Bardzo wysoki zbiornik

Moderator: ModTeam

ketrabon
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2008-06-05, 14:34
Pojemność akwarium: 200
Imię: Bartek
Lokalizacja: Piaseczno

Bardzo wysoki zbiornik

Post autor: ketrabon » 2008-06-05, 16:45

Witam,
chciałbym, zaciągnąć opinii Panów akwarystów. Ponieważ jestem w trakcie demolki i generalnego remontu mieszkania postanowiłem wykorzystać sytuację i rozwinąć moje akwarystyczne zapędy z 32L do 200L wbudowując akwarium w ściankę odgradzającą pomieszczenia. Akwarium zostało już zamówione, a wymiary jego to 40x60 i tu uwaga 80cm wysokości czego mam nadzieję nie będę musiał zmieniać. Dlatego biorąc pod uwagę nietypową głębokość tego zbiornika chciałem zaciągnąć opinii na temat ryb i rośli jakie mogły by czuć się w nim dobrze. Chodzi oczywiście o środowisko słodkowodne z dużą ilością roślin przy dnie, średnich i kilka wysokich po samą taflę wody.

mati202
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 2008-05-24, 13:41
Pojemność akwarium: 84
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Kozienice

Re: Bardzo wysoki zbiornik

Post autor: mati202 » 2008-06-05, 17:17

Najpierw napisz jakie masz zamiar stosować oświetlenie jeżeli to nie będzie HQI to nie masz co myśleć o roślinach

Awatar użytkownika
RAMZES
Przyjaciel forum
Posty: 844
Rejestracja: 2007-02-25, 00:35
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Bardzo wysoki zbiornik

Post autor: RAMZES » 2008-06-05, 17:36

Z ryb idealnie będą się tam czuły skalary a co do roślin polecam zwartki (Zwartka aponogetonowa
(Cryptocoryne aponogetifolia)dorasta do 1m(przyczym liść właściwy ma ok 40cm.) jest największym przedstawicielem zwartej) nurzaniec też ok. 1m i żabienice.
Przy tak wysokim akwarium najważniejsze jest dobre przewietrzenie zbiornika ( obowiązkowy napowietrzacz) i oczywiście jak w każdym zbiorniku odpowiednia filtracja wody.

Jeśli chodzi o zwartki to tu zostawiam link:
http://akwa-mania.mud.pl/rosliny/mojero ... artki.html

Awatar użytkownika
macio
Przyjaciel forum
Posty: 1027
Rejestracja: 2008-01-21, 22:30
Pojemność akwarium: 72
Imię: Maciek
Lokalizacja: Sztabin
Kontakt:

Re: Bardzo wysoki zbiornik

Post autor: macio » 2008-06-05, 17:49

RAMZES pisze:Z ryb idealnie będą się tam czuły skalary
I tu stawiam sprzeciw... co racja to racja przy wysokości zbiornika będę mogły osiągnąć pokaźne rozmiary ale czy na szerokość i głębokość... uważam że wymiary 60x40 nie będą wystarczające nie będą mogły sobie popływać tak jak w niższym ale dłuższym zbiorniku...
Teraz kostka ;D

Awatar użytkownika
RAMZES
Przyjaciel forum
Posty: 844
Rejestracja: 2007-02-25, 00:35
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Bardzo wysoki zbiornik

Post autor: RAMZES » 2008-06-05, 17:54

przepraszam za wprowadzenie kolegi w błąd niedoczytałem dokładnie wymiarów akwariumu i sugreując się wysokością zaproponowałem skalaru prawda takie wymiary to zamałe dla skalara.

Awatar użytkownika
macio
Przyjaciel forum
Posty: 1027
Rejestracja: 2008-01-21, 22:30
Pojemność akwarium: 72
Imię: Maciek
Lokalizacja: Sztabin
Kontakt:

Re: Bardzo wysoki zbiornik

Post autor: macio » 2008-06-05, 18:02

RAMZES pisze:macio, przepraszam za wprowadzenie kolegi w błąd
Nie ma za co przepraszać :)
Wysokość zbiornika to tylko ograniczenia związane z obsadą i roślinami... w 200l można by było trzymać różne gatunki ryb ale o wymiarach jakie podałeś nie np pyszczaki piękne rybki ale dorastające do przeszło 10cm a więc się nie nadaja z powody długości zbiornika... Ogólnie rzecz biorąc wybierał bym ryby jakie mogły by być w akwarium ok 72l (60x35 chyba) zwiększając ich ilość..
Teraz kostka ;D

ODPOWIEDZ