Pomóżcie z doborem ryb w akwarium 450 l

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Jarek9027
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 2010-08-16, 19:25
Pojemność akwarium: 450
Imię: Jaros³aw
Nazwisko: Andruchewicz
Lokalizacja: Tłuszcz
Kontakt:

Re: Pomóżcie z doborem ryb w akwarium 450 l

Post autor: Jarek9027 » 2010-12-23, 10:16

Duszka jednego mam pomóżcie mi na temat tamtych rybek

[ Dodano: 2010-12-23, 14:46 ]
To jak mogę trzymać razem i po ile sztuk tego się trzyma w akwa i napiszcie i w jakich ilościach czyli samiec,samica:
Sztuki:
Węngorki 2 ceniste po ile się tego trzyma??

Tszciniaki Nie mam ale zamierzam 3 kupić

Kiryski 4 spiżowe i 4 pstre po ile się tego trzyma??

Kiryśniki 4 po ile się tego trzyma??

Mułojady 6 ale chyba oddam bo mi inne rybki zjedzą je???

Piskorki 4 ale chyba odam bo mi inne rybki zjedzą je???

Glonojady zbrojniki 4 na pewno samiec i 3 samice po ile się tego trzyma??

Glonojady syjamske 2 zwykłe 2 złote po ile się tego trzyma??

Kosiarki 8 po ile się tego trzyma??

Pimelodus pictus 1 po ile się tego trzyma??

Sumy rekiny 4 po ile się tego trzyma??

Brzanki rekinie 4 po ile się tego trzyma??

Duch amazonki 1 po ile się tego trzyma??

Skalary 12 parami to się trzyma???

Gurami 6 parami to się trzyma???

Bocja wspaniała 2 ale chyba muszę je oddać??


I czego mam się pozbyć a z czym mogę spróbować ?????
Ostatnio zmieniony 2010-12-23, 13:39 przez Jarek9027, łącznie zmieniany 1 raz.

Pentagram666mar
Stały bywalec
Posty: 220
Rejestracja: 2010-06-19, 15:22
Pojemność akwarium: 250
Imię: Krzysiek
Nazwisko: Marciniak
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Re: Pomóżcie z doborem ryb w akwarium 450 l

Post autor: Pentagram666mar » 2010-12-23, 21:01

sumy rekinie oddaj, węgorki dokup 2, piskorki oddaj (albo oddaj węgorki i trzciniaki bo na pewno je zjedzą), trzciniaki 3 mogą być, kiryski mogą być, mułojady nie ma sensu, ale mogą być (delikatne ryby i nie mam pewności czy by trzciniaki nie zeżarły, zbrojniki ok, glonojady oddaj, nie do skalarów, kosiarki ok, pimelodus pictus jeszcze ze 4, brzanki ok, skalary ok, gurami nie- albo skalary, albo gurami, bocja- jeszcze 3. Co do całej obsady myślę że jest dużo na dnie, a mało w toni. Myślę że lepiej zrezygnować z niektórych ryb na dnie, a dodać do tych z toni wodnej- mogą być meeki, akary.

Awatar użytkownika
Jarek9027
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 2010-08-16, 19:25
Pojemność akwarium: 450
Imię: Jaros³aw
Nazwisko: Andruchewicz
Lokalizacja: Tłuszcz
Kontakt:

Re: Pomóżcie z doborem ryb w akwarium 450 l

Post autor: Jarek9027 » 2010-12-23, 23:08

Czemu sumy rekiny odać?? Mogą być wengorki i trzciniaki?? Co z kiryskami mam spizowe 4 i pstre 4 zrobić jeden gatunek?? i co z tymi syjamskimi glonojadami nie tak ze je odać??? i jeszcze jak to chować te wszystkie rybki np 1 samiec 3 samice czy zawsze 2 samice 2 samce bym był bardo wdzięczny za pomoc; Pentagram666mar

Pentagram666mar
Stały bywalec
Posty: 220
Rejestracja: 2010-06-19, 15:22
Pojemność akwarium: 250
Imię: Krzysiek
Nazwisko: Marciniak
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Re: Pomóżcie z doborem ryb w akwarium 450 l

