Zestaw z Allegro...

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
PaVeloo
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: 2007-04-20, 17:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Zestaw z Allegro...

Post autor: PaVeloo » 2007-05-04, 18:46

Qarol pisze:No dobra, to jaki sklad ostatecznie proponowalby mi szanowny kolega Paveloo w oparciu o moje dziwaczne gusta? (Czego ile sztuk ;) ) i co kolega powiedzialby na propozycje rakow? Ma to sens? No i czy takie podswietlenie z diod LED na noc nie przeszkadzaloby rybkom?
Pozdrawiam

p.s. apropos mieczykow, czy one podobnie jak neonki tworza takie ala lawice? czy wogole wydawalo mi sie ze neonki robia cos takiego :roll:
Moja propozycja: (ryby łatwe w hodowli na początek, w poźniejszym czasie możesz naturalnie obsadę zmieniać)
6x mieczyk
6x molinezja
2x pielęgniczka ramireza (1x parka)
2x zbrojnik niebieski.

Oświetlenie nocne jak najberdziej mile widziane. Jeżeli oczywiście chcesz obserwować ryby nocą. To oświetlenie LED, które wyszukałeś na Allegro jest okej, ale juest moim zdaniem zbyt mocne. Z tego co zdąrzyłem zauważyć to ten cały zestaw LED ma w sobie 12 małych "żaroweczek". Moim zdaniem jest to za dużo na nocne oświetlnie. Ja proponuje o połowę mniej, czyli jakieś 6 sztuk.

Tam gdzies jeszcze wspominałeś o rakach. Nie znam sie tam dziale akwarystyki. Mowię szczerez, bo nie chcę wprowadzić Cię w błąd.

[ Dodano: 2007-05-04, 18:50 ]
Anonymous pisze:A czy np Zwinnik jarzeniec albo Bystrzyk czerwony to rybki ktore podobnie jak neonki sie zaachowuja i charakteryzuja sie podobnymi wymaganiami?
Ja wiem tylko tyle, że zwinnik jarzeniec jest to rybka bardzo podobna w zachowaniu i życiu do neonów. Jest to rybka stadna, a to Tobie raczej nie odpowiada (wnioskuję to z wcześniejszych postow). na temat bystrzyka mam mało do powiedzenia więc lepiej zapytaj google ;-)
Pozdrawiam :!:
60 L
11xNeon Innesa
9xZwinnik Jarzeniec
5x Brzanka Sumatrzańska
4xDanio Pręgowane

www.paveloo.e-akwarystyka.pl

[you], miłego przeglądania forum.

Jeżeli pomogłem, kliknij "pomógł".

Awatar użytkownika
Qarol
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2007-05-02, 07:15
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zestaw z Allegro...

Post autor: Qarol » 2007-05-04, 19:43

Dzieki kolego :) Jak tylko kupie akwa i ono dojrzeje zakupie taki zestaw rybek :)
Jeszcze tylko jedno pytanko mam, mianowicie chodzi mi o roslinki, czy do tej obsady te proponowane przez Ciebie w pierwszej twojej odpowiedzi nadaja sie? Czy lepeij cos pozmieniac?
Pozdrawiam
Owczarek Szkocki (Atena),
Jakiś czarny kundelek (nazywam go Żużel)
Jakieś rybki w przyszłości :)

Awatar użytkownika
PaVeloo
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: 2007-04-20, 17:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Zestaw z Allegro...

Post autor: PaVeloo » 2007-05-05, 08:29

Myślę, ze będą okej.
Życze udanych zakupów i miłej pracy. ;-)
60 L
11xNeon Innesa
9xZwinnik Jarzeniec
5x Brzanka Sumatrzańska
4xDanio Pręgowane

www.paveloo.e-akwarystyka.pl

[you], miłego przeglądania forum.

Jeżeli pomogłem, kliknij "pomógł".

ODPOWIEDZ