porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Moderator: ModTeam

krasnal

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: krasnal » 2012-02-06, 02:16

Tak się składa ,że mam:
gorantb pisze: JBL 901 - mój model 900
Fluval 305 -
Eheim 2224 -
Tetre EX700 tez
gorantb pisze:raczej duzo osób odradza go na forach...(?)
Co forum to różne opinie

Co do ciszy pracy -Tetra=Fluval < JBL <<< Eheim

Najszybciej zapycha sie - JBL-Tetra---Fluval---------Eheim (na wszystkich mam prefiltr-gąbkę)

Rozszczelnić każdy z nich można ( -jak sie dobrze do tego zabrać-) nawet Eheima
Każdy z w/w ma jakieś drobne wady

Samotnie każdy z tych kubełków w bańce < 200 L może mieć problemy ( zaraz się gromy na mnie posypia )

W planowanej przez Ciebie 240-e coś musisz dorzucić.
Taka ma opinia .

Awatar użytkownika
gorantb
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 2012-01-10, 17:37
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Toruń

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: gorantb » 2012-02-06, 09:18

krasnal pisze:Co do ciszy pracy -Tetra=Fluval < JBL <<< Eheim

Najszybciej zapycha sie - JBL-Tetra---Fluval---------Eheim (na wszystkich mam prefiltr-gąbkę)
opierając się na Twojej opinii optymalny jest Fluval - "głośność" pracy/zapychanie/cena
krasnal pisze:Samotnie każdy z tych kubełków w bańce < 200 L może mieć problemy (...) W planowanej przez Ciebie 240-e coś musisz dorzucić
co masz na myśli?

chciałbym jeszcze zapytać o opinie w/s dodatków, które mozna podpiąć pod przewody filtra:
- wspominany przez Ciebie pre-filtr - jakie ma on zadanie?
- zestaw CO2 (jesli się na niego zdecyduję) za pomocą dyfuzora. Mam tu jeszcze jedną myśl. Czy nie dało by się w taki sam sposów załatwić sprawy napowietrzania? nawet mam tu na mysli napowietrzanie bez "brzęczyka" tylko na tej samej zasadzie jak filtry wew. czyli z dodatkowym przewodem za pomoca którego strumień wody zabiera powietrze? hmm?? :]
- lampa UV - czy mimo korzyści (mniej glonów itp) woda nie robi się zbyt jałowa?

Paqu
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 2011-12-21, 23:20
Pojemność akwarium: 375
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: Paqu » 2012-02-06, 12:32

W 240 l polecałbym Tetrę EX1200, 700-ka może być troszkę za mała. Mam 700-ke i jest nprawdę bardzo cicha i wydajna i solidnie wykonana.

Awatar użytkownika
gorantb
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 2012-01-10, 17:37
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Toruń

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: gorantb » 2012-02-06, 13:43

Paqu pisze:Mam 700-ke i jest nprawdę bardzo cicha i wydajna i solidnie wykonana
ile masz go czasu? tak jak kolega wcześniej wspominał faktycznie sa na allegro nowe modele tetry - być moze faktycznie lepsze...

Awatar użytkownika
gorantb
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 2012-01-10, 17:37
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Toruń

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: gorantb » 2012-02-06, 15:28

oto odpowiedź z jednego ze sklepów na allegro nt opini o sprzedawanych fluvalach 305 i tetrach 1200:

"Z doświadczenia mogę powiedzieć, że fluval rzadziej bywa w serwisie niż tetra. Co do głośności to jest ona porównywalna, może trochę cichszy jest fluval ze względu na to, że ma mniejszy silnik. Do tego akwarium polecam w takim razie fluvala 305"

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: marthinez » 2012-02-06, 16:03

gorantb pisze:oto odpowiedź z jednego ze sklepów na allegro nt opini o sprzedawanych fluvalach 305 i tetrach 1200:
Nie wiem jak Ty ale ja jakoś nie mam zaufania do sprzedawców. Sprzedadzą zawsze to co droższe, albo im mniej schodzi.
gorantb pisze:- wspominany przez Ciebie pre-filtr - jakie ma on zadanie?
Prefiltr to takie ustrojstwo, które ma za zadanie przefiltrować wodę od strony mechanicznej aby do filtra biologicznego trafiała możliwie jak najczystsza.
Dzięki temu filtr biologiczny możemy czyścić co kilka(naście) miesięcy bez znaczącego spadku jego wydajności.
Dodatkowo zabezpiecza małe krewetki lub narybek przed zassanie przez filtr.

Zakłada się go na wlot.
gorantb pisze:- zestaw CO2 (jesli się na niego zdecyduję) za pomocą dyfuzora. Mam tu jeszcze jedną myśl. Czy nie dało by się w taki sam sposów załatwić sprawy napowietrzania? nawet mam tu na mysli napowietrzanie bez "brzęczyka" tylko na tej samej zasadzie jak filtry wew. czyli z dodatkowym przewodem za pomoca którego strumień wody zabiera powietrze? hmm??
Niby można, ale po co?
Napowietrzanie aż tak bardzo nie jest potrzebne jakby się wydawało. Tym bardziej w zbiornikach z instalacją co2.
- lampa UV - czy mimo korzyści (mniej glonów itp) woda nie robi się zbyt jałowa?
Może robi, moze nie.
Dla mnie zbędny gadzet.
Chyba, że jesteś hodowcą i rozmnażasz jakieś ryby. Wtedy przydaje się do zwalczania chorób.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
gorantb
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 2012-01-10, 17:37
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Toruń