Post autor: Pentagram666mar » 2010-12-24, 00:25

Węgorki ok ale 4, ponieważ same, bądź tylko dwa są bardzo agresywne, dopiero w stadzie się uspokajają, tak więc 5-6 sztuk to najlepiej. Trziciniaki spokojnie mogą być jako tylko jeden okaz, lecz kilka trzciniaków np 2 pokazują wzajemne relacje, ponoć to bardzo ciekawe, stają się żywsze przede wszystkim. Kiryski mogą być dwa gatunki spokojnie ze sobą przebywają jak jedno stado. Kiryśniki dobrze 4 to akurat, w prawdzie może być też jeden i nic mu by nie było. Mułojady już mówiłem mogą być za delikatne, chyba że już masz je wyrośnięte trochę (kiryski niby mniejsze ale mają pancerz i ryby nie kwapią się by je atakować). Piskorki zdecydowanie nie, zabije je albo trzciniak albo węgorek. Zbrojnik niebieski 4 to najlepsze rozwiązanie 1 samiec i 3 samice, większa ilość samców się kłóci, chociaż w tak dużym zbiorniku spokojnie znajdą sobie oddzielne rewiry, jednak najlepiej trzymać charemowo. Glonojady syjamskie przysysają się do boków ryb, kalecząc je, może i niektórzy nie dostrzegają tego u swoich syjamów, ale jakby tak się u Ciebie stało nie złowiłbyś do oddania już glonojada, jest niewiarygodnie szybką rybą, każdy akwarysta pisze, gdy miał taki problem oddanie glonojada było bardzo trudne, ciągle uciekał, w dodatku Twój zbiornik jest na tyle duży że zawsze sobie znajdzie gdzie uciec. Kosiarki są stadne, więc 8 może być. Pimelodus pictus sam jeden nie powinien być trzymany, po akwarium pływa szukając tylko kryjówek, ponieważ jest zestresowany, w grupie ożywia się, zjada pokarm nawet w dzień, ogółem jest mu lepiej. Sum rekini to to samo co panga, rośnie olbrzymi, bardzo brudzi i jak już ktoś wspomniał wystraszony często uderza w ucieczce w ściane akwarium. Na wolności sumy te rosną do ponad 1,50m. Brzanki rekinie mogą być. Duch amazoński też ok. Skalary często się kłócą z gurami, te które szybciej osiągną pożądne rozmiary zdominują drugie (większy samiec gurami zdominuje skalara, większy skalar zdominuje gurami), mogą sporo ze sobą walczyć szczególnie podczas karmienia (miałem kiedyś paletki ze skalarami, to te pastwiły się nad skalarami i nie pozwalały im jeść, podobnie mogłoby być ze skalarami i gurami), lepiej jest kupić większą ilość jednego gatunku. Co do gurami możesz mieć kilka form dwuplamego (marmurkowa, brązowa, złota i niebieska) plus jeszcze mozaikowe. Bocje to minimum pięć, w sumie ja mam 3 i nie widac po nich by były ospałe, przeciwnie ganiają po akwa i szybko rosną (jak na bocje które bardzo powoli rosną), jednak przyjęło się przy bocjach że minimum 5 (wyjątek potwierdza regułę :rotfl: ). Jak już pisałem myślę że za dużo jest ryb dennych, kiryśniki mogą nie lubieć mułojadów (niby nic nie zrobią strasznego, tylko będą bokiem ciała o nie uderzać), lub wybrać albo trzciniaki, albo węgorki. Lepiej będzie chyba wrzucić coś do toni, najlepiej akary np. z maroni, błękitne. Można też pielęgnice sajice, meeke, elioti (taka jak meeka, ale z neonowymi znakami na sobie), spilurum, septemfasciatum i inne raczej łagodniejsze pielęgnice. Może też 2-3 heroes severum?

Awatar użytkownika
Jarek9027
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 2010-08-16, 19:25
Pojemność akwarium: 450
Imię: Jaros³aw
Nazwisko: Andruchewicz
Lokalizacja: Tłuszcz
Kontakt:

Re: Pomóżcie z doborem ryb w akwarium 450 l

Post autor: Jarek9027 » 2010-12-24, 09:53

Dzieki wielkie:)

[ Dodano: 2011-03-22, 22:12 ]
Pytanko:

Jake mogę wpuścić jakieś rybki które pływają w połowie akwarium takie porostu które widać no stop w akwarium i do roślinnego akwa żyją z skalarami,jakie średniej wielkości i z wmiare małymi wymogami kolorowe???

Marek5
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2022-08-28, 12:44
Pojemność akwarium: 450
Imię: Marek
Nazwisko: Stawinski

Re: Pomóżcie z doborem ryb w akwarium 450 l

Post autor: Marek5 » 2022-08-28, 13:04

Witam wszystkich jestem tu nowy chciałbym zasięgnąć opini z awansowanych akwarystów mam 450 baniak a w nim 1zbroinik 2 kirysy 1labeo 4 skalary oraz 5 pyszczakoów i tu moje pytanie czy coś zmieniać oraz czy nie jest za dużo ryb w takim zbiorniku

ODPOWIEDZ