Najlepszy uzdatniacz wody.

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

Suja
Rekin forum
Posty: 1881
Rejestracja: 2008-06-18, 23:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kuba
Nazwisko: Ptasie xD
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: Suja » 2011-05-24, 00:55

Albo dobry FBF.
Ale tu denitryfikacji z dnia na dzień nie zastaniesz.

Albo na kran dać filtr narurowy z żywicą pochłaniającą azotany.

Zostają jeszcze wkłady do filtra, purigen albo coś od baracudy.
"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

63L z roślinami

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: Kazio » 2011-05-24, 10:36

Suja, Suja nie lubię się bawić takimi pierdołami . Filtry zraszane, żywica. To tylko pół środki. Do malawi denitryfikator styknie ale do roślinnych i tak bez ro się nie obejdzie. Zrobię tak że będę mieszał 50/50 kranówę z RO. Albo jednak bede uzdatniał RO. Ja poprostu jestem człowiekiem który bardzo nielubi iść na kompromisy. Parametry muszą być takie jak ja chce i już ;) I użyje wszystkich dostępnych środków by dopiąć swego. Choć zgodzę się z maolem że NO3 aż takie złe do roślinnych nie jest.
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: Plewek01 » 2011-05-24, 12:20

A dlaczego filtr zraszany ma być półśrodkiem?

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: Kazio » 2011-05-24, 15:58

Plewek01 pisze:A dlaczego filtr zraszany ma być półśrodkiem?
Bo filtr zraszany usprawnia prace bakterii nitryfikacyjnych czyli tych co robia NO3 z NO2 a mi chodzi o zbicie NO3. Mówisz coś o koralach a ja mam kłopot ze zbyt twarda wodą. A po RO to tylko mineralizatorami bo jakieś korale czy inne pierdoły mało co utwardza poza tym niedokładnie.

Wiec proszę czytaj uważniej. Poza tym ja prosiłem o dobry uzdatniacz wody RO a robi sie off o zbijaniu NO3 myśle że o NO3 powiedzieliśmy wystarczająco

------------------------------------offtop---------------------------------------
sorki za zgryźliwość ale miałem maturę rozszeżoną z angola. Egzaminatorem była moja była wycha która mnie nienawidzi za pewne boruty jakie robiłem i zdeka mnie udupała tzn dała bardzo mało ptk.
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: marthinez » 2011-05-24, 18:40

Kazio pisze:Do malawi denitryfikator styknie ale do roślinnych i tak bez ro się nie obejdzie. Zrobię tak że będę mieszał 50/50 kranówę z RO. Albo jednak bede uzdatniał RO.
Takie poziomy no3 do roślinnego to ideał. Zaoszczędził bym na solach kno3.
Kazio pisze:Ja poprostu jestem człowiekiem który bardzo nielubi iść na kompromisy. Parametry muszą być takie jak ja chce i już ;) I użyje wszystkich dostępnych środków by dopiąć swego.
Problem w tym, ze parametry muszą być takie jak zielsko chce, a nie Ty. :P
Kazio pisze:Choć zgodzę się z maolem że NO3 aż takie złe do roślinnych nie jest.
Czyli jednak.
Kazio pisze:myśle że o NO3 powiedzieliśmy wystarczająco
Ok.
Kazio pisze:Poza tym ja prosiłem o dobry uzdatniacz wody RO
Podałem wyżej sklep z dobrym i tanim.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: Kazio » 2011-05-24, 19:40

marthinez pisze: Kazio napisał/a:
Ja poprostu jestem człowiekiem który bardzo nielubi iść na kompromisy. Parametry muszą być takie jak ja chce i już I użyje wszystkich dostępnych środków by dopiąć swego.
Problem w tym, ze parametry muszą być takie jak zielsko chce, a nie Ty.
Ja z roślinami chcemy tego samego.
marthinez pisze: Kazio napisał/a:
Do malawi denitryfikator styknie ale do roślinnych i tak bez ro się nie obejdzie. Zrobię tak że będę mieszał 50/50 kranówę z RO. Albo jednak bede uzdatniał RO.
Takie poziomy no3 do roślinnego to ideał. Zaoszczędził bym na solach kno3.
Troszkę tu już mi o twardość chodziło a nie NO3 o które się zgodziłem ze jest przydatne do roślin

Kazio napisał/a:
Poza tym ja prosiłem o dobry uzdatniacz wody RO
Podałem wyżej sklep z dobrym i tanim.

