Czas na zmiany?

info od administracji.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kiler520
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: 2010-11-14, 02:17
Pojemność akwarium: 63
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: kiler520 » 2011-12-01, 21:37

przestaną ci się kojarzyć jak kolory będą dobrze dobrane logo będzie współgrać itp rzeczy.

a co do twojego koloru to może taki:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:)

Linf
Akwarysta
Posty: 504
Rejestracja: 2009-06-28, 20:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas na zmiany?

Post autor: Linf » 2011-12-01, 23:22

A może zamiast zieleni wpuścić troszkę błękitu :?:
Loża Szyderców

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: bercia289 » 2011-12-02, 00:22

Trzeba rozreklamowac forum. Na naszej klasie Fb. Konkursy( trudne ale warto) może warto z innymi tematycznie forami współpracować? organizujmy kiermasze na rzecz zwierząt. ludzie lubią pomagać zwierzakom ( zwłaszcza dzieci) Na innych forach jak e-chomik czy caviarnia to działa...
Michał błagam zmien ten styl. Wyrzuc, spal, cokolwiek on odstrasza... Wygląda dziecinnie. Boki są fajne reklamy itd ale reszta:-\:-\:-\
Oznacza zmienić ale nowi o tym nie wiedzą. Do tego ja na smartfonie nie mogę czytać, bo wszystko się zalewa. Post nachodzi na post.

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: Michał » 2011-12-02, 01:23

Ehhh już prawie odpisałem na wszystkie postu i przeglądarka mi się wyłączyła :/

kiler520 pisze:Ja bym poszedł w tym kierunku ale bym dał właśnie ogólną giełdę tak jak u naszej konkurencji(tej lepszej)
Czyli jak rozumiem, 1 dział i tagi [sprzedam]/[ku[ie] itd :>? Moim zdaniem raczej to dużo nie zmieni, przy podziale na 4 podkategorie jest to raczej bardziej czytelne.

kiler520 pisze:Logo też mi nie pasuje do tego forum (złota rybka) tym bym mógł zająć się osobiście w wolnym czasie, ale to jest do ugadania z H@
Bardzo chętnie skorzystam z Twojej propozycji :)

kiler520 pisze:Jestem także za założeniem działu typu "polecam" tam można by było polecać osoby z allegro czy opisywać firmy z jakimi ma się do czynienia i z ich produktami, a także naszych forumowiczów :hyhy:
W sumie jest już taki dział http://e-akwarystyka.pl/forum22.htm ;) Może nie do końca z "poleceniami" ale raczej podchodzący pod taki o którym piszesz.

kiler520 pisze:Przydało się by też opcja gdy ktoś napisze pod swoim postem posta aby w tematach ukazało się jako nieprzeczytany(ktoś już to poruszał ale H@ tłumaczył że bedzie syf a ja myśle ze nie bedzie, ponieważ na własnej skorze sie przekonalem ze to jest bardzo potrzebne. Napisalem posta pod postem w moim temacie w galerii ale juz nikt nie odp bo bylo niby przeczytane :zdziwko: )
Osobiście średnio mnie to przekonuje no ale ok, spróbujemy. Tylko czy myślimy o tym samym :) ? Masz na myśli wyłączenie łączenia postów ?