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: gorantb » 2012-02-06, 19:10

marthinez pisze: nie mam zaufania do sprzedawców. Sprzedadzą zawsze to co droższe, albo im mniej schodzi
myślę ze tak bywa, ale nie brałbym tego za zasadę. celowo zapytałem sklep który oferuje oba filtry. jakby nie było opinia jednak się potwierdziła a w tym przypadku fluval jest 0 30 zł tańszy.
marthinez pisze:Napowietrzanie aż tak bardzo nie jest potrzebne jakby się wydawało
(lampa UV) zbędny gadzet.
Chyba, że jesteś hodowcą i rozmnażasz jakieś ryby
hodowcą jeszcze nie jestem, ale tak faunie jak i florze chciałbym po prostu zapewnić możliwie dobre warunki - ale co do lampy, to wcale się nie upieram ;)
marthinez pisze: Prefiltr to takie ustrojstwo, które ma za zadanie przefiltrować wodę od strony mechanicznej aby do filtra biologicznego trafiała możliwie jak najczystsza.
Dzięki temu filtr biologiczny możemy czyścić co kilka(naście) miesięcy bez znaczącego spadku jego wydajności.
czyli jest to taki dodatkowy filtr wewnętrzny - jeśli tak, to nie wiem czy mimo wszystko nie jest wygodniej czyścić częściej zewnętrzny ...

Paqu
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 2011-12-21, 23:20
Pojemność akwarium: 375
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: Paqu » 2012-02-06, 20:20

gorantb pisze:
Paqu pisze:Mam 700-ke i jest nprawdę bardzo cicha i wydajna i solidnie wykonana
ile masz go czasu? tak jak kolega wcześniej wspominał faktycznie sa na allegro nowe modele tetry - być moze faktycznie lepsze...
Mam już go od 6 lat. Jest naprawdę cichy. Nowe mają tą samą turbinę więc są tak samo ciche. Są to jedne z cichszych filtrów na rynku.

Sprzedawcom nie ufam, bo każdy chce sprzedać to co ma na stanie ... ;)

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: marthinez » 2012-02-06, 21:29

gorantb pisze:myślę ze tak bywa, ale nie brałbym tego za zasadę. celowo zapytałem sklep który oferuje oba filtry.
Za zasadę na pewno nie, ale zasadą jest, że Fluval sprzedaje się słabiej od Tetry, a jak towar leży to wiadomo.
gorantb pisze:hodowcą jeszcze nie jestem, ale tak faunie jak i florze chciałbym po prostu zapewnić możliwie dobre warunki - ale co do lampy, to wcale się nie upieram ;)
Niedawno słyszałem fajne powiedzenie:
"Największym wrogiem akwarium jest........... nadmiernie troskliwy akwarysta"
Coś w tym jest. :looka:
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
gorantb
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 2012-01-10, 17:37
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Toruń

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: gorantb » 2012-02-06, 21:47

marthinez pisze:"Największym wrogiem akwarium jest........... nadmiernie troskliwy akwarysta"
he he dobre
a tak poważnie, to dlatego właśnie pytam
marthinez pisze:Fluval sprzedaje się słabiej od Tetry
faktycznie może coś w tym jest. może dlatego słyszałem dużo negatywnych opini bo ... jest ich (tych filtrów) po prostu dużo...? zwykle na forach, w mojej opinii, najwięcej mówi się właśnie o tetrach i JBL z czego o tym drugim raczej bardziej pozytywnie, fluval i eheim to "sklepowy lider"

Paqu
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 2011-12-21, 23:20
Pojemność akwarium: 375
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: Paqu » 2012-02-06, 21:55

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)

Używałem, używam i będę używać Tetry. Kiedyś robiłem test, po pół roku nieczyszczenia filtra w końcu zobaczyłem niewielki spadek wydajności. Na dnie filtra były ze trzy szklanki mułu i szlamu. Tym bardziej przekonało mnie do tego filtra. Nie wiem czy jakikolwiek filtr by to wytrzymał ;)

Ja i paru moich kolegów używamy filtrów Tetry i żaden z nas nie ma złej opinii. 2-3 lata temu sprzedałem znajomemu z pracy filtr Tetra IN800 do ... żółwia czerwonolicego ... a tam zanieczyszczenia są troszkę innego kalibru. Działa do tej pory ;)

Linf
Akwarysta
Posty: 504
Rejestracja: 2009-06-28, 20:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: Linf » 2012-02-06, 22:33

Miałem Tetrę używaną jedyne co dokupiłem to zawory bo ich nie dostałem razem z kubłem :) chodziła u mnie ponad rok lub nawet dłużej teraz chodzi u Krasnala i chyba na nią nie narzeka i nic nie było wymieniane.
Loża Szyderców

Awatar użytkownika
gorantb
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 2012-01-10, 17:37
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Toruń

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: gorantb » 2012-02-07, 08:28

czyli rozumiem, że z podanych JBL, Fluval, Eheim polecacie Tetrę ... :)

Linf
Akwarysta
Posty: 504
Rejestracja: 2009-06-28, 20:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: Linf » 2012-02-07, 19:44

Tak właśnie :D
Loża Szyderców

Paqu
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 2011-12-21, 23:20
Pojemność akwarium: 375
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: porównanie JBL/FLUVAL/EHEIM na 240l

Post autor: Paqu » 2012-02-08, 10:51

gorantb pisze:czyli rozumiem, że z podanych JBL, Fluval, Eheim polecacie Tetrę ... :)
Trafniej bym tego nie ujął :) do 240 litrów polecam EX1200. Nowa seria jest doskonalszą wersją poprzedników, które miały wady ale ... na szczęście producent zebrał doświadczenie akwarystów i poprawił wszelakie wady modelu poprzedniego.

Zablokowany