Zakładam 500L akwarium narożnikowe z wklęsłą przednią szybą.

Moderator: ModTeam

Stjopa
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2015-07-21, 23:26
Pojemność akwarium: 700
Imię: Michał
Nazwisko: Modrzejewski

Zakładam 500L akwarium narożnikowe z wklęsłą przednią szybą.

Post autor: Stjopa » 2015-08-10, 23:41

Witam wszystkich serdecznie.
Szukam pomocy (porady) przy założeniu sporego akwarium o dość nietypowych kształtach.
Moje akwarium jest narożnikowe o kącie rozwartym (większym niż 90 stopni), jednej ścianie około 150cm, drugiej ścianie około 100cm i wysokości 70cm. Co najciekawsze to szyba przez którą będziemy podziwiać wnętrze akwarium jest wklęsła (zwykła panorama jest wypukła), o promieniu około 150cm.
Tyle o samym szkle.
Szukam porady na temat ruchu wody w takim zbiorniku.
Mam filtr zewnętrzny o wydajności 1200L/h i myślę że to wystarczy aby utrzymać wodę w odpowiednim stanie. Natomiast aby ruch wody w takim zbiorniku był odpowiedni to myślę że musiałbym zamontować jakąś pompę cyrkulacyjną. No i tu się pojawia wiele niewiadomych na które nie znam odpowiedzi gdyż jest to moje pierwsze tak duże akwarium.
Jeżeli ktoś by chciał mi pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam i czekam na odzew.



Dzięki "Akwarybka" za odzew.
To będzie ogólniak, z przewagą ryb "dennych", kiryski, kiryśniki i inne sumokształtne. Do tego standardowo gupiki i mieczyki, no i coś "fajnego" zamieszkującego środkową część toni, ale jeszcze nad tym nie zastanawiałem sie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2015-10-29, 21:46 przez Stjopa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Zakładam 500L akwarium narożnikowe z wklęsłą przednią sz

Post autor: Akwarybka » 2015-10-28, 21:55

Osobiście dokupiłabym drugi taki filtr i zamontowała wylot po drugiej stronie akwarium, ale wiele zależy od tego, co tak naprawdę chcesz w tym zbiorniku mieć? Czy będzie to zbiornik ogólny czy pod jakiś szczególny gatunek? Malawi? A może coś zupełnie innego?

ODPOWIEDZ