mOjE akarIuM

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Vanilka666
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 2007-03-10, 16:38
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: Vanilka666 » 2007-06-11, 19:32

Nie denerwuj się tak. Skąd wiesz czy rybki czują się dobrze... powiedziały Ci to?

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: oleq_30 » 2007-06-11, 19:46

_WiOlu$ia_ pisze:nie jestem naiwana.....moje rybki czują się dobrze...ale tu chyba nie chodzi o obrażnanie kogoś... :-/

[ Dodano: 2007-06-11, 17:46 ]
PS. akwarium jest większe ,bo ma przednią szybe (wypukłą)....oleq_30 nie masz prawa mnie obrażac....
Ja nie mam i nie miałem zamiaru cię obrażać. Zrozum polska rzeczywistość jest taka że jak sprzedawca wyczuje w Tobie kase i chęć zakupu to wciśnie ci wszystko wsadzi ci 25 cm welona do 3 litrowej kuli . To że tak zrobił widać po rybkach które masz w akwarium, tak samo jak hodowca z rad którego korzystałas, sam pokazał jak się zna. Nie chce cie martwić ale to wszystko ci albo szybko zdechnie ale bedziesz bardzo czestym gościem w dziale lecznica. Teraz twierdzisz ze rybki maja sie OK. Ale posłuchaj ogólu i zrozum ty te rybki męczysz. I jesli nie chcesz w bardzo szybkim tempie puszczac ich na wakacje przez piekna błyszczącą muszle posłuchaj rad odnośnie obsady w akwarium. Uwierz mi to nie jest przyjemne wstać rano i wyławiać zdechłe rybki. Im tez nie bedzie wesoło
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
_WiOlu$ia_
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-03, 22:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Tarnów

Re: mOjE akarIuM

Post autor: _WiOlu$ia_ » 2007-06-11, 21:34

coz mowie jeszcze raz i ostatni ,że moje akwarium jest troche większe, bo ma bardzo wypykłą ściane przednią i akwarium jest o wiele większe... ale to nie widać na zdjęciach...nie jestem idiotką i nie dam sie na brać na jakieś głupie sztuczki...znam to...ale moje akwa jest naprawde większe ,a widze to bo ryby nie są na kupie czy ściśnięte pływają swobodnie... i prosze Was nie dokuczjcie mi ,bo decydując się na akwarium to musiałam sie troche poznać...przeczytałam duzo rad na tym forum i troche książek ,żeby sie nie dać na brać... i znam sie na tym...wyciągłam muszelki kupiłam inną roślinke ,ale jeżeli chodzi o filtr to narazie bedzie ten...bo brak funduszy :cry: ale dzienki za rady :-P

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: oleq_30 » 2007-06-11, 21:39

prosta matematyka : 22 cm x 40 cm x 25 cm = 22 000 / 1000 = 22 litry tyle ma twoje akwarium pojemności i nie patrz na to że ma wypukła szybe odliczajac filtr i podłoze to bedzie jakies 2 litry pojemnosci mniej czyli 20 l

zakładając akwarium na jeden centymetr DOROSŁEJ rybki powinno sie przyjac 1 litr wody

ja juz nie bede sie bawił w dorosłe osobniki i załoze że każda z twoich rybek ma tylko 2 cm długości

4x Neon Inessa 8 cm
3x Gupik 6 cm
2x Mieczyk 4 cm
2x Jakieś przeźroczyste ryby 4 cm
2x Rybki w paski 4 cm
1x Glonojad 4 cm
1x Mini Rekinek 2 cm

łącznie to daje 32 cm długości ciała rybek 20 litry dzielone na 32 cm równa sie 0.625 litra na 1 cm ciała rybki czyli kazdej dajesz przestrzen zyciowa wielkosci słoika po ogorkach konserwowych

spodobało mi się to liczenie przliczmy to jeszcze raz zakładając srednia wielkość dorosłego osobnika :

4x Neon Inessa 16 cm
3x Gupik 13 cm
2x Mieczyk 20 cm
2x Jakieś przeźroczyste ryby 8 cm
2x Rybki w paski 8 cm
1x Glonojad cm tego nawet nie licze
1x Mini Rekinek cm tego nawet nie licze

łacznie to daje 65 cm długości ciała rybek . 20 litry podzielone na 65 cm równa sie około 0,305 ml wody na 1 cm ciała rybki . zmiejszasz przestrzeń zyciowa dorosłej rybki do słoika po duzym majonezie
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: mOjE akarIuM

