jakie ryby do jakiego zbiornika

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

kafciu@gmail.com
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2020-01-01, 15:07
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Nazwisko: Kowalski

Re: jakie ryby do jakiego zbiornika

Post autor: kafciu@gmail.com » 2020-01-01, 15:18

Cześć mam pytanko.

Mam 240 l akwarium
Obsada:
Danio leopardzi 8szt
Miedzik obrzezony 8szt
Zwinnik blehera 10 szt
Kirys panda 2 szt
Tetra 4 Szt

Chciałbym dołożyć jeden gatunek ryb, ale szukam po internetach i nie mogę dobrać. Z chęcią mogą być to trochę wieksze rybki niz te co teraz mam ale to nie warunek. Chce zeby ryby dobrze sie czuły razem
Mam korzenie, roślinki itd...

Cinass
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2020-09-17, 19:11
Pojemność akwarium: 200
Imię: Wojtek

Re: jakie ryby do jakiego zbiornika

Post autor: Cinass » 2020-10-11, 20:44

28 września wystartowałem taki oto zbiornik:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/8a9170d747eaceb2

Akwarium ma 200l 100x40x50.
Zamierzam tam wpuścić:
1. Parę Skalarów ( przy założeniu, że jak urosną to zbiornik też urośnie ;) )
2. Ławicę 10-12 Bystrzyków Pereza
3. 4-6 Kirysów ( proszę o doradzenie gatunku tych najbezpeczniejszych dla roślin )
4. Parę jakichś pielęgnic/pielęgniczek - myślałem o kakadu, ramireza lub boliwijskiej, ew. Pielęgnicy miodowej. Zależy mi by nie niszczyły roślin.
5. 10 neonów czerwonych ( tu już pytanie czy to nie przerybienie w tym punkcie )
6. Jakieś pożyteczne ślimaki - doradzcie czy mają sens a jak tak to jakie?
Aktualnie w stabilizacji zbiornika pomagają dwa zbrojniki.
PH wody wynosi 6.5.
Proszę o uwagi i ew. propozycje.

Z góry dziękuję za pomoc!

Paweł_kreweciarz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2020-10-22, 17:08
Imię: Paweł
Nazwisko: Burak

Re: jakie ryby do jakiego zbiornika

Post autor: Paweł_kreweciarz » 2020-10-23, 08:38

Cześć niedługo będę zakładać zbiornik 52l i chcę mieć gupiki, zmienniaki plamiste/wielobarwne i jakieś kiryski.
Gupików chce 2+5 aby były dwa samce a nie jeden.
Zmienniaków plamistych czy tam wielobarwnych nie wiem ile, doradzcie.
Kiryski chce pandy/malutkie/kolumbijskie 6 chce ich tylko jaki gatunek będzie najlepszy ponieważ mam ph8 w kranie i 14 twardość i wiadomo że pH spadnie trochę bo będzie też CO2 ale nie wiem. Bo strasznie podobają mi się pandy tylko nie wiem czy będę mógł je mieć.

Lesław12
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2023-02-15, 10:07
Pojemność akwarium: 180
Imię: Wojciech
Nazwisko: Saseek

Re: jakie ryby do jakiego zbiornika

Post autor: Lesław12 » 2023-02-15, 10:22

Wybór ryb do akwarium zależy od wielu czynników, takich jak wielkość zbiornika, parametry wody, preferencje estetyczne i zachowanie poszczególnych gatunków ryb. W małych akwariach lepiej wybierać mniejsze gatunki, takie jak neonki, kiryski czy gupiki, natomiast w większych akwariach można zdecydować się na większe ryby, takie jak suma, kąsacz, karpiowate czy malawi. Ważne jest, aby dobierać ryby o podobnych wymaganiach w zakresie parametrów wody, tempa życia i poziomu aktywności, aby zapewnić im zdrowie i dobre samopoczucie w akwarium.


__________
Schody na miarę Twojego stylu życia - to hasło, które odzwierciedla naszą pasję do projektowania i produkcji schodów, które spełniają indywidualne potrzeby naszych klientów... https://topschody.pl/schody/galeria.html

ODPOWIEDZ