sadzenie roślin w plastikowych butelkach... .

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

luthor
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 2007-08-06, 15:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa

sadzenie roślin w plastikowych butelkach... .

Post autor: luthor » 2007-10-15, 21:14

Witam. Ostatnio posadziłem dużą kryptokorynę w akwarium w plastikowej przezroczystej butelce po wodzie 0,5l. Obciąłem dno i szyjkę a ostre krawędzie przytopiłem zapalniczką. Skłoniło mnie to do tego gdyż system korzeniowy pomimo przysypania żwirem po paru dniach wystaje o połowe ponad żwir, gdyż górka ze żwiru robi się płaska. Butelka jest na tyle szeroka, ze nie ogranicza korzeni kryptokoryny. Korzenie przysypałem żwirem tak, że ich nie widać i teraz nie ma problemu z ich wystawaniem co wygląda nieestetycznie. Co o tym myślicie??? Tak to wygląda (załącznik). Może powinienem ją skrócić i bardziej przysypać???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lolek
Zakręcony forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 2007-09-02, 20:12
Pojemność akwarium: 126
Imię: Karol
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

Re: sadzenie roślin w plastikowych butelkach... .

Post autor: lolek » 2007-10-15, 21:30

Zauważ że roślina korzysta ze żwiru do odżywiania, a umieszczona w plastikowym pojemniku będzie marnieć z braku pokarmu. Ja nie radziłbym sadzenia roślin w takim pojemniku, lepiej żebyś posadził ją w żwirku.
Poświęć 2 minuty na poszukiwania odpowiedzi w istniejących tematach, po dwóch minutach załóż nowy temat

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: sadzenie roślin w plastikowych butelkach... .

Post autor: maol » 2007-10-15, 21:35

Wg mnie te butelki są kompletnie niepotrzebne i tylko ograniczają rozwój roślinom - a jeżeli korzenie tak szybko wychodzą na wierzch, oznacza to tylko, że rośliny są zasadzone za płytko.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: sadzenie roślin w plastikowych butelkach... .

Post autor: oleq_30 » 2007-10-15, 21:49

u mnie w starym zbiorniku żabienica po 3 miesiacach zakorzeniła sie na pół akwarium . (63 l )Także trzymanie tej w "doniczce" tylko ograniczy jej rozwój
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
lolek
Zakręcony forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 2007-09-02, 20:12
Pojemność akwarium: 126
Imię: Karol
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

Re: sadzenie roślin w plastikowych butelkach... .

Post autor: lolek » 2007-10-15, 22:00

to piękna roślinka i szkoda żeby się zmarnowała. Idź do sklepu i dokup troszkę żwirku żeby podłoża było więcej. Wtedy nie będzie problemu z korzeniami.
Poświęć 2 minuty na poszukiwania odpowiedzi w istniejących tematach, po dwóch minutach załóż nowy temat

Awatar użytkownika
werisal
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2007-09-15, 16:02
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: sadzenie roślin w plastikowych butelkach... .

Post autor: werisal » 2007-10-15, 22:06

Apropo żwiru! Ile potrzeba kupić kilogramów żwiru, aby starczyło na podłoże o głębokości 5cm? I podczas podmiany w akwarium 63L przy 20% podmianie wody, to jest ok. 12L ile to jest cm wysokości? I czy podczas podmiany wody rybki noramlnie zostają w akwarium? Sory za mały offtopic, ale nie miałem czasu pisać w odpowiednim temacie.
Obrazek

luthor
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 2007-08-06, 15:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa

Re: sadzenie roślin w plastikowych butelkach... .

Post autor: luthor » 2007-10-15, 23:12

Wy chyba mnie nie zrozumeliście... :-|. Napisałen, że ile ile żwiru jej nie nasypie jakiej górki ze żwiru nie nasypie na jej system korzeniowym to i tak po paru dniach ta górka żwiru robi się płaska (zjawisko poziomowania sie żwiru). Jakbym chciał ją w samym zwirze posadzić to musiałbym mieć warstwe z 6 cm bo ma dość wysoki system korzeniowy, a ja nie chce zabierać wysokości akwarium. 4cm warstwa żwiru jaką mam teraz wystarcza. W jakmi miejscu akwarium nie usypie górki ze żwiru i tak ona po paru dniach ni po niej nie zostaje po wszystko sie równa. Poza tym mam kiryski które wyrównują żwir bo w nim grzebią. Anlo zastosują szerszą butelkę, tak jak sie sadzi kwiatki....

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: sadzenie roślin w plastikowych butelkach... .

Post autor: maol » 2007-10-16, 08:43

... co oznacza, że masz za płytkie podłoże. Rośliny też mają swoje wymagania.

Werisal - przy podmianie wody nie wyławia sie ryb. A żwirku będziesz potrzebował ok. 10 kg.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