Teraz jest 2018-12-15, 16:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-07-19, 07:12 
Nowicjusz

:niee: Witam! Sorry bo ten temat pewnie był poruszany a ja jestem tu pierwszy raz. Miałem akwa 200l na żwirku, bazalcie, z wielkimi korzeniami i masą roślin,filtr wewnątrz Aquael turbo i szło dobrze. Niestety przez długi pobyt w szpitalu i konflikt z ex zostało spuszcze w kiblu. Zrobiłem nowe, na ziemi ogrodowej ale dupa. Glon je zniszczył :spi: dzisiaj spuszczam wodę, na Glon mam patent a teraz pytania: podłoże-planuję użyć żwiru o sporej gramaturze, dosłownie cm substratu i zasypac to czarnym, drobnym bazaltem. Do tego tarasy, głazy których mam kilka ton i masa zielska. Świetlówki colour light zmienić na led grow i białe. Wnętrze pokrywy pomalować farbą-lustro. A co do filtra to kupiłem kubeł Tetra ex800plus, który chciałem umieścić w dolnej części baniaka(z wszystkimi mediami filtracyjnymi i deszczownią) a w tej wyższej części ten aquael turbo z ceramiką i węglem. Przy okazji napowietrza i robi ruch w wodzie. Oba filtry starczyły by na 2 lub 3 takie baniaki. Nie wiem czy regulować czy tak zostawić? Ten górny puszczał by filtrowaną wodę w obieg w kierunku rur o kubła,deszczownia i tyle. CO2 nie dozuję, jedynie w płynie Easy Carbo. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Dzięki za pomoc

PostNapisane: 2018-07-28, 00:44 
Nowicjusz

Mam podobne złe doświadczenia z obfitym substratem podobnym do ziemi - Stare dno. Czy to będzie dobrze zależy od tego jak podłoże będzie uwalniało makro i jaką masz kranówkę. Podłoże i tak się wyczerpie więc się przygotuj na nawozy jak masz dużo zielska. Tez zależy ile masz ryb. Ja w swoim roślinnym na obfitym substracie po kilku tygodniach mam 0 No3 i 3ppm Po4 wiec będę nawozić teraz albo przejdę na kranówkę. Przedtem lałem trochę RO bo mi glony właziły. Białego leda daj na ściemniaczu bo w razie brunatnych gości będziesz mógł zredukować moc. Grow - bardzo dobrze. Jaki masz patent na glony? Co do reszty to bym musiał te filtry zobaczyć, ale bez redukcji to chyba będzie wartki strumień albo pralka, jak uważasz?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]