krewetki pytanko

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

pablooswiecim
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2010-08-09, 22:11
Pojemność akwarium: 54
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

krewetki pytanko

Post autor: pablooswiecim » 2010-08-13, 09:53

witam w ogolnym zbiorniku mam koło 25 krewetek . i postanowilem zrobic z mniejszego akwarium 25l krewetkarium wszystko zrobiłem tak jak trzebało tzn odczekałem az woda dojrzeje 3 tygodnie . a wiiec postanowilem wlozyc tam dwie krewetki . jedna normalnie zyje sobie a drugą dziś znalazłem martwą . jaki może być powód moze brak grzałki ?

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: krewetki pytanko

Post autor: maol » 2010-08-13, 10:00

Tak. Za zimna woda lub wahania temperatury są wyjątkowo niewskazane dla wszelkich zwierząt wodnych - a więc ryb czy tez krewetek.

Ale ... :) sprawdź, czy na pewno nie żyje. Może zobaczyłeś nie martwą krewetkę, a pozostałości wylinki? Po wylince krewetki chowają się najdokładniej jak potrafią - i często sprawia to wrażenie zaginięcia czy śmierci, a po dwóch dniach... stan liczbowy znów się zgadza.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

pablooswiecim
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2010-08-09, 22:11
Pojemność akwarium: 54
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: krewetki pytanko

Post autor: pablooswiecim » 2010-08-13, 10:08

napewno nie zyje . wiem jak wyglada wylinka . teraz rybki ją opanowują to nawet nie wyciągam . Czyli kupić grałke taq :p i temp . koło 25 stopni to powinno być oki

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: krewetki pytanko

Post autor: maol » 2010-08-13, 11:38

Raczej 27 stopni.

...skąd ta ogólna niechęć początkujących do grzałek? To naprawdę podstawowe wyposażenie dla akwarium, szczególnie z rybami tropikalnymi.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

yola
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2010-07-28, 13:00
Pojemność akwarium: 0
Imię: Jola
Lokalizacja: wielkopolska

Re: krewetki pytanko

Post autor: yola » 2010-08-13, 13:23

to ile wy w domach macie stopni? ja mam całe lato wodę 25–30 stopni. dziś 26, grzałkę włączę dopiero jak się lato skończy. no chyba, że ktoś ma klimę w domu, to co innego ;)

pablooswiecim
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2010-08-09, 22:11
Pojemność akwarium: 54
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: krewetki pytanko

Post autor: pablooswiecim » 2010-08-13, 13:25

no ale w nocy jst troche chlodniej . :D

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: krewetki pytanko

Post autor: maol » 2010-08-13, 14:02

Yola, funkcją grzałki jest nie tylko ogrzewanie wody - jest nią również a nawet bardziej stabilizacja temperatury. Bardzo często w zbiornikach bez grzałek, przy "niby" ciepłej wodzie występują np. gwałtowne ataki ospy. Przyczyną jest nie sam poziom temperatury - a właśnie jej znaczne wahania w cyklu dobowym, przekraczające 2-3 stopnie. Ryby są zmiennocieplne, ich metabolizm ściśle zależy od temperatury otoczenia - dlatego jej wahania są dla ryb wyjątkowo niebezpieczne i osłabiające. I tu kłania się grzałka, szczególnie w małych zbiornikach.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Lermi
Akwarysta
Posty: 642
Rejestracja: 2010-06-15, 07:47
Pojemność akwarium: 450
Imię: Kinga
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: krewetki pytanko

Post autor: Lermi » 2010-08-14, 21:16

Prawda, wiele osób nie kupuje grzałki dla kreweci, co daje fatalne skutki.
1. Jakie masz krewetki? (zależnie od gatunku krewetki mają różne tolerancje na temperaturę) 2. Czegoś tu nie rozumiem. Włożyłeś dwie krewetki z ogólnego do krewetkarium, jedna tam zdechła to jakie ryby ją jedzą? Te z krewetkarium? Czy mnie się coś pozajączkowało? 3. Krewetki trzeba przed wpuszczeniem aklimatyzować dłużej niż ryby: co najmniej 20 min przed dodaniem każdej części wody. 4. Krewetki z jajeczkami, czy dorosłe, trudniej się przenosi - najlepiej młode.
Nie tylko chłopaki lubią robaki

ODPOWIEDZ