Dziekuje. Najlepiej zamknijmy temat bo z tematu o uzdatniaczu schodzi na temat o parametrach wody.
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: marthinez » 2011-05-24, 19:54

Dziekuje. Najlepiej zamknijmy temat bo z tematu o uzdatniaczu schodzi na temat o parametrach wody.
Wedle życzenia. :)
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: Kazio » 2012-08-30, 20:07

Hejka

Odgrzebuje swój stary temat gdyż znalazłem coś ciekawego. A mianowicie mineralizatory RO na bazie suchych soli na przykład:
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/nawoze ... -9070.html

Taka zmineralizowana woda ro myślę jest dość dobrym wstępem do nawożenia. Sole są te dość tanie polskiej produkcji zawartość poszczególnych pierwiastków można modyfikować dosypując poszczególne sole gdyż receptura nie jest skrywana.

Stosował ktoś z was któreś z tych soli:
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtry ... 06&sort=2a
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: matrix82 » 2012-08-30, 20:22

To jest dość stare. Tu masz gościa który je robi http://www.akwanawozy.sklepna5.pl/pkat/1/kh-i-gh.html (i są o wiele tańsze niż w sklepie z którego podajesz linki, w którym też uważam ze ceny sobie nie raz z kosmosu krzyczą.... )

Sam używałem takiego uzdatniacza "Żółtego" i nie zauważyłem różnicy pomiędzy kranówką a RO z tym uzdatniaczem...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: Kazio » 2012-08-30, 20:29

2 zł na 2000l to różnica znikoma. I żółty to akurat podstawowy ja myślałem o czerwonym. W moim przypadku woda kranowa jest tak twarda że wszędzie momentalnie odkłada się kamień. I dla mnie to jedyny sposób ma miękką przyjazną wodę. A przy okazji w przypadku tego czerwonego też i użyźnioną. Acha i jeszcze jedno jakie miałeś PH ja po składzie podejrzewam że lekko zasadowe 7,2 ?? Ale pewnie przy CO2 potrafi być neutralne.
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: matrix82 » 2012-08-30, 20:37

Nie wiem jakie miałem pH, nigdy nie robiłem testów, kiedyś tam kupiłem jakieś papierkowe 5in1 ale to można sobie było tym.... Jedynie co to mierzyłem sobie poziom CO2 w indykatorze ale gdzieś to leży i teraz nie używam. Dla mnie testy są jak na razie zbędne i szkoda mi kasy na nie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: Kazio » 2012-08-30, 20:43

Testy takie już są mi raz się jeden felerny trafił jakiś czas temu JBLa nie pamietam juz do czego miało przechodzić z niebieskiego w żółty albo odwrotnie a mi w pewnym momencie wyszło zielone i weź to dopasuj do tablicy barw jak takiego nie było. A PH jako że dajemy sole pewnie będzie obojętne ewentualnie zasadowe tylko CO2 może kwasić troche
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Spirifer25
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2012-10-08, 21:47
Pojemność akwarium: 100
Imię: Piotr
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: Spirifer25 » 2012-10-08, 22:05

Witam
Co prawda temat może nie całkiem pasuje do mojego pytania, ale co tam... A mianowicie, chciałem się dowiedzieć czy nie ma żadnych przeciwwskazań jeżeli chodzi o mieszanie esklarinu z carbo i ferro aqua-art'u. Nie od dzisiaj hoduję ryby, ale musiałem zmienić samo szkło, bo poprzednie akwa zaczęło się rozszczelniać i nigdy nierobiłem takiej kombinacji z esklarinem. Na esklarinie jest napisane, że nie należy go mieszać z aktywnym tlenem, jodem i chloraminą. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć składu ferro i carbo, które oprócz jeszcze dwóch nawozów stosuję do roślin i tak jak już powyżej pisałem - czy nie ma przeciwwskazań jeżeli chodzi o zastosowanie esklarinu przy jednoczesnym nawożeniu tymi preparatami?

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: maol » 2012-10-11, 19:12

Ani ferro, ani carbo nie zawierają wolnego tlenu, jodu czy chloraminy. Tylko po co ten esclarin?
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Spirifer25
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2012-10-08, 21:47
Pojemność akwarium: 100
Imię: Piotr
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Najlepszy uzdatniacz wody.

Post autor: Spirifer25 » 2012-10-12, 00:02

Szczerze mówiąc już daaaaawno temu przy zakładaniu mojego pierwszego baniaka polecił mi go znajomy sprzedawca, twierdząc, że dobrze jest go dodać do wody kranowej przy zalewaniu akwa, bo wiąże metale ciężkie i takie tam pitu, pitu i tak jakoś chyba się przyzwyczaiłem. Szczerze mówiąc nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiałem... A co? Nie lać go do wody. Chętnie posłucham dobrej rady :D

ODPOWIEDZ