Obnizenie ph

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

Ania
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2007-01-09, 09:44
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Obnizenie ph

Post autor: Ania » 2007-02-19, 10:01

Witam,
Mam problem, w moim akwarium (zalozone tydzien temu) jest powyzej 8ph. Pan w sklepie poradzil uzyc preparatu Tetra Torumin, ktory jest naturalny i aby nie aplikowac chemii. Niestety ten preparat obnizyl troszke ph ale dalej jest powyzej 8. Poniewaz dzis jade do sklepu aby dali cos innego to moze ktos zdazy mi cos podpowiedziec. Z gory serdecznie dziekuje.
Ania

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Obnizenie ph

Post autor: Slanter » 2007-02-20, 10:56

Wartosc ph wody ma scisly zwiazek z wartoscia kh czyli ogolnie rzecz biorac z twardoscia wody. Czym wyzszy stopien twardosci wody kh tym wyzsze ph. Pan w sklepie mial racje odradzajac Tobie uzywania chemii. Niestety jednak naturalne substancje sa zbyt slabe aby obnizyc ph wystarczajaco duzo w twardej wodzie. Metoda ktora ja kiedys uzywalem polegala na mieszaniu wody destylowanej z woda ktora zazwyczaj uzywasz w proporcji 50/50. Otrzymana mieszanka to woda o znacznie nizszym KH i PH. Mozesz wtedy dalej obnizyc ph poprzez uzycie tego preparatu co kupilas lub dodanie czystego torfu do filtra jesli masz filter kanistrowy. Doradzalbym rowniez uzycie naturalnego drewna w postaci dekoracyjnego korzenia. Drewno rowniez wplywa na obnizenie ph.

PS. Torf i drewno daja wodzie zolty odcien

ODPOWIEDZ