Kilka podstawowych pytań i ocena pomysłu na akwarium

Moderator: ModTeam

GallAnonim
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2023-01-07, 19:01
Pojemność akwarium: 54
Imię: Patryk

Kilka podstawowych pytań i ocena pomysłu na akwarium

Post autor: GallAnonim » 2023-01-07, 19:02

Witam. Zakładam swoje pierwsze akwarium .Zbiornik ma 54l wymiary: 60x30x30. Mam sporo pytań, ponieważ niejako zaplanowałem co ma się znajdować w akwarium i prosił bym o weryfikacje, czy wszystko ze sobą współgra. Zacznę od rzeczy technicznych:
Oświetlenie: LED 10W Aquael Leddy Tube Day&Night
Filtr: aquael fan filter mini plus
Grzałka: aquael ultra heater 75w
Obsada: 10 danio, 8 gupików, 1 glonojad, 6 helenek, 6 krewetek
Roślinki:
3 plan:
- Hygrophila corymbosa dwarf mini
-Vallisneria asiatica
-Rotala rotundifolia
-Echinodorus Hot Pepper
-Vallisneria spiralis
-Egeria najas
-Ludwigia repens
2 plan:
-Hygrophila difformis
-Echinodorus tropica
-Bacopa australis
-Cryptocoryne wendtii
1 plan:
-Sagittaria subulata
-Cladophora aegagropila MINI
-Java moss
Podłoże: Zależy mi na czarnym dnie akwarium i znalazłem coś takiego, taki zestaw: Aquaforest AF Natural Substrate + Lava Soil.
Testy:
https://allegro.pl/oferta/tetra-test-6i ... k0EALw_wcB
Skały:
-Manten Stone
-Dragon Stone
Korzenie: jeszcze nie wybrałem, ale chyba nie ma to większego znaczenia, jeśli tylko korzeń nadaje się do akwarium?


Pierwsze pytanie czy wyżej wymienione oświetlenie, grzałka i filtr są odpowiednie do mojego akwarium ? Największe wątpliwości mam co do świetlenia, bo te były dołożone do szkła. Czy patrząc na obsadę rybek i roślinek, takowe oświetlenie wystarczy? W jakich częstotliwościach to świetlenie ma być włączone?
Zależy mi na tym aby roślinki ładnie się rozwijały, czy takie podłoże będzie odpowiednie? Czy te kamyszki Lava Soil nie będą za ostre dla glonojada?
Kolejna sprawa, czy roślinki lepiej kupić od ludzi z olx czy jakiś konkretny sklep polecacie, żeby uniknąć wprowadzenia jakiś niepotrzebnych zanieczyszczeń do akwarium ?
Pytanie co do C02. Czy w moim przypadku jest to konieczne?
Czy ten zestaw testów z allegro wystarczy ?
Patrząc na obsadę rybek i roślin wydaje mi się, że woda powinna mieć takie podstawowe parametry:
-temperatura 25stopni, ph 7-8, średnia twardośc wody między 10-15dh. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Zakładając, że ww. testy są wystarczające to jakie pozostałe parametry powinny optymalnie dla mojego akwarium wykazywać wskaźniki testów?

ODPOWIEDZ