zobacz ten artykuł tutaj człowieku bo warto!!! | Opnie zawiedzionych klientów o Kancelarii Ultimatum https://twojeopinie.com na ogólnodostępnym forum

Zanim zadasz pytanie przeczytaj to

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
123patryk
Akwarysta
Posty: 538
Rejestracja: 2010-12-23, 20:35
Pojemność akwarium: 112
Imię: Patryk
Lokalizacja: Białystok

Zanim zadasz pytanie przeczytaj to

Post autor: 123patryk » 2012-07-15, 20:54

Masz jakieś pytanie lub problem i chcesz fachowej pomocy? To opisz dokładnie swój problem i akwarium oraz dodaj zdjęcia zbiornika i problemu. My tutaj nie mamy magicznej kuli. Będzie potrzebne jak najwięcej informacji.


Musisz przygotować dokładny opis, ale nie wiesz jak? Wystarczy, że zastosujesz się do tych punktów:

1. Zadaj pytanie oraz dodaj zdjęcia problemu oraz całego akwarium;

2. Podaj wymiary zbiornika - wysokość x szerokość x wysokość;

3. Podaj informacje o oświetleniu : ilość watów , T5 czy T8, ilość kelwinów, ilość lumenów, jakiej firmy, ile godzin dziennie jest włączone, czy są przerwy w czasie świecenia oraz czy jest to belka czy lampa czy pokrywa;

4. Napisz parametry wody w zbiorniku jeśli mierzysz testami. Będą potrzebne takie parametry jak : pH, GH, KH, NO3, NO2, Fe, PO4. Oraz jakiej firmy są testy, którymi zostały wykonane pomiary;

5. Napisz ile wody podmieniasz, jakie są parametry wody, którą używasz do podmian, czy jest to woda kranowa czy RO, czy dodajesz do wody mineralizatora, co jaki czas podmieniasz wodę;

6. Podaj jaki masz filtr (firma i model), jakie masz wkłady, co ile je czyścisz, jaką wodą myjesz wkłady, czy masz podpięty reaktor CO2 pod filtr;

7. Napisz jakie masz podłoże, jakiej jest granulacji, gruba jest jego warstwa, czy masz substrat (jaki);

8. Czy masz korzenie (jakie) , kamienie (jakie), kokosy oraz inne dekoracje;

9. Jakie masz gatunki roślin i w jakiej ilości, co jaki czas są przycinane , kiedy były posadzone i czy były przesadzane;

10. Napisz jakie stosujesz nawozy (firma), w jakiej ilości (dawki tygodniowe) , jak długo je stosujesz;

11. Jaka jest temperatura w akwarium w dzień i w nocy. Czy masz grzałkę z termostatem czy bez;

12. Czy używasz lampy UV, jaka jest jej moc, jaka firma, jak długo pracuje, od kiedy pracuje;

13. Czy w ostatnim czasie używałeś jakiejś chemii (leki, bakterie, pożywka dla bakterii, preparaty na glony, uzdatniacze, itp);

14. Jak często ''grzebiesz'' w akwarium, co konkretnie robisz / zmieniasz;

15. Napisz jakie masz gatunki w obsadzie i w jakiej ilości, w jakiej są kondycji, czy chorowały, kiedy i jak zostały wpuszczone;

16. Czy posiadasz sprzęt do nawożenia CO , w jakiej ilości dozujesz, z czego składa się zestaw, ile godzin na dobę dozujesz, jeśli używasz bimbrowni to w jakich proporcjach jest zrobiony zacier;

17. Jak często karmisz ryby, w jakiej ilości, oraz jaki konkretnie pokarm;

18. Czy czasem komuś dajesz pod opiekę swoje akwarium;

19. Czy w prowadzeniu zbiornika używasz innych akcesorii (nie wymienionych powyżej);

20. Kiedy został założony zbiornik i ile dojrzewał zanim zostały wpuszczone ryby;


Jak o czymś zapomniałem to dodajcie.

Można by było wątek przykleić .
Ostatnio zmieniony 2012-08-10, 11:01 przez 123patryk, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

TomaszBenec43
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2019-04-09, 22:40
Pojemność akwarium: 200
Imię: Tomasz
Nazwisko: Benec

Re: Zanim zadasz pytanie przeczytaj to

Post autor: TomaszBenec43 » 2019-04-09, 22:49

Mam pytanie mam samice Pielęgnica Pawie oko okolo25 cm chce dokupić samca tej samej wielkości. Czy mogą być jakieś nie przewidziane zachowania że strony ryb?!

wikingwilk
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2020-01-17, 16:21
Pojemność akwarium: 150
Imię: Leszek
Nazwisko: Kołaczkowski

Re: Zanim zadasz pytanie przeczytaj to

Post autor: wikingwilk » 2020-01-17, 16:28

Witam nie jestem "super akwarystą"- mam akwarium 150l. Chcąc ograniczyć plastik, oraz bojąc się jak wpłynie podgrzewanie wody płynącej w pcv zainteresowałem się miedzią. Mam pytanie, czy bezpieczne dla zdrowia ryb jest stosowanie rurek miedzianych. Znalazłem artykuły które ostrzegają przed miedzią,a także takie które twierdzą że jest ok choć nie ma nigdzie mowy o akwarium gdzie woda nie jest krystalicznie czysta. !?!

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Zanim zadasz pytanie przeczytaj to

Post autor: maol » 2020-01-24, 09:29

Taki eksperyment raczej nie ma sensu. Miedź... wyjdzie drogo, i będzie mało praktyczna. PCV i zbliżone technologie to norma, i nie ma sie czego tu obawiać - a juz na pewno nie o pogrzewanie wody. Ona ma dwadzieścia kilka stopni, nie 80 :)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

gupik2021senior
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2021-04-10, 02:24
Pojemność akwarium: 60
Imię: Daniel

Re: Zanim zadasz pytanie przeczytaj to

Post autor: gupik2021senior » 2021-04-10, 02:32

Witam serdecznie wasze forum !


Milo bedzie tu zagladac,
mysle ze bedzie sie dobrze nam ukladac i wogle;

:zdrowko:

koala039
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2023-01-18, 23:12
Pojemność akwarium: 25
Imię: Oliwier

Re: Zanim zadasz pytanie przeczytaj to

Post autor: koala039 » 2023-01-18, 23:14

Witam. Posiadam akwarium 25l w którym jest 1 bojownik syjamski 5 gupików pawie oczko i 3 kiryski pstre. Chciałbym dokupić jeszcze 5 danio ale wydaje mi się że akwarium będzie przerybione. Chciałbym posłuchać opini kogoś kto ma jakieś doświadczenie. Z początku chciałem kupić jakiegoś zbrojnika ale ponoć 25l to mało. Jestem początkujący i nie chce niczego źle robić dlatego też pisze ten post

werka__321
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2023-06-23, 18:52
Pojemność akwarium: 20
Imię: Wika
Nazwisko: Ubsssjabagdbx

Re: Zanim zadasz pytanie przeczytaj to

Post autor: werka__321 » 2023-06-23, 19:01

Mój gupik pływa poziomo od wczoraj nwm co mam robić wczoraj była podmieniana woda i od tej pory to się dzieje. Może to dla tego że stoi na przeciwko okna. Teraz przełowiłam rybkę do oddzielnego zbiornika. Rybka chce płynąć i się stara ale zaraz opada na dno
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