Post autor: Slanter » 2007-06-12, 00:01

oleq_30 pisze:Zrozum polska rzeczywistość jest taka że jak sprzedawca wyczuje w Tobie kase i chęć zakupu to wciśnie ci wszystko wsadzi ci 25 cm welona do 3 litrowej kuli
Amerykanska rzeczywistosc jest bardzo podobna :-D

Awatar użytkownika
kasia2005
Akwarysta
Posty: 541
Rejestracja: 2007-02-09, 13:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kasia ;-)
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: kasia2005 » 2007-06-12, 05:30

Slanter pisze:
oleq_30 pisze:Zrozum polska rzeczywistość jest taka że jak sprzedawca wyczuje w Tobie kase i chęć zakupu to wciśnie ci wszystko wsadzi ci 25 cm welona do 3 litrowej kuli
Amerykanska rzeczywistosc jest bardzo podobna :-D
czy to polska czy amerykańska nie ważne to mentalnośc SPRZEDAWCY a im zawsze chodzi o jedno : o kase :-/
Pierwsze przykazanie akwarysty: Nie będziesz nigdy wierzył sprzedawcy z zoologa
Drugie przykazanie: Sprzedawca w zoologu dopiero zaczyna mówić prawdę,
jak skuma, ze sie znasz!
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kubutek
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 2007-05-30, 15:17
Pojemność akwarium: 240
Lokalizacja: Wieliszew
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: Kubutek » 2007-06-12, 14:05

najlepiej jak ktos znajomy ma sklep akwarysystyczny.Jak chcialem kupic akwarium 240l to moj znajomy nie sprzedał mi tylko dal namiary na hurtownie w ktorej na zestawie (akwarium+pokrywa+szafka) zaoszczędziłem kilka stówek.Aaa dodam ze nie bylo kupowane na jego karte stalego klienta czy cos takiego.

A co do rybek _WiOlu$ia_, nikt Cie naprawde nie chce obrazic tylko probują Cie uświadomić ze twoje rybki sie meczą. Zamiast mowic ze czujesz sie urazona opiniami innych pomysl o rybkach.... To tak jakby Ciebie na dluugi czas zamkneli w jakiejs komórce 2x2 m.Niby dają jesc i jest czysto ale....no wlasnie i teraz postaw sie w sytuacji rybek. ;-)

Awatar użytkownika
Raven
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 2007-05-18, 21:05
Pojemność akwarium: 112
Lokalizacja: Rzeszów

Re: mOjE akarIuM

Post autor: Raven » 2007-06-13, 12:58

Jedno jest pewne, Twoje akwarium wzbudziło wiele emocji :mrgreen:
Ma na forum wspaniałą "oglądalność" i jest czołowym tematem ostatniego tygodnia ;-)
Każdy ma prawo urządzić sobie zbiorniczek według własnego gustu, aczkolwiek zawsze warto wysłuchać opinii szerszego grona hobbystów i wyciągnąć z tego jakieś wnioski.
Pozdrawiam i życzę udanej przygody z akwarystyką :-D

Awatar użytkownika
_WiOlu$ia_
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-03, 22:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Tarnów

Re: mOjE akarIuM

Post autor: _WiOlu$ia_ » 2007-06-13, 14:16

hehe...wielki dzięki Raven :mrgreen:

Adamek
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2007-05-22, 20:00
Pojemność akwarium: 12
Lokalizacja: Wrocław

Re: mOjE akarIuM

Post autor: Adamek » 2007-06-21, 18:59

"chodowca" troche cie oszukal, ze tak sie wyraze... sumik rekini to chyba stadna rybka i minimum 1000l musi miec itp itd duzo tego wymieniac. Z czasem sie nauczysz;p ja juz troche pokumalem o co biega w tym wszystkim i jak wbijam do akwarystycznego nie pytam sie sprzedawcy bo i tak bedzie gadal "bajki"
Ostatnio zmieniony 2007-07-02, 20:11 przez Adamek, łącznie zmieniany 1 raz.

Pablo
Stały bywalec
Posty: 305
Rejestracja: 2007-02-17, 14:06
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Lublin

Re: mOjE akarIuM

Post autor: Pablo » 2007-06-21, 21:03

Jeżeli te wszystkie opinie doświadczonych akwarystów cię nie przekonują to zobacz to foto suma rekiniego nie patrz na opinie i na książki tylko pomyśl czy coś takiego wejdzie do 22L akwa
po 2: wierzcie lub nie ,ale każdy doświadczony chodowca dobrze wie ,że rybki rosną w zależności od wielkości akwarium
I tu cię za smucę możesz sobie poczytać że każdy sum mający za małe akwa zdycha a nie rośnie mniejszy, cała reszta to twoje sumienie....
Obrazek Obrazek
Czyż nie piękne?
Pozdrawiam. Pablo
\/ Nie bądź taki kliknij Pomógł =]

Awatar użytkownika
tameff
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 2007-06-26, 11:58
Pojemność akwarium: 25
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: mOjE akarIuM

Post autor: tameff » 2007-06-26, 16:28

z takim litrażem zaproponował bym krewetkarium ^^ te rybki sprzedaj na allegro lub oddaj je komuś kto zapewni im dobre warunki, możesz je wymienić na roślinki. Zostaw tylko neonki, dokup kilka i będzie ładne stadko. Jak chodzi o krewetki to polecam ci Fire Red i Tiger. dadaj jakiś korzonek na niego kępę mchu i będzie git. xD

Ps. Do mojej koncepcji nie musisz sprzętu zmieniać xD

Awatar użytkownika
_WiOlu$ia_
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-03, 22:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Tarnów

nOwa zmIana...

Post autor: _WiOlu$ia_ » 2007-07-02, 20:05

poczytałam troche i zmieniłam pare rzeczy...

obsada-

Fauna
2/ gupik
2/mieczyk/para
2/danio
1/sum rekin(jezeli mi większy urosnie to go oddam)
1/gurami
1/glonojad mini
1/ zbrojnik
1/neon inessa (miałam 4 ,ale 3 zdechly i nie mam zamiaru dokupywac więcej)
1/kirstek
1/bocja wspaniała
1/przeźroczka

razem/14

Flora
taka bardzo szybko rozrastająca się roślinka

dokładne wymiary/
długość/szyba tyl./ 40cm
długość/szyba przednia(panoramiczna)/ 45cm
szerokość/ 22cm

sprzęt/
bez zmian :mrgreen:

PS. nie mam zamiaru chodowac krewetek :-/

Adamek
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2007-05-22, 20:00
Pojemność akwarium: 12
Lokalizacja: Wrocław

Re: mOjE akarIuM

Post autor: Adamek » 2007-07-02, 20:16

lol jak bocje wspaniala mozesz trzymac w tym zbiorniku i tylko jedna?! Boze dokup neony (sa wrazliwe na nagle zmiany warunkow wody), SUMA ODDAJ!, danio tez jest ryba stadna!!! a pozatym wg mnie za duzo tych ryb, mowili ci juz ze na mieczyki to za male akwa, przezroczka to ryba stadna, gurami potrzebuje min 50l w moim mniemaniu nawet gupiki zle kupilas ;p 1 samiec 2 samiczki ale dobra ;/ sluchaj jakbym byl toba to bym nie zameczal tak tych ryb ;/ szczególnie martwi mnie bocja... to piekna rybka i marnieje szybko jak nie ma towarzyszy ;((((

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: Morter » 2007-07-02, 20:36

_WiOlu$ia_ pisze:długość/szyba tyl./ 40cm
długość/szyba przednia(panoramiczna)/ 45cm
szerokość/ 22cm
podaj jeszcze wysokość, bo niemożna objętości policzyć...

ale raczej nie jest za wielkie sądząc po reszcie wymiarów...
1. zbyt duże rybki do zbyt małego akwarium... Niema co czekać aż urosną, bo mogą nigdy nie urosnąć i nie dlatego że skarleją, po prostu zdechną i tyle...
2. za dużo gatunków
3. Jeśli gatunek jest w miarę dobrany, to za mało sztuk bo to akurat w większości ryby stadne... Zredukuj liczbę gatunków na korzyść liczby osobników w stadzie, ale tych gatunków, które można hodować w takim zbiorniku...

to nie jest tak, ze się czepiamy... Nam zależy na Twoich rybkach po prostu, i nie pozwól, żeby nam zależało na nich bardziej niż Tobie... Poczytaj uważnie to forum, zobaczysz, że wszędzie tak pisaliśmy...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Zablokowany