Pływające drobinki w akwarium/mętna woda

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

Piekaarz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2021-11-16, 22:30
Pojemność akwarium: 180
Imię: Mateusz

Pływające drobinki w akwarium/mętna woda

Post autor: Piekaarz » 2021-11-16, 22:31

Witam serdecznie. Na wstępie chce zaznaczyć, że jestem "świeżym akwarystą" (kiedy byłem jeszcze dzieckiem rodzice kupili mi akwarium i wtedy nie miałem pojęcia o akwarystyce). Po wielu latach stwierdziłem, że chce mieć własny zbiornik i chciałem podejść do tego "od dobrej strony" tj. najpierw literatura potem zbiornik. Tak właśnie zrobiłem i pare dni temu założyłem świeży zbiornik 180l. Od startu akwarium minęły 4 dni i zacząłem się niepokoić, gdyż woda w akwa zrobiła się lekko mętna i pływają w niej jakieś białe/przezroczyste drobinki. Zdjęcia akwa dodaje w załączniku:
https://ibb.co/mF4CmY7
https://ibb.co/6bdZ8DN
https://ibb.co/pjxh960

Początkowo wyczytałem, że to pierwotniaki lecz kiedy włączyłem napowietrzanie tych drobinek zrobiło się więcej i nie mam pojęcia co to może być. Podobno z pierwotniakami trzeba uzbroić się w cierpliwość, lecz martwi mnie to, że woda w akwarium będzie robić się coraz gorsza, dlatego zwracam się z prośbą do profesjonalnych akwarystów.

Parametry akwarium:
- 180l
- podłoże: Piasek na ziemi ogrodowej, jeden korzeń, skały dragonstone?, kilka roślinek
- parametry wody badane paskami Tetra i sprawdzane w aplikacji na dzień dzisiejszy: Azotany 6mg/l /// azotyny 0.43mg/l /// Twardość ogólna 12 dH /// Twardość węglanowa 18 dH /// pH 8,9 (???? JAKIM CUDEM TAK WGLE) /// Chlor 0 /// CO2 1 mg/l
Po starcie akwa dodane zostały następujące preparaty: tetra esklarin uzdatniacz oraz Tetra FilterActiveBacteria
- filtr Aquael turbo 1000 (z wkłądem z ceramiką - pomyślałem, że może źle wypłukałem ceramike, jednak po wyjęciu jej nadal jest to samo czyli latające drobinki w akwa, które również wypływają z filtra)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