Okrzemki(?) w moim akwa

Wszystko co tyczy się glonów w akwariach.

Moderator: ModTeam

cleo1985
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2012-08-11, 21:26
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kasia
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Okrzemki(?) w moim akwa

Post autor: cleo1985 » 2012-09-07, 10:56

Pamiętam Kazio, pamiętam. Doświetlenia najpierw poszukam na miejscu a jak nic nie znajdę to zamówię.

multi
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 2012-08-16, 18:56
Pojemność akwarium: 500
Imię: s³awek
Nazwisko: zawadzki
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

okrzemki na 100%

Post autor: multi » 2012-09-08, 16:00

masz kolego okrzemki ,miałem to samo w pierwszych miesiącach funkcj baniaka hoć światła ma około 1w na ltrw bardzo prosty sposób poradziłem sobie z tym glonem i to w sposób bez chemiczny ,zakupiłem 13 szt otosków przyujściowych okrzemki to ich główny pokarm ,,okrzemki opanowały mi wtedy wszystkie lotosy po kilku dniach akwa było czyste a teraz wygląda tak jak na fotce poniżej ,na tw baniak wystarczy kupić 6 szt i problem z głowy no i oczywiście musisz powalczyc z oswietleniem jeśli masz zamiar utrzymac te rośliny które masz teraz najlepszym rozwiązaniem było by zainstalowanie różnych świetlówek o różnej barwie np,sylwania grollux,narva daylight,sylwiania aquastar ,oczywiście o mocy adekwatnej do tw baniaka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
multi

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Okrzemki(?) w moim akwa

Post autor: Kazio » 2012-09-08, 19:29

multi pisze:masz kolego okrzemki ,miałem to samo w pierwszych miesiącach funkcj baniaka hoć światła ma około 1w na ltrw bardzo prosty sposób poradziłem sobie z tym glonem i to w sposób bez chemiczny ,
Tak tak 1w/L i zero nawożenia ??

Ta chemia co podałem to nie chemia na glony tylko na wzrost roślin i przy okazji zaznaczyłem że oświetlenie jest ważniejsze. Szczególnie przy roślinach które wybrała. Cześć z nich jest określana jako średnio-trudne w uprawie
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

cleo1985
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2012-08-11, 21:26
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kasia
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Okrzemki(?) w moim akwa

Post autor: cleo1985 » 2012-09-08, 23:27

Wiecie co, ja chciałam zainwestować w otoski :) Ale nie rozwiązałyby mojego problemu, bo poza plagą okrzemek mam inne utrapienie: większość roślin przestała rosnąć a liście zaczęły się skręcać.

cleo1985
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2012-08-11, 21:26
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kasia
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Okrzemki(?) w moim akwa

Post autor: cleo1985 » 2012-09-16, 20:20

Siemka po przerwie.

Od 6 dni podaję sole (nie mam testów, więc po prostu zgodnie z zaleceniami sprzedawczyni).
3 dni temu podłączyłam również bimbrownię (taką własnej produkcji) i jednocześnie zrezygnowałam z podawania carbo w płynie.

4 dni temu dodałam środka wiążącego fosforany z Sera.

No i efekty: rośliny ruszyły, wszystkie - łącznie z glossistigmą i hemantiusem :)
Co do okrzemek hmmm... ciężko powiedzieć. Na szybach i przedmiotach odpuściły, ale rośliny atakują dalej (po kilku dniach od wypuszczania liści brązowieją).

Na doświetlenie brakło funduszy :( założyłam folię alu nad świetlówki i chyba światełko jest bardziej wydajne: po raz pierwszy od dwóch miesięcy (poza pierwszym tygodniem od założenia zbiornika) wszystko "bąbelkuje" - podłoże, roślinki :) aż miło popatrzeć.

Mam nadzieję, że folia faktycznie się spełni i da to wszystko jakoś radę.

Odezwę się wkrótce

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Okrzemki(?) w moim akwa

Post autor: Kazio » 2012-09-16, 21:48

Folia pomaga minimalnie. Na razie może da rade. Ale musisz pomyśleć nad oświetleniem chociaż kompakta dołożyć.
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

cleo1985
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2012-08-11, 21:26
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kasia
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Okrzemki(?) w moim akwa

Post autor: cleo1985 » 2012-09-18, 21:55

na razie to ja zrestartowałam baniak... chciałam kupić Otoski ale nigdzie nie mogę ich dorwać więc pozbyłam się tego świństwa najdrastyczniejszym sposobem...

xXSoobekXx

Re: Okrzemki(?) w moim akwa

Post autor: xXSoobekXx » 2012-09-23, 22:05

Kurrr...nie lej mikro makro i dupnych nawozow.

Jak sie dzieja problemy lej tylko i wylacznie bakterie.

I zapobiegawczo od czasu do czasu i na start zbiornika.

Chemia to ostatecznosc, pamietaj !

Ja uzywam bakterii od firmy Sera.

Naprawde moge je polecic.

cleo1985
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2012-08-11, 21:26
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kasia
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Okrzemki(?) w moim akwa

Post autor: cleo1985 » 2012-09-23, 23:00

xXSoobekXx pisze:Kurrr...nie lej mikro makro i dupnych nawozow.

(...)

Chemia to ostatecznosc, pamietaj !
Kazio pisze:Ta chemia co podałem to nie chemia na glony tylko na wzrost roślin i przy okazji zaznaczyłem że oświetlenie jest ważniejsze
P.S. A jak Twoim zdaniem mam zadbać o wzrost roślin??? I co mają bakterie do okrzemek, bo nie rozumiem...

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Okrzemki(?) w moim akwa

Post autor: Kazio » 2012-09-24, 19:24

cleo1985 pisze:
xXSoobekXx pisze:Kurrr...nie lej mikro makro i dupnych nawozow.

(...)

Chemia to ostatecznosc, pamietaj !
Kazio pisze:Ta chemia co podałem to nie chemia na glony tylko na wzrost roślin i przy okazji zaznaczyłem że oświetlenie jest ważniejsze
P.S. A jak Twoim zdaniem mam zadbać o wzrost roślin??? I co mają bakterie do okrzemek, bo nie rozumiem...
Mu pewnie chodzi po restarcie uważaj z nawożeniem musi sie najpierw wszystko ustabilizować.
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

ODPOWIEDZ