nowe akwarium

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

abivega
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-25, 17:10
Pojemność akwarium: 0
Imię: Monika
Lokalizacja: warszawa

nowe akwarium

Post autor: abivega » 2009-09-25, 17:41

Witam
Jestem nowa na tym forum i mam nadzieje że mi choć troche pomorzecie.Założyłam 2 tyg. temu akwa (110litrów) robiłam wszystko tak jak wyczytałam w książkach i na forach, mam teraz 2 małe problem kilka dni temu wpuściłam do akwa 4 kosiarki i 2 glonojady zbrojniki, jeden z problemów polega na tym, że z akwa zniknęły już 2 kosiarki (szukałam ich wszędzie i niema) czy mogą się zjadać nawzajem? Kolejny problem to ze na powierzchni wody jest pełno bąbelków powietrza (filtr 150 AquaClear) czy powinnam coś z tym zrobić?

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: nowe akwarium

Post autor: maol » 2009-09-25, 18:54

Poszukaj dobrze... ja mam w swoim akwa ze 20 kosiarek i rzadko kiedy je widzę... czy przez bąbelki na powierzchni rozumiesz pianę?

P.S. Dobrym testem do stwierdzania ewentualnej śmierci rybek jest regularny test na NO3. Jego gwałtowny skok to zwykle martwa ryba gdzieś w kącie...
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

abivega
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-25, 17:10
Pojemność akwarium: 0
Imię: Monika
Lokalizacja: warszawa

Re: nowe akwarium

Post autor: abivega » 2009-09-26, 13:26

dziekuje, rybki się odnalazły niestety wpadły do filtra :( a piana chyba była od tego rze jedna z nich zaczeła sie już rozkladać.myslisz że po 2 tygodniach moge wstawić już wiecej rybek? jakie byś mi zaproponował, bo podobają mi się wszystkie ale niewiem które będą naj odpowiedniejsze do mojego akwa.

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: nowe akwarium

Post autor: oleq_30 » 2009-09-26, 13:47

wrzuć jakieś fotki swojego akwarium będzie prościej coś ci doradzić
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

ODPOWIEDZ