Zielona herbata na krasnorosty ?

Wszystko co tyczy się glonów w akwariach.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
kknapur
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2013-10-08, 20:14
Pojemność akwarium: 200
Imię: Karolina
Lokalizacja: Wrocław

Zielona herbata na krasnorosty ?

Post autor: kknapur » 2014-01-12, 14:46

Po moim przykrym incydencie z ziemią, która wybiła do słupa wody zostałam z krasnorostami na korzeniu i krynii rzemieniolistnej. Nie jest ich dużo, no ale są. Korzeń wczoraj zamoczyłam w wodzie z kwaskiem cytrynowym, niewiele jednak to dało z tego co widzę. Wizualnie wcale nie przeszkadzają, ale nie chciałabym, żeby się rozprzestrzeniły, dlatego chciałabym się ich pozbyć. Wyczytałam o sposobie z zieloną herbatą. Niektórym pomaga - innym wybija rybki... Czy ktoś z Was próbował tej metody? Jak bardzo jest skuteczna? I czy warto działać w ten sposób?

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zielona herbata na krasnorosty ?

Post autor: Jarus » 2014-01-12, 15:00

Efekty moczenia w kwasku cytrynowym nie są widoczne od razu! Krasnale robią się szare i po kilku dniach odpadają.
U mnie wywar z zielonej herbaty nie robił nigdy na krasnalach wrażenia. Ale nitkki (i długie i krótkie) wykańczał zawsze.
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Awatar użytkownika
kknapur
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2013-10-08, 20:14
Pojemność akwarium: 200
Imię: Karolina
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zielona herbata na krasnorosty ?

Post autor: kknapur » 2014-01-12, 15:13

Jarus, Tak, doczytałam, że nie od razu. Nie mieniły jednak wcale koloru, ale może po prostu ciężko mi to dostrzec. I tak wiele na razie nie zrobię, więc czekam. Dziś zrobię podmianę wody. Skoro jednak mówisz, że zielona herbata na krasnorosty słabo działa, to może jednak nie będę ryzykować.

ODPOWIEDZ