marthinez pisze:Jest wąsko tzn. mogło by być na całej szerokości ekranu zamiast zostawiać puste pasy po bokach. Kiedyś był taki styl, ale go usunąłeś.
Jeżeli chodzi o szerokość forum to jest ona dostosowana pod użytkowników którzy korzystają z rozdzielczości 1024-1330 px (takie rozdzielczości to jednak większość). Przy projektowaniu nowego stylu wezmę to pod uwagę aby dać szerokość dopasowaną automatycznie powiedzmy 90% szerokości ekranu.
marthinez pisze:Jakiś czas temu próbowałem go zmienić, ale nie mogłem. Pomimo ustawienia innego stylu wyświetlał się ten sam. Dlatego myślałem, że stary styl usunąłeś na dobre.
Bardzo możliwe że było przez pewien czas włączone ignorowanie stylu użytkownika.
marthinez pisze:Przykro mi,z ę pisze to z perspektywy moderatora, ale wyrażam własne zdanie, bo zmiana stylu została wprowadzona tylko przez Ciebie bez możliwości zagłosowania "za" lub "przeciw", a uważam, że takie głosowanie w formie ankiety powinno być przeprowadzone pośród wszystkich użytkowników forum. W końcu to oni z niego korzystają.
marthinez, jak najbardziej szanuje Twoje zdanie ;) Co do samej dyskusji to takowa była w dziale dla użytkowników z rangą VIP (również w niej uczestniczyłeś :P). Ale tu się z Tobą zgodzę, błędem było to że styl nie był dany pod dyskusje ogólną w trakcie jego tworzenia a dopiero gdy było już po fakcie i pozostały jedynie poprawki.
Następną rzeczą jest reklama. Można by pogadać z jakimiś innymi forami/portalami np. aby wymienić się banerem, "Nasz" będzie widniał u nich a u nas ich .
Wymiana banerami raczej jest mało skuteczna, tzn pojawia się kwestia znalezienia takiego portalu który ma jakiś sensowny ruch. Niestety większość stron hobbystycznych ma miesięczny ruch nie przekraczający dziennego ruchu na naszym forum, a więc zysk z wymiany byłby dla nas minimalny. Obecnie problemem raczej nie jest brak traficu. Dziennie forum odwiedza 1200-1600 unikalnych użytkowników (ruch z tematycznych fraz w Google).
Po prostu proponuję pomysły, nie wiem czy są dobre czy złe, komuś mogą wydawać się śmieszne ale to po to aby to forum rozkręciło się tak jak kiedyś.
Właśnie po to został stworzony ten temat :) Im więcej pomysłow tym lepiej :)

bercia289 pisze:Trzeba rozreklamowac forum. Na naszej klasie Fb. Konkursy( trudne ale warto) może warto z innymi tematycznie forami współpracować? organizujmy kiermasze na rzecz zwierząt. ludzie lubią pomagać zwierzakom ( zwłaszcza dzieci) Na innych forach jak e-chomik czy caviarnia to działa...
Profil na FB już mamy (prawa strona forum). Co do NK to niestety już nie korzystam z tego portalu.

Jeżeli chodzi o kiermasze to co konkretnie masz na myśli?

Michał błagam zmien ten styl. Wyrzuc, spal, cokolwiek on odstrasza... Wygląda dziecinnie. Boki są fajne reklamy itd ale reszta:-\:-\:-\
Oki, rozważę zmianę stylu na stary i zobaczymy jaki będzie efekt ;)

Oznacza zmienić ale nowi o tym nie wiedzą. Do tego ja na smartfonie nie mogę czytać, bo wszystko się zalewa. Post nachodzi na post.
Forum nie jest dostosowane do urządzeń mobilnych a więc ma do tego prawo :)


Podsumowując, myślę że warto będzie ustalić jakąś nową koncepcje wyglądu forum, tym razem uwzględniając na samym początku tworzenia uwagi użytkowników.

O konkursie również pomyślimy, może nie ew grudniu ale początek stycznia jest bardzo realnym terminem. Trzeba jedynie pomyśleć jakiego rodzaju konkury Was interesują i jakiego typu nagrody.

Z góry przepraszam jeżeli pominąłem czyjąś wypowiedz. Pisze post już drugi raz więc mogłem coś przeoczyć.
Michał

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czas na zmiany?

Post autor: marthinez » 2011-12-02, 08:25

Michał pisze:marthinez, jak najbardziej szanuje Twoje zdanie ;) Co do samej dyskusji to takowa była w dziale dla użytkowników z rangą VIP (również w niej uczestniczyłeś :P ).
Owszem i moje zdanie niewiele różniło się od obecnego.

Michał pisze:Tylko czy myślimy o tym samym :) ? Masz na myśli wyłączenie łączenia postów ?
Nie.
Opcje pisania pozostają bez zmian, tyle tylko, że jeśli pojawi się nowy post pod postem to wyświetli się nowym userom jako nieprzeczytany. Jestem na innym forum z takim samym silnikiem i to działa.

