śluz w wodzie

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

Loleczek
Akwarysta
Posty: 497
Rejestracja: 2012-09-17, 16:44
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: śluz w wodzie

Post autor: Loleczek » 2012-11-17, 23:50

Dlaczego wpuściłeś ryby do niedojrzałego baniaczka ?!?!! :niee:
''W akwarystyce pośpiech wskazany jest jedynie przy wycieraniu wody z podłogi''

Awatar użytkownika
asiara73
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: 2012-11-17, 18:21
Pojemność akwarium: 112
Imię: Joanna
Lokalizacja: GDAŃSK-KARTUZY
Kontakt:

Re: śluz w wodzie

Post autor: asiara73 » 2012-11-18, 00:15

Loleczek pisze:
asiara73 pisze:rybki zadowolone i czekam bo akwa niedojrzale...
A jaką masz obsadę ? I zdradź nam po czym poznajesz zadowolenie ryb .
metafora :)
jak miałam azot to rybki pływaly jak ogon im ciążył,pływały poziomo i ogon im opadał,czasem plywaly po dnie a czasem na góre,bardzo męzczyły sie aby dostac sie na góre.Pisze o rybkach którym azot zaszkodził.
A zadowolenie stad ze NIC im nie jest i sa zdrowe.Niestety nie mogłam czekac 3 tygodnie na dojrzewanie. Akwa zaczelam zakladac w ubiegła sobote,wiec ma dopiero tydzien i pewnie za tydzien bede sprawdzac codziennie parametry wody.czesciej ja podmieniac i mocniej napowietrzac. W prawdzie zwiekszy sie pewnie PH wody ale z tym to mniejszy problem niz z azotem powstałym na skutek przerybienia i dojrzewania akwa
NIE BIJCIE MNIE ALE OBSADE MAM MASAKRYCZNA na litraz poprzedni bo mialam 30 litrów. Rybki kupiłam malutkie.male akwa zakladałam 16 wrzesnia i 1 pazdziernika milam AZOTU ze hoho.Obsade mialam: 2 mieczyki,4 molinezje,6 gupikow,8 danio, i tylko 2 neonki,2 glonojady.
Od tygodnia mam 112 litra i obsada sie zmienia.Doszły 2 kosiarki(tymczasowo),bojownik z kuli w końcu zamieszkał w akwa, 4 piskorki.I wiadomo ze gupiki i danio sie pozmieniały.Nie wiem czemu gupiki po koceniu mi padaja. Mialam 5 porodów i 2 mi padły nastepnego dnia.

Awatar użytkownika
asiara73
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: 2012-11-17, 18:21
Pojemność akwarium: 112
Imię: Joanna
Lokalizacja: GDAŃSK-KARTUZY
Kontakt:

Re: śluz w wodzie

Post autor: asiara73 » 2012-11-18, 00:19

zaku pisze:słuchajcie. Teraz woda jest czysta i klarowna rybki bujają sie po całym akwarium i sa bardzo żwawe- jak na razie. Roślinki mam i jeszcze kupiłem jakąś pigułkę na bakterie czy coś w tym stylu, którą wsadziłem do filtra - tylko co z tym korzeniem, ponoć jest to specjalny "afrykański"- czy dużo kosztował- nie wiem dałem prawie 30zeta.
podaj nazwe tej pigułki .jaki masz filtr? Zewnetrzny czy wewnetrzny>?
I pamietaj ze skoro masz akwa niedojrzałe to i tak BEDZIESZ miec problem bo i ja taki bład zrobiłam ze wrzuciłam rybki do niedojrzałego akwa i 4 mi padły: 2 neeonki,danio i gupik.
Podmieniaj wode co tydzien i mocno napowietrzaj to uchroni ryby przed padaniem z nadmiaru azotu.
Wejdz na wujka google i znajdz temat co sie moze dziac z rybkami w niedojrzalym akwa :(

zaku
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 2012-11-12, 20:30
Pojemność akwarium: 60
Imię: artur
Lokalizacja: aaa

Re: śluz w wodzie

Post autor: zaku » 2012-12-15, 20:32

Witam. Odświeżę temat żeby napisać że przyczyną dziwnej tej mazi był korzeń. Wywaliłem go i woda jest teraz czyściutka, kupiłem nowy filtr polskiej produkcji przeznaczony do zbiornika max120l. Ponoć jeden z najlepszych (czy to prawda to nie wiem no ale cóż)i pojawił się kolejny dylemat ponieważ zapycha się co dwa dni a nawet codziennie- czy to normalne? wydaje mi się że nie! co może być przyczyną? dodam iż w zbiorniku pływa teraz 8 małych rybek mam trochę roślin i kamyczki. No i smród wody nie wiem czy to normalne ale dla mnie ona śmierdzi jakimś mułem czy coś takiego czy tak ma być?
zaku

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: śluz w wodzie

Post autor: Jarus » 2012-12-15, 20:53

Co to dokładnie za filtr?
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Loleczek
Akwarysta
Posty: 497
Rejestracja: 2012-09-17, 16:44
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: śluz w wodzie

Post autor: Loleczek » 2012-12-15, 21:40

Jeżeli masz watę filtracyjną to zamień ją na gąbkę. Ja tak miałem w moim Aquaszucie (750) i zamieniłem właśnie watę na gąbkę i było lepiej. Ale teraz mam kubełek i jest wspaniale :D
''W akwarystyce pośpiech wskazany jest jedynie przy wycieraniu wody z podłogi''

zaku
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 2012-11-12, 20:30
Pojemność akwarium: 60
Imię: artur
Lokalizacja: aaa

Re: śluz w wodzie

Post autor: zaku » 2012-12-15, 21:46

aqua szut model 550 i był z taką watą jakby no i właśnie dzisiaj założyłem gąbkę zobaczymy czy zda egzamin, no a co sądzicie o zapachu wody?
zaku

ODPOWIEDZ