Ukrywająca się Platka

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

akwaanna
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 2015-12-03, 04:20
Pojemność akwarium: 45
Imię: Ładne

Ukrywająca się Platka

Post autor: akwaanna » 2016-01-20, 13:46

Witam wszystkich serdecznie. Czy ktoś może wie co może być powodem wiecznego siedzenia platki w roślinach tak, że jej nie widać ? Przebywa już tam dobrze ponad tydzień. Wypłynęła może ze trzy razy zza roślinek popływała 3 razy góra dół wzdłuż szyby i z powrotem w rośliny. Podpływa do jedzenia, ale wciąż zza roślin. Wygląda normalnie jak się przyjrzałam, gdy już wypłynęła.

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Ukrywająca się Platka

Post autor: kbtor » 2016-01-20, 14:25

Może być prześladowana przez inne ryby, trzeba by to zaobserwować. Zaobserwuj jak się zachowuje przy zgaszonym oświetleniu.
Jak dasz radę to podpatrz jakie ma odchody.
Obrazek

akwaanna
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 2015-12-03, 04:20
Pojemność akwarium: 45
Imię: Ładne

Re: Ukrywająca się Platka

Post autor: akwaanna » 2016-01-20, 15:10

Myślałam że jest dręczona przez samca platki, bo max 2 razy zaobserwowałam, że ją "skubnął" w głowę.Nie wiem czy przypadkiem czy celowo,ale go odłowiłam do innego akwarium. Chciałam zobaczyć czy wtedy wypłynie, ale dalej bez zmian. Inne ryby do niej nie podpływają za specjalnie, no chyba, że przypadkiem postanowią przepłynąć tędy gdzie ona sie znajduje. Przy zgaszonym świetle również nie udało mi sie zaobserwować żeby wypłyneła po za teren z roślinami. Cały czas trzyma sie z tyłu,a i odchody też bez zmian. Dlatego mnie to tak dziwi.

akwaanna
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 2015-12-03, 04:20
Pojemność akwarium: 45
Imię: Ładne

Re: Ukrywająca się Platka

Post autor: akwaanna » 2016-01-23, 11:59

Przepraszam za zamieszanie. Platka dziś w nocy zaczęła wypływać z roślinek, a dziś rano zobaczyłam małą rybkę, więc myślałam, że chyba mam powód, ale w sumie bez zmian. Małe rybki owszem są, ale platka wróciła za rośliny.

ODPOWIEDZ