Akwa 112l + ziemia ogrodowa - prośba o pomoc

Wszystko na temat ozdób w akwarium. Korzenie, kamienie,zameczki, figurki itd

Moderator: ModTeam

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

Re: Akwa 112l + ziemia ogrodowa - prośba o pomoc

Post autor: aquapsychol » 2014-02-03, 23:08

A może warto wspomniec o tych którzy mówią "Polecam wszystko mi rosnie jak szalone woda klarowna"

Awatar użytkownika
zak19
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 2013-05-12, 21:23
Pojemność akwarium: 112
Imię: Adrian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Akwa 112l + ziemia ogrodowa - prośba o pomoc

Post autor: zak19 » 2014-02-04, 19:00

Nie wiem. Możliwe, że za mało roślin mialem. Teraz mam jak chciałem od początku. Jeśli nawet 100zł jakie wydałem na dno to dużo w porównaniu z ziemią, jestem gotowy wydawać je nawet co pół roku.

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

Re: Akwa 112l + ziemia ogrodowa - prośba o pomoc

Post autor: aquapsychol » 2014-02-04, 20:30

Jesli masz mały budżet np warto zaopatrzyc sie w rosliny ekspresowe. W moim wypadku była to Wgłebka .Kupujesz kawałek stawiasz na oknie w korytku z wodą . A za mies masz na obsadzenie akwarium. Sposób sadzenia/ montażu na siateczke z warzywniaka kładziesz porcje wgłebki taką żeby zawinąc kamyczek który na niej położysz. Kładziesz kamyk, zawiązujesz siatke, koniec. Kulki rozkładasz w akwarium co 10cm. Kulka rosnie ekspresowo, ty masz ogromną mase roslin w akwarium. A kiedy kupisz rosline którą chciałes posadzic w danym miejscu wyciągasz jeden z kamyczków/kulek. Kiedy chodziłem do szkoły to miałem mizerny dochód i ogromny rozchód gotówki. Ten sposób wiele razy ratował mi tyłek
Uwaga!!! Przy takim sadzeniu Wgłebki istnieje niebezpieczenstwo powstania uroczego trawnika.

ODPOWIEDZ