesiąca dokupiłem 4 kirysy pigmeje i 12 neonów (nie chciałem uzupełniać obsady od razu po wzięciu kiryska pstrego żeby zbiornik miał czas dojrzeć a uzupełnieniem stadka kirysów pstrych miałem zająć się w najbliższym tygodniu).
Przechodząc do problemu, w przeciągu ostatniego tygodnia zaginęły mi 2 neonki i jeden pigmej. Ciał nigdzie nie ma, wszystkie kryjówki przeszukane, środek filtra też dlatego zastanawiam się czy duży kirys nie wsunął mi mniejszych ryb :(( W związku z tym zastanawiam się teraz czy nie oddać po prostu w dobre ręce dużego kirysa (myślę że 72L dla stadka składającego się z powiedzmy 4 kirysów pstrych i tak nie są jakimiś niewiadomo jak dobrymi warunkami) dlatego proszę o zdanie na ten temat bardziej doświadczonych akwarystów.
Czy możliwe że kirys pstry zjadł swoich mniejszych współlokatorów?
Jak uzupełnić obsadę do takiego litrażu i wymienionych wyżej mieszkańców?

ODPOWIEDZ