114 litrow

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Marian
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 2006-11-27, 19:31
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bialystok

Re: 114 litrow

Post autor: Marian » 2007-05-08, 12:14

Slanter pisze:Ogolnie rzecz biorac powiedzialbym, ze bimbrownia jest prostym i tanim rozwiazaniem jesli ma sie jeden nieduzy zbiornik.
oraz odpowiednie światło ;-) bo co z tego że rośliny będą dostawać co2 jak nie ma odpowiedniego oświetlenie i nie będą go pochłaniały ...
tak samo z nawozami, raczej dla początkujących nie są niezbędne, można przedawkować i narobić kłopotów ...

CO DO AKWARIUM: dla mnie świetne, na przedni plan fajnie by pasowała glosia, a w lewy tylni róg dałbym Heteranthera zosterifolia ;-)

akwarium 4+/5 żebyś nie spoczął na laurach ;-)
Obrazek

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: 114 litrow

Post autor: Slanter » 2007-05-08, 14:13

Marian pisze:oraz odpowiednie światło bo co z tego że rośliny będą dostawać co2 jak nie ma odpowiedniego oświetlenie i nie będą go pochłaniały ...
tak samo z nawozami, raczej dla początkujących nie są niezbędne, można przedawkować i narobić kłopotów ...
Podzielam.
Marian pisze:na przedni plan fajnie by pasowała glosia, a w lewy tylni róg dałbym Heteranthera zosterifolia
Zamiast glosi dalem malego Henia ale jeszcze nie pokryl. Co do Heteranthera zosterifolii to zgadzam sie. Pasowalaby tam i jest to wedlug mnie bardzo dekoracyjna roslina. Jedyna jej wada to tempo jej wzrostu. Trzeba ciachac co pare dni. No ale nie wykluczam...Dzieki za sugestie :-D

Awatar użytkownika
PaVeloo
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: 2007-04-20, 17:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: 114 litrow

Post autor: PaVeloo » 2007-05-08, 19:49

Slanter, a ja widziałem takie Co2 w powiedzmy w "spreju". To wygląda mniej więcej tak: http://www.allegro.pl/item192153104_naw ... z_vat.html
Mogę tego używać, czy raczej jest to "niebezpieczne"???
60 L
11xNeon Innesa
9xZwinnik Jarzeniec
5x Brzanka Sumatrzańska
4xDanio Pręgowane

www.paveloo.e-akwarystyka.pl

[you], miłego przeglądania forum.

Jeżeli pomogłem, kliknij "pomógł".

Marian
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 2006-11-27, 19:31
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bialystok

Re: 114 litrow

Post autor: Marian » 2007-05-08, 20:27

To pytanie zadałeś dla Slantera ale ja powiem cos od siebie - takie dziadostwo wystarczy Ci na jakieś 3tygodnie, szkodliwe to nie jest, ale przelicz w ciągu roku ile wydasz kasy na takie coś, to będzie równowartość butli wysokociśnieniowej, moim zdaniem od tego sprayu lepiej się sprawdzi bimbrownia
Obrazek

Awatar użytkownika
PaVeloo
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: 2007-04-20, 17:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: 114 litrow

Post autor: PaVeloo » 2007-05-08, 20:29

dzieki marian za odp. ale słyszałemm ze bimbrownia ma tez wady. Niektórym podczas fermentacji zaczyna zwyczajnie śmierdzieć.
60 L
11xNeon Innesa
9xZwinnik Jarzeniec
5x Brzanka Sumatrzańska
4xDanio Pręgowane

www.paveloo.e-akwarystyka.pl

[you], miłego przeglądania forum.

Jeżeli pomogłem, kliknij "pomógł".

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: 114 litrow

Post autor: Slanter » 2007-05-09, 08:31

Bimbrownia ma kilka wad. Po pierwsze brak kontroli nad iloscia CO2. Babluje 24 godziny na dobe przy czym gdy jest swieza babluje wiecej a potem coraz mniej. Po drugie ilosc produkowanego CO2 nie jest wystarczajaca na wiekszy zbiornik i zachodzi koniecznosc nastawiania 2 butelek. Po trzecie - "procentowy" zapaszek. Kiedys bawilem sie w bimbrownie i nienawidzilem tego. Ciagla papranina z tym zacierem. Wymienianie, mycie, dogladanie, maskowanie zapaszku. Jednego dnia, z jakiegos powodu, zacierowi sie "odbilo" i wyplul kupe swinstwa do akwarium. Po tym incydencie zainwestowalem w butle. Nie naleze do zdolnych konstruktorow wiec pewnie ta moja bimbrownia byla tandetnie zrobiona :roll: Co do tego aerozolu to przykro mi ale nie potrafie Ci doradzic ani na tak ani na nie. Nigdy czegos takiego nie uzywalem. Nie wiem na ile to starcza i czy 13 zlotych to dobra cena. Jesli starcza, jak to Marian powiedzial, na 3 tygodnie to chyba bym na to nie poszedl. Czy szkodliwe? Jak to z CO2. Szkodliwe jesli przedozujesz powyzej 30-35mg/L

Awatar użytkownika
PaVeloo
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: 2007-04-20, 17:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: 114 litrow

Post autor: PaVeloo » 2007-05-09, 14:01

Wielkie dzieki Slanter, troche mnie oświeciłes.
60 L
11xNeon Innesa
9xZwinnik Jarzeniec
5x Brzanka Sumatrzańska
4xDanio Pręgowane

www.paveloo.e-akwarystyka.pl

[you], miłego przeglądania forum.

Jeżeli pomogłem, kliknij "pomógł".

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 114 litrow

Post autor: D4ni3l » 2007-06-18, 13:02

Co do CO2 to chcialbym cos powiedziec. Ogolnie gaz leci mi 24/h. Po drugie mam zly zawor i kilka godzin leca 2 bomble na sekunde, nastepne kilka godzin leci 6 bombli na sekunde, czasem wcale nie leci... Nie wiem, czy to tak zdrowo dla roslin.. Co do CO2 w mg/l to mieszcze sie w granicach 30.
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: 114 litrow

Post autor: Slanter » 2007-06-23, 13:15

No nie jest dobrze jesli poziom CO2 jest zmienny. Wlasciwie nie obawialbym sie tyle o zdrowie roslin co o zdrowie ryb. Chodzi o to aby pewnego dnia zawor nie zechcial przepuscic zbyt duzo CO2 powodujac uduszenie ryb. Pomyslalbym o wymianie takiego wadliwego zaworu.

ODPOWIEDZ