Zobacz przykład i post Zbyszka z 2009-07-23, 18:58
w tym temacie: http://e-akwarystyka.pl/topics24/11488,15.htm
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: bercia289 » 2011-12-02, 12:03

Kiermasze. Po prostu użytkownicy mają jakieś zbędne rzeczyi które komuś się przydadzą. a pieniądze z tego przeznaczyć na cele dobroczynne np potrzebujące dzieci, zwierzęta. Jak mówię takie fora mają bardzo dużą popularność( odwiedz te co podałam i sam zobacz)

o adopcjach nie mówię bo jak adoptować ryby. Chyba że jakoś się da. :-P

To tylko propozycja. Mówię co sprawdzą się na innych forach.

Awatar użytkownika
siwus9222
Stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: 2010-12-30, 15:07
Pojemność akwarium: 112
Imię: Przemek
Lokalizacja: Bytom

Re: Czas na zmiany?

Post autor: siwus9222 » 2011-12-02, 12:44

Logo i styl forum do zmiany

Awatar użytkownika
kiler520
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: 2010-11-14, 02:17
Pojemność akwarium: 63
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: kiler520 » 2011-12-02, 21:43

marthinez pisze:Nie.
Opcje pisania pozostają bez zmian, tyle tylko, że jeśli pojawi się nowy post pod postem to wyświetli się nowym userom jako nieprzeczytany. Jestem na innym forum z takim samym silnikiem i to działa.
tylko że nie nowym a każdemu użytkownikowi :)
Michał pisze:kiler520 napisał/a:
Logo też mi nie pasuje do tego forum (złota rybka) tym bym mógł zająć się osobiście w wolnym czasie, ale to jest do ugadania z H@

Bardzo chętnie skorzystam z Twojej propozycji :)
Jak będzie już wszystko ustalone z nowym stylem itp podajesz mi wymiary loga i biorę się do pracy w weekend (tylko wtedy jestem wolny)
Michał pisze:kiler520 napisał/a:
Jestem także za założeniem działu typu "polecam" tam można by było polecać osoby z allegro czy opisywać firmy z jakimi ma się do czynienia i z ich produktami, a także naszych forumowiczów :hyhy:

W sumie jest już taki dział http://e-akwarystyka.pl/forum22.htm ;) Może nie do końca z "poleceniami" ale raczej podchodzący pod taki o którym piszesz.
Chodziło mi tu raczej o to że do tego działu można by było dorzucić pod kategorie typu podłoża, nawozy itp gdzie użytkownicy mogliby podawać źródła gdzie zakupili, od kogo i opisywać działania po przetestowaniu.
Jeżeli chodzi o szerokość forum to jest ona dostosowana pod użytkowników którzy korzystają z rozdzielczości 1024-1330 px (takie rozdzielczości to jednak większość). Przy projektowaniu nowego stylu wezmę to pod uwagę aby dać szerokość dopasowaną automatycznie powiedzmy 90% szerokości ekranu.
tak tak ! to musi być ;p
Michał pisze:Wymiana banerami raczej jest mało skuteczna, tzn pojawia się kwestia znalezienia takiego portalu który ma jakiś sensowny ruch. Niestety większość stron hobbystycznych ma miesięczny ruch nie przekraczający dziennego ruchu na naszym forum, a więc zysk z wymiany byłby dla nas minimalny. Obecnie problemem raczej nie jest brak traficu. Dziennie forum odwiedza 1200-1600 unikalnych użytkowników (ruch z tematycznych fraz w Google).
Ale raczej chyba nie zaszkodzi spróbować? Można wiązać się z forami o innych tematach( tam też znajdują się akwaryści xd), a fora akwarystyczne są i niektóre naprawdę często odwiedzane więc to może działać tylko trzeba wyjść z ręka pierwszy :)
Michał pisze:Forum nie jest dostosowane do urządzeń mobilnych a więc ma do tego prawo :)
Można by było pomyśleć nad tym i usprawnić forum aby działało np z programem TAPATALK(bardzo popularne na forach)
:)

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: Mikos » 2011-12-03, 12:39

kiler520 pisze: Można by było pomyśleć nad tym i usprawnić forum aby działało np z programem TAPATALK(bardzo popularne na forach)
podpisuję się pod tym bo sam głównie korzystam ze smartfonu i wile by to ulatwilo takim ludziom jak ja a juz napewno oszczedzilo by nieustanego machania palcem:] Co do kolorystyki to proponowal bym cos z ciemnych kolorow z dodatkami srebrnego. Oraz przyznaje racje co do odświeżania postow bo w chwili obecnej jest to strasznie denerwujace.
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Awatar użytkownika
kiler520
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: 2010-11-14, 02:17
Pojemność akwarium: 63
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: kiler520 » 2011-12-03, 13:30

no więc myślę że tapatalk musi być i koniec :)
Czekamy na odp H@ :)
Co do kolorystyki to proponowal bym cos z ciemnych kolorow z dodatkami srebrnego
przeglądales moje propozycje kolorystyki na str 1 tematu? jest podany link do demo stylów i tak wypisałem te które mi się podobają kolorystycznie, może Tobie coś przypadnie do gustu
:)

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: Michał » 2011-12-05, 23:26

marthinez pisze:Nie.
Opcje pisania pozostają bez zmian, tyle tylko, że jeśli pojawi się nowy post pod postem to wyświetli się nowym userom jako nieprzeczytany. Jestem na innym forum z takim samym silnikiem i to działa.

Zobacz przykład i post Zbyszka z 2009-07-23, 18:58
w tym temacie: http://forum.e-akwarystyk...24/11488,15.htm
W tym poście "Zbyszka" jego posty są łączone i aby był widoczne jako nieprzeczytane po każdym napisaniu kolejnego powinno zostać wyłączone łączenie postów. Innego rozwiązania raczej nie widzę.

Pokażcie mi może forum na którym taka opcja istnieje (zerkne jakie ma zainstalowane mody)
bercia289 pisze:Kiermasze. Po prostu użytkownicy mają jakieś zbędne rzeczyi które komuś się przydadzą. a pieniądze z tego przeznaczyć na cele dobroczynne np potrzebujące dzieci, zwierzęta. Jak mówię takie fora mają bardzo dużą popularność( odwiedz te co podałam i sam zobacz)
To może by tak stworzyć jakiś dział w którym były by promowane fundacje zbierające pieniądze na np schroniska? W takim dziale ludzie mogli by oddawać zbędne rzeczy w zamian za wpłatę pieniędzy na X fundacje.

kiler520 pisze: Jak będzie już wszystko ustalone z nowym stylem itp podajesz mi wymiary loga i biorę się do pracy w weekend (tylko wtedy jestem wolny)
Oki;)
kiler520 pisze: Chodziło mi tu raczej o to że do tego działu można by było dorzucić pod kategorie typu podłoża, nawozy itp gdzie użytkownicy mogliby podawać źródła gdzie zakupili, od kogo i opisywać działania po przetestowaniu.
Nie do końca jestem przekonany czy jest sens aż tak rozbudowywać strukturę forum :)
kiler520 pisze: Ale raczej chyba nie zaszkodzi spróbować? Można wiązać się z forami o innych tematach( tam też znajdują się akwaryści xd), a fora akwarystyczne są i niektóre naprawdę często odwiedzane więc to może działać tylko trzeba wyjść z ręka pierwszy :)
sęk w tym że inne fora akwarystyczne to jednak konkurencja i raczej nie sądzę aby ktoś chciał reklamować stronę z która w pewnym sensie walczy na rynku potencjalnych użytkowników;)


Jeżeli chodzi o "TAPATALK" to postaram się to wrzucić w najbliższym czasie ;)
Michał

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czas na zmiany?

Post autor: marthinez » 2011-12-06, 08:25

Michał pisze:W tym poście "Zbyszka" jego posty są łączone i aby był widoczne jako nieprzeczytane po każdym napisaniu kolejnego powinno zostać wyłączone łączenie postów. Innego rozwiązania raczej nie widzę.

Pokażcie mi może forum na którym taka opcja istnieje (zerkne jakie ma zainstalowane mody)
Np. forum.roverki.eu
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: Michał » 2011-12-06, 08:44

marthinez, a jakieś inne w którym jest ta podstorna: http://adresforum.pl/check_files.php :)

Ew jakiś link do tematu w którym został podbity ;) (chciałbym zobaczyć jak to wygląda)
Michał

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Czas na zmiany?

Post autor: bercia289 » 2011-12-06, 11:14

Michał nie ma co liczyć na fora akwarystyczne, a inne np chomicze, psie itd. Tam są ludzie którzy zajmują się akwarystyka.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas na zmiany?

Post autor: maol » 2011-12-06, 13:43

też się zgadzam - reklama naszego forum na forach o np. pasach - w zamian za usługę wzajemną może pomóc :)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