Jakie roślinki??

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

BialyWrC
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-17, 16:50
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kamil
Nazwisko: Zzz
Lokalizacja: Wągrowiec

Jakie roślinki??

Post autor: BialyWrC » 2013-03-17, 17:40

Witam, posiadm akwarium 63l (60x30x35) założone jakiś tydzień temu i zastanawiam się jakie mógłbym dac do niego roślinki, jestem nowicjuszem więc na początek chciałbym coś co nie wymaga olbrzymiej wiedzy i bardzo dużego wkladu pienieżnego ponieważ jeszcze się ucze. Oświetlenie to świetlówka NF80 18W, jest ona zawieszona nad całą długością akwaium tak ze światło w każdym miejscu akwarium jest takie samo. Jako obsadę planuje 6 kirysków 1-2 glonojadów karłowatych lub zamiast nich 6 otosków, 2 ramirezy, długonos plamisty, jakieś małe stadko gupików i jakiś jeszcze żyworódek. chciałbym sie dowiedziec jakie rośliny możecie mi polecic na początek. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;)

Awatar użytkownika
pinochett102
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2012-10-24, 12:25
Pojemność akwarium: 67
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dęblin

Re: Jakie roślinki??

Post autor: pinochett102 » 2013-03-18, 12:06

Witam. Jeśli chodzi o rośliny to musisz określić jakie podobają się Tobie, a na necie jest dużo stron z opisem i zdjęciami roślin. Jesli chodzi o ryby to według mnie mały dramat: lepiej 6 otosków, długonos trochę za duży do takiego akwa, gupiki się mnożą dość dobrze-mogą szybko się zagęścić, poza tym gupiki są żyworódkami.
"Częsta kontrola podstawą zaufania".

danwawa
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 2013-03-05, 22:50
Pojemność akwarium: 0
Imię: Arturro
Lokalizacja: B - B

Re: Jakie roślinki??

Post autor: danwawa » 2013-03-18, 13:17

Ja jestem też dość świeży, jeśli chodzi o akwarystykę i na początek kupiłem roślinki, które po prostu mi się podobają. To był wielki błąd. Althernatera i Nesea, chyba pójdą już na straty, choć sprzedawca zapewniał mnie, że nie potrzebują wysokich wymagań świetlnych, ale jak się zagłębiłem w temat, to są to bardzo wymagające roslinki.

Z mało wymagających, polecam anubiasa, jest tak "twardy", że przez dwa tyg. w moim akwa przeszedł nie jedno, a i tak się trzyma bez zmian.

Polecam Ci ten zestawik: http://allegro.pl/latwy-piekny-zestaw-6 ... 60708.html

Są to roślinki mało wymagające, więc jako początkujący powinieneś dać radę.

Jeśli chodzi o oświetlenie, to masz tyle co ja czyli 0,28W/l, jak już się wywiedziałem to troszkę mało. Musimy dokupić oświetlenie tak, aby zwiększyć je do min. 0,5W/l. Aby można było zasadzić coś bardziej wymagającego.

BialyWrC
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-17, 16:50
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kamil
Nazwisko: Zzz
Lokalizacja: Wągrowiec

Re: Jakie roślinki??

Post autor: BialyWrC » 2013-03-18, 16:55

Póki co mam 0,3w/l na początek mi starczy, z czasem pomyslę o czymś lepszym, dzięki za pomoc :)

ODPOWIEDZ