Rosliny , czy moga byc w takim akwarium

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

pawelmisiek
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2012-03-12, 18:05
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Myszków

Rosliny , czy moga byc w takim akwarium

Post autor: pawelmisiek » 2012-03-16, 16:15

Witam, zakupiłem filtr JBL e 901 jest on taki sam jak e 900 , ale pobiera mniej mocy i dostałem kilka roślin gratis za zakup i moje pytanie brzmi czy dane rośliny mogę zasadzić w takim o to akwarium.

Dopiero je zakładam jest ono typu LT , ma ono 60L i oświetlenie 18W , do tego na tym forum wybrali mi takie o to rośliny i rybki :

Rośliny:
1plan- gałęzatka i Riccia fluitans (wgłębka)- zamiast wgłębki myślę nad pelia
2plan- Ceratophyllum demersum (Rogatek) ,Egeria densa ( to są bardzo podobne roślinki to jak coś zastąpie jedną np. Ludwigia repens, Barclaya longifolia)
3plan - Valisneria (nurzaniec), Bacopa caroliniana, monnieri- wybrałem taką wiekszą na ten tył

Rybki:
bojownik 1+3(4) lub gupik pawie oczko 2+5
Neon innesa x 10
kiryski x6
krewetki amano 6

A rośliny które dostałem z filtrem są następujące:
POGOSTEMON HELFERI
Glossostigma Elatinoides
Eleocharis Parvula
Lileopsis brasiliensis
Hemianthus Callitrichoides "CUBA
.Echinodorus Tenellus
Sagittaria Subulata

Jak sprawdzałem na googlach niektóre potrzebują znacznie więcej oświetlenia i do tego CO2 , ale nie znalazłem informacji na temat wszystkich. Dlatego prosiłbym o informacje które mogę zasadzić z tam tymi wyrzej lub zamiast nich , żebym nie musiał kupować , a które wyrzucić bo w zoologicznym nie chce mi przyjąć . Wiem , że juz poruszałem kilka tematów , ale właśnie chce zalewać akwarium i sadzic , a nie wiem co z nimi zrobić .

W zoologicznym jak wymieniłem mu te rośliny na samej górze , które mi wybrali na forum to powiedział , żebym dodawał Co2 chociasz w płynie , coś tam mowił , że ma i trzeba dodawać 1ml \100 l czy jakoś tak i to codziennie . Mam takie co2 dodawać , czy nie trzeba ? Prosze o szybką odpowiedz. Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rosliny , czy moga byc w takim akwarium

Post autor: marthinez » 2012-03-16, 17:20

pawelmisiek pisze:Glossostigma Elatinoides
Eleocharis Parvula
Lileopsis brasiliensis
Hemianthus Callitrichoides "CUBA
Te rośliny Ci raczej nie urosną w takich warunkach.
pawelmisiek pisze:W zoologicznym jak wymieniłem mu te rośliny na samej górze , które mi wybrali na forum to powiedział , żebym dodawał Co2 chociasz w płynie
Węgiel w płynie.
Co2 to gaz.
pawelmisiek pisze: że ma i trzeba dodawać 1ml \100 l czy jakoś tak i to codziennie . Mam takie co2 dodawać , czy nie trzeba ? Prosze o szybką odpowiedz. Pozdrawiam .
Nie ma potrzeby, ale na pewno lepiej będzie gdy zaczniesz podawać.
Dawka zależy od producenta.
Zazwyczaj dozuje sie 1ml na 50 litrów.
W gęsto zarośnietych akwariach dawkę podwaja się.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

ODPOWIEDZ